Pasak psichologų, spalvos turi didelę reikšmę žmonių savijautai. Todėl verta atkreipti dėmesį į spalvas, kurios dominuoja jūsų meilės lizdelyje.

 

Kiekviena spalva skirtingai veikia gyvas būtybes. Pavyzdžiui, raudona kelia kraujo spaudimą, stimuliuoja nervų centrus, pagreitina kvėpavimą. Žalia spalva ramina. Patinka mums tai ar ne, spalvos veikia mūsų nuotaiką bei hormonų pusiausvyrą. Visa tai lemia ir seksualinį susijaudinimą.

 

Idealus pasirinkimas miegamajam kambariui – šiltos, pastelinės spalvos. Jos kartu su neryškiu, intymią atmosferą kuriančiu apšvietimu, padeda sukurti gražesnio atspalvio odos iliuziją. Rinkdamiesi spalvas vietai, kurioje praleidžiame nemažą gyvenimo dalį, atkreipkite dėmesį į smėlio, abrikosų, persikų, kavos, pieno atspalvius.

 

Interjerą galima pagyvinti ryškių spalvų akcentais, tačiau jie neturėtų erzinti akių.

 

Kai kurių spalvų miegamajame derėtų vengti. Ruda spalva simbolizuoja blaivų mąstymą, verslo santykius ir stabilumą. Ji skatina mąstyti apie darbą ir kitus svarbius reikalus, bet ne apie meilės malonumus. Mėlyna spalva ramina ir slopina įvairių kūno sistemų veiklą. Ši spalva padeda greitai užmigti ir gerai išsimiegoti, tačiau slopina aistrą. Oranžinė – labai intensyvi ir jaudinanti spalva. Jei kambaryje labai daug šios spalvos, ji gali pradėti varginti čia apsilankančius žmones.

 

Jauna ar neilgai kartu gyvenanti pora miegamąjį gali dekoruoti įvairiomis spalvomis. Tačiau susituokusi pora, kurie kartu gyvena jau daug metų ir (arba) turi vaikų, miegamajame turėtų derinti ne daugiau nei dvi, daugiausiai tris, spalvas.

 

Edinburgo universiteto mokslininkai atliko tyrimą, kurio metu nustatė, kad poros, kurių miegamajame vyravo smėlio spalva, per savaitę mylėjosi iki trijų kartų. Jeigu miegamajame dominuojanti spalva buvo raudona, poros vidutiniškai mylėjosi vieną kartą per savaitę.