Šį šeštadienį 17.30 val. LNK laidoje „Bus visko“ – istorija apie devyniolikmetę, vieną jauniausių Lietuvos verslininkių Militą Daikerytę, kurios gyvenimą lydėjo žmonių apkalbos, kad jai viską nupirko turtingi tėvai. Tačiau dažnai žmonės padaro išvadas per anksti.

 

milita

 

Apie skaudžiausius išgyvenimus prabils ne tik Milita, bet ir jos mama Sonata. Prieš aštuoniolika metų, kai Militai nebuvo net vienerių, prieš Militos tėtį buvo įvykdytas ginkluotas apiplėšimas, apvertęs visą šeimos gyvenimą aukštyn kojomis. „Buvo šautinė žaizda, kliudytas stuburas, trečias slankstelis. Buvo didelė trauma. Gydytojai sako, kad Militos tėtis gimė su marškiniais. Po tokių traumų retas išgyvena”, – su ašaromis akyse pasakojo Sonata.

 

sonata

 

Išgirdę apie Militos studijos apiplėšimą, tėvai į tai sureagavo itin jautriai. Mat buvo patyrę patį blogiausią scenarijų. Sonata labiausiai išgyvena dėl to, kad, kai peršautas vyras buvo išgabentas į Maskvą, ji išvyko kartu jo slaugyti, o neseniai gimusią mažylę paliko močiutėms. Po metų, tėčiui atsistojus ant kojų, moteris prisipažįsta supratusi viena: privalo būti savarankiška, kad, nutikus nelaimei, išlaikytų savo šeimą.

 

„Galėjau nedirbti, auginti mergaites, tačiau mano vidinis balsas sakė, kad turiu dirbti, būti nepriklausoma, nes nežinai, kas tavęs laukia rytoj”. Todėl Sonata įsisuko į nesibaigiančių darbų virtinę,  būtent tokią savo mamą visada ir matė Milita. Nuo mažų dienų ji pati norėjo darbo ir jo vis reikalaudavo iš savo tėvų, o pirmuosius litus gavo už absoliučiai nebaltarankišką užsiėmimą.

 

„Man sakydavo: jei nori darbo, surink nuorūkas su pirštinėmis iš akmenukų.  Gerai, sakau, puiku! Todėl savo pinigų ledams ir kitos smulkmenoms aš visada turėjau. Vėliau mamos kirpykloje ėmiau plauti klientėms plaukus, o įsijautusi net galvos masažą padarydavau”, – pasakoja Milita.

 

Jaunos mergaitės veržlumas ir noras dirbti šiandien ją atvedė iki nuosavo verslo, kurio pradžia tikrai nebuvo lengva. Mergina papasakos ir apie savo didžiausią stresą, kurį patyrė nusprendusi atidaryti savo grožio  studiją. Prieš atidarant saloną jai ėmė augti svoris. Nesuprasdama, kas vyksta su jos kūnu, merginai į galvą ėmė lįsti net pačios juodžiausios mintys.

 

„Galvojau, kad mane kažkas užkerėjo, kad esu užburta. Kiekvieną kartą, kai atsistodavau ant svarstyklių, pamatydavau, jog priaugau po šimtą gramų. Todėl kas antrą dieną atsirasdavo vis po naują kilogramą, o po mėnesio aš jau buvau priaugusi net keturiolika”.

 

Kaip mergina atsikratė augančių kilogramų, dėl ko ji skambino savo mamai atsiimti visus kada nors pasakytus blogus žodžius? Kokių savo klaidų Sonata linkės nekartoti savo dukrai Militai? Ir kokios yra jos itin sėkmingai veikiančio verslo taisyklės, kurias mes kiekvienas galime pritaikyti ir savo gyvenime? „Bus visko“ – jau šeštadienį 17.30 val. per LNK