Kiekvienais metais Būsto energijos taupymo agentūra organizuoja „Metų renovacijos projekto rinkimus“, kuriais siekia visuomenę supažindinti su renovacijos privalumais bei geraisiais atnaujintų daugiabučių pavyzdžiais. Šiais metais tarp dalyvių Vilniuje, Dzūkų g. 11A ir Širvintose, Vilniaus g. 45 esantys daugiabučiai. 

 

4

Renovuotas daugiabutis Širvintose. Nuotrauka iš BETA archyvo.

 

Vilniaus Naujininkų rajono daugiabučius administruojančios įmonės atstovė Danuta Babič džiaugiasi, kad Vilniuje, Dzūkų g. 11A daugiabučio rangovai dirbo sklandžiai ir greitai, todėl visi modernizavimo darbai buvo atlikti vos per 10 mėnesių.

 

„Senos statybos namo stogas pasidarė nesandarus, sienose atsirado įtrūkimų, buvo prarandama šiluma. Supratome, kad namui reikia fasado, cokolio, stogo remonto. Atskiri remontai visada kainuoja daugiau, todėl nusprendėme, kad efektyviau rinktis renovaciją, kuri leistų vienu metu atlikti visus šiuos darbus“, – teigia D. Babič.

 

BETA_logo (2)

 

Po renovacijos – gerokai šiltesnis

 

Renovacijos metu buvo atnaujintas ir apšiltintas fasadas, atlikti cokolio remonto ir šiltinimo darbai, pakeistas stogas, pravalyti ir apskardinti kaminai, įstiklinti langai, pakeistos laiptinės durys. Name taip pat buvo pakeista šildymo sistema, įrengti balansiniai ir termostatiniai ventiliai butuose, pakeistas rūsyje esantis cirkuliacinis vamzdis. Išgražėjo ne tik namas, bet ir aplinka – aplink namą įrengtas šaligatvis, sutvarkyta nuogrinda.

 

„Gyventojai po renovacijos labai patenkinti nauja daugiabučio išvaizda, jaučiasi, lyg gyventų naujame name – gražiai, šiltai ir patogiai. Skaičiuojama kad po atnaujinimo darbų daugiabutis suvartoja 62,3 proc. mažiau šiluminės energijos, o gyventojai džiaugiasi iki 70 proc. mažesnėmis sąskaitomis už šildymą“, – sako namų priežiūros vadybininkė.

 

zenklas_2015 04 13

 

Tolygus šilumos pasiskirstymas

 

Širvintose, Vilniaus g. 45 esančio daugiabučio gyventojus ryžtis renovacijai labiausiai paskatino tai, kad nebuvo galimybės subalansuoti namo šildymo sistemos ir šilumą paskirstyti tolygiai į visas laiptines ir butus: vidurinių laiptinių gyventojai gyveno atvirais langais dėl viduje tvyrančios aukštos temperatūros, o kraštinių laiptinių gyventojai skundėsi, kad namuose šalta.

 

Atnaujintas visapusiškai

 

Renovacijos metu buvo apšiltintas cokolis, fasadas ir stogas, pagal vieningą projektą įstiklinti balkonai, pakeisti laiptinių ir rūsio langai, bendrojo naudojimo įėjimų ir tambūrų durys, kai kurių butų langai. Taip pat į dvivamzdę buvo pakeista namo šildymo sistema – magistraliniai vamzdynai, stovai, radiatoriai bei buvo įrengti balansiniai ir termostatiniai ventiliai. Buvo pakeista ir visa bendrojo naudojimo elektros instaliacija, lietaus ir buitinių nuotekų sistema, įrengtas žaibolaidis.

 

„Po atnaujinimo darbų pasiekta energinio efektyvumo B klasė. Namas tapo šiltesnis, taupesnis: šiame name esančiam dviejų kambarių 49,7 kv. m ploto butui sąskaita už šildymą 2018 m. gruodį siekė 58,10 Eur, 2019 sausį – 79,98 Eur. Po renovacijos sąskaitos pastebimai sumažėjo – 2020 m. gruodį siekė 20,57 Eur., 2021 m. sausį – 24,12 Eur“, – sako penkiaaukštį administruojančios įmonės direktoriaus pavaduotojas Rimantas Nugaras .Pašnekovas priduria, kad namo šilumos suvartojimas iki renovacijos 2018 spalio-2019 sausio mėn. buvo 16,95 kwh/ kv. m. Palyginus tą patį periodą 2020-2021 m., šilumos suvartojimas sumažėjo iki 6,72 kwh/kv. m.

 

Gyventojams svarbi ne tik gyvenamo būsto kokybė, bet ir namą supanti aplinka. Todėl prieš namą savivaldybės lėšomis buvo atnaujintas apšvietimas, gyventojai patys prie namo įsirengė gėlynus. Atsilikti neketina ir kaimynystėje esančių pastatų gyventojai.

 

Metų renovacijos projekto rinkimai

 

Šie daugiabučiai dalyvauja Metų renovacijos projekto 2021 rinkimuose, kuriuos rengia Būsto energijos taupymo agentūra (BETA). Susipažinti su visais kandidatais galima BETA „Facebook“ puslapyje ir naujienų portale. Geriausius įgyvendintus projektus kviečiami rinkti visi Lietuvos gyventojai – balsavimas už kandidatus prasidės kovo 2 d. naujienų portale.