Šokių entuziastai sutiks, kad šokti – tai pažadinanti, tarsi naujam gyvenimui prikelianti patirtis. Šokių rūšių yra tiek daug, skiriasi dėvimi drabužiai, reikalavimai kūno lankstumui, ritmas, muzika, kad visi gali rasti sau tinkamiausią. Gražu stebėti profesionalių šokėjų pasirodymus, bet galima būti ne tik pasyviais stebėtojais, bet ir patiems pabandyti išmokti šokių žingsnelių ir pajusti šokio malonumą. Štai keletas priežasčių, kodėl šokti naudinga kūnui, sielai ir geriems santykiams!

 

sokiai

10 priežasčių, kodėl reikėtų retkarčiais pašokti:

 
  • Sveikata ir gera fizinė forma. Šokiai – tai širdies raumenį stiprinanti ir kraujagyslių sveikatą gerinanti bei kalorijas deginanti intensyvi fizinė veikla. Šokiai gali ne tik sumažinti kraujo spaudimą, „blogąjį“ cholesterolį, pagerinti kūno lankstumą, raumenų tonusą, bet ir numesti svorio. Per valandą šokant salsą sudeginama apie 405 – 480, baletą – 380 – 450, svingą – 300 – 550, valsą, tango – 150 – 320, stepas – nuo 200 iki 700 kalorijų, priklausomai nuo ritmo greičio.
 
  • Didesnis pasitikėjimas savimi. Profesionaliems šokėjams būtina pasitikėti savimi, ypač tada, kai jie šoka prieš didžiulę auditoriją. Tačiau net ir neketinant rengti pasirodymų arenose, reguliarios šokių pamokos skatina endorfinų gamybą. Dėl jų jaučiamasi geriau, gerėja savęs vertinimas. Dėl reguliarių aerobinių pratimų kūnas tampa stiprus ir ištvermingas, todėl vos įėję į naują patalpą, sudarote pasitikinčio savimi žmogaus įvaizdį.
 
  • Pažintis su kitomis kultūromis. Tango supažindina su Argentinos, flamenko – su Ispanijos, pilvo šokiai – su arabų kultūromis ir pan. Šokių pamokos nesibaigia šokių aikštelėje, nes, išmokus pagrindinių žingsnelių, norisi gilintis dar labiau – pažinti tų kultūrų maistą, papročius, susipažinti su vietiniais gyventojais.
 
  • Kūrybingumo skatinimas. Biure sėdintiems darbuotojams kartais sunku būti kūrybingiems, nes visos dienos atrodo vienodos. Šokiai įneša į jų gyvenimą daugiau naujumo, išlaisvina kūrybingumo galias. Lankstesni tampa ne tik raumenys, bet ir protas. Šokis padeda išeiti iš rutinos, generuoti naujas idėjas, negalvojant apie griežtas ribas ir galutinius terminus. Šokių improvizacijos padeda būti kūrybingesniems kasdieniniame gyvenime.
 
  • Supratimo apie lyčių vaidmenis pasikeitimas. Jūsų lytis neturėtų būti lemiamas faktorius, kokius šokius pasirinkti. Tradiciškai daugelyje šokių yra ryškūs lyčių vaidmenys, ypač balete, kai vyrams reikia kilnoti moteris, nors tiek balerūnai, tiek balerinos turi būti nepaprastai stiprūs. Tačiau šiandien yra daug naujų šokių rūšių, pavyzdžiui, hiphopas, kur lyčių vaidmuo nebesvarbus – tiek vyrai, tiek moterys turi abipusiai pasitikėti vieni kitais fiziškai.
 
  • Streso mažinimas. Nepriklausomai nuo šokių rūšies, nuo to, ar muzika lėta ar greita, ritmiška, ši veikla padeda sumažinti streso lygį gyvenime. Kol jaučiate muziką, judinate galūnes, linguojate kūną, tol šokiai padeda sumažinti įtampą ir leidžia atsipalaiduoti.
 
  • Saviraiška. Šokiai gali ne tik padėti įsiklausyti į savo slapčiausias mintis, bet gali būti ir emocinė jų išraiška. Mokėjimas išreikšti savo emocijas šokiu padeda ir realiame gyvenime jas tinkamai išreikšti, o ne užgniaužti, kaip buvote įpratę iki šiol.
 
  • Poroms padeda iš naujo atrasti tarpusavio ryšį. Ilgai kartu gyvenančios poros neretai susiduria su rutina, nuo kurios pabėgti gali padėti šokiai. Ši veikla gali suartinti ir gali būti net kaip alternatyva porų terapijai. Šokių pamokose jūs kartu mokotės naujų žingsnelių, dažnai žiūrite vienas kitam į akis ir atrandate naujų būdų, kaip užmegzti ryšį. Tango šokis spinduliuoja karščiu ir aistra, bolero šokis taip pat yra labai jausmingas ir seksualus. Šokiai gali net tarsi grąžinti porą į tą etapą, kai dar vaikščiojote į pasimatymus, o ne gyvenote kartu.
 
  • Smagi pramoga. Šokti yra tiesiog smagu. Net, jeigu šokiams skiriate 1 – 2 valandas per savaitę, tai yra valandėlė džiaugsmo ir laimės, kai galima pasiklausyti geros muzikos, pabendrauti, palinguoti, pašokinėti, pasisukinėti, pajudėti pagal ritmą.
 
  • Neleidžia užsisėdėti vienoje vietoje. Išbandyti naujus dalykus daugeliui žmonių baisu, nes tai skatina išeiti iš komforto zonos, rizikuoti, eksperimentuoti. Tačiau nepabandę galite taip niekada ir nesužinote, ką praleidžiate. Galbūt jūsų kūnui ir sielai kaip tik ir reikia šokių, nors šiuo metu apie tai net nepagalvojate!