Žmonės dažniausiai emigruoja, tikėdamiesi pagerinti finansinę padėtį, tačiau tai nėra vienintelė priežastis, lemianti šalies, kurioje bus gyvenama, pasirinkimą. Tam tikroje geografinėje vietoje gyvenantys žmonės rečiau serga kai kuriomis ligomis. Daliai sergančių žmonių užtektų apsigyventi kaime, tačiau kitiems reiktų išvažiuoti net į kitą šalį, kad pajustų sveikatos pagerėjimą.

 

Migreninius skausmus sukelia stresas, dūmai, triukšmas, kenksmingos medžiagos, slėgio ir oro pokyčiai. Migrena ne taip kamuotų, jei būtų gyvenama ramesnėje, ne tokioje užterštoje aplinkoje, kurioje vyrauja pastovūs orai.

 

Kanados mokslininkai nustatė, kad oro tarša yra vienas veiksnių, sukeliančių apendicitą. Būklė paprastai pablogėja vasarą (kai žmonės daugiau laiko praleidžia lauke) ir dažniau pasireiškia vyrams. Norite išvengti apendicito priepuolio? Apsigyvenkite vietovėje, kurioje gaivus ir švarus oras. Būklę gali dar labiau pabloginti gyvenimas užterštame, pramoniniame mieste.

 

Manoma, kad artrito pablogėjimą gali lemti drėgnas ir (arba) šaltas klimatas. Autoimunines ligas gali sukelti tarša, aerozoliniai purškikliai, kosmetika bei oro uostai. Jei norite išvengti artrito, įsikurkite šilto klimato šalyse, toliau nuo oro uostų, greitkelių ir geležinkelių.

 

Australijos moksliniuose tyrimuose tvirtinama, kad saulė ir vitaminas D gali padėti išvengti išsėtinės sklerozės – pavojingos ligos, kuri pažeidžia galvos ir stuburo smegenis. Jei yra rizika susirgti šia liga, išsikelkite į saulėtas vietas. Šaltuoju metų laiku vartokite vitaminą D.

 

Automobilių išmetamosios dujos, pramonės oro tarša ilgainiui gali sukelti plaučių uždegimą ar kitas kvėpavimo takų ligas, ypač pagyvenusiems žmonėms. Jiems reikėtų gyventi toliau nuo pramonės centrų ir kelių, stiprinti imunitetą, sveikai maitintis ir sportuoti.

 

Širdies smūgį dažniausiai sukelia aukštas kraujo spaudimas. Jį patirti labiau rizikuoja nutukę, diabetu sergantys arba nuolatinę įtampą patiriantys asmenys. Norėdami išvengti širdies smūgio, gyvenkite vietovėse, kuriose galėsite įsigyti ar patys užsiauginti šviežių vaisių ir daržovių. Atkreipkite dėmesį, kad netoliese būtų parkų ir sporto klubų, ligoninių ir kitų sveikatos priežiūros centrų.