Vergystė – skaudi sena daugelio šalių praeitis. Tačiau, nors gyvename XXI amžiuje, pasirodo, kad vergystė vis dar gyvuoja. Gyvas to pavyzdys 24-erių Šarūnas Rėkus. Trejus metus Olandijoje gyvenusį vaikiną, pasak jo, vergauti ir vagiliauti vertė jo paties mama ir patėvis. Apie patirtą neteisybę ir savo išgyvenimus vaikinas pasakos jau šį, pirmadienio, vakarą 19.30 val. TV3 info šou „VIRAL‘as“.

 

TV3_VIRALas_Sarunas_Rekus

„Jie (mama ir patėvis – aut. past.) sakė: „Tik važiuok, ką tu čia darysi toj Lietuvoj.“ Aš prižiūrėjau seserį. Jie man sakė, kad mokės pinigus, algą – apie 25 eurus per dieną. Sakė, kad gausiu maistą, avalynę, drabužius… bet taip neįvyko“, – šįvakar savo istoriją „VIRAL‘o“ žiūrovams pasakos vaikinas.

 

Šarūnas bus atviras – teigs vogęs tam, kad jo mama ir sesuo turėtų gardesnį kąsnį. Pasak vaikino, patėviui buvo tiesiog nusispjauti į grėsmę, kad Šarūnas gali įkliūti policijai. Laidos herojus tvirtins neturėjęs kitos išeities – galėjęs tik paklusti ir vykdyti tai, kad buvo liepiama: vogti ir vergauti savo tikros mamos ir jos vyro namuose.

 

„Teko vogti iš parduotuvės maisto produktus. Jiems nešiau valgyti. Prisikrauni maisto produktų – mėsos, daržovių, pieno, net alkoholio ir saldumynų, parneši namo, visi pavalgo“, – karčia patirtimi Olandijoje dalinsis Š. Rėkus.

 

Vergystė ir vagystės, tapusios emigranto kasdienybe, baigėsi pablogėjus vaikino sveikatai. Vaikinas sako tapęs patėviui tarsi šuniui penkta koja: „Man buvo blogai su sveikata, net klinikose gulėjau, tai jis sako: „Ko tu jaudinies, greičiau numirsi.“ Iš tos nevilties pradedi galvoti, taip ar taip, mirsiu tai mirsiu, galvoji, kad toks gyvenimas. Ką padarysi. Anksčiau ko nors bijojai, o dabar nėra ko bijoti. Kaip bus, taip bus.“

 

Šokiruojantis vaikino pasakojimas – jau šį, pirmadienio, vakarą 19.30 val. naujos kartos info šou „VIRAL‘as“. Taip pat laidoje – išskirtinis prodiuserio Rolando Skaisgirio ir jo žmonos Vaidos interviu – pasakojimas apie nerimo kupinas 48 valandas, kurias prodiuseris praleido areštinėje.

 

Naujos kartos info šou „VIRAL‘as“ – pirmadieniais 19.30 val. tik per TV3!