Išmokti naudotis neregio lazdele galima ir per savaitę – šiuo faktu negali atsistebėti regėjimo negalią turintis dainininkas Gražvydas Sidiniauskas, stebėdamas unikalų LNK realybės šou-eksperimentą „Tamsoje”.

 

IMG_0032

Jau šį sekmadienio vakarą, laukia pirmasis realybės šou išlikimo vakaras. Ant karštųjų kėdžių sėdės ir dėl žiūrovų simpatijų tiesioginiame eteryje kovos dvi poros. Kiekvieną porą sudaro neregys arba silpnaregis ir tikrame gyvenime matantis dalyvis.

 

Dėl išlikimo kovos šou dalyvių simpatijų nesusilaukę neregys Sigitas ir Kauno ponia Audronė. Su jais konkuruos neregys iš Dzūkijos Algirdas ir vilnietė gražuolė Ieva. Jie šią savaitę surinko mažiausiai balų vykdydami užduotis aklinoje tamsoje. Tiesioginiame eteryje laukia ne viena staigmena, ypatingi šou ir muzikiniai pasirodymai.

 

Sekmadienį taip pat išvysime ir išgirsime dainininką Gražvydą Sidiniauską, kuris atliks ne vieną dainą. Gražvydas – aktyvus šio realybės šou žiūrovas. „Stebėjau, kaip jie nesigaudydami blaškėsi po Palangą. Labai nustebino, kad niekada iki šio šou neregio lazdelės rankose neturėję dalyviai su ja elgiasi jau kaip tikri profesionalai”.

 

Daugumą realybės šou mentorių, neregių ir silpnaregių, Gražvydas pažįsta asmeniškai – mokėsi vienoje mokykloje. Jis pats palaiko Vaidą ir Andėžjų. Gražvydas tikina, kad tokio pobūdžio socialinių televizijos projektų reikia visuomenei. „Dauguma šou – feikas, išpūstas burbulas. Šitą projektą laikinu. Pagalvokite patys – neregys moko gyventi matantį. Tokia idėja suartina žmones ir panaikina negalios ribą tarp jų. Pagaliau turime šou apie tikrus žmonių jausmus, kai nereikia dirbtinai pūsti intrigų”, – sako vaikinas.

 

Pasak Gražvydo, šis projektas parodo, kad neregiai gali būti tokie kaip visi, ir net geresni. „Pažįstu daugybę žmonių su regėjimo problema. Visiems mums pedagogai nuo vaikystės kala – kad užaugę galime rinktis tik tris profesijas: masažisto, informatiko arba teisininko. Nė velnio – galime būti, kas tik norime. Galime dainuoti, galime rodytis televizijos šou, galime daryti, ką tik norime”.

 

Pats Gražvydas regėjimo neteko dar vaikystėje po patirtos traumos. Vėliau operacijų pagalba pavyko nedidelę dalį regėjimo susigrąžinti. Prieš kelerius metus jis išgarsėjo televizijoje, o pernai visa Lietuva mėgavosi jo ypatingu sodriu vokalu muzikiniame LNK šou „Lietuvos balsas”.

 

„Apakau vaikystėje, todėl depresijų nebuvo – tamsa labiau viliojo nei baugino. Vėliau buvo sunkiau, o dabar su šia problema susitaikiau. Labai laukiu sekmadienio, nes pamatysiu savo draugus, kuriuos seniai mačiau. Beje, su šou vedėja Irma taip pat bičiuliaujamės”.

 

Realybės šou-eksperimento „Tamsoje” išlikimo kova kartu su Gražvydu – jau šį sekmadienio vakarą 19.30 val. per LNK.