Nuo birželio 20 dienos pirmojo žinių kanalo „Info TV“ eteryje naujienos rusų kalba bus rodomos kasdien. Žinių laida „Dabar pasaulyje“ turės dvi specialias apžvalgas – šeštadieniais startuoja laida „Išvados“, o sekmadieniais – „Savaitė“. „Dabar pasaulyje“ „Info TV“ transliuoja nuo pirmadienio iki penktadienio. Visos šios programos sudaro stiprią alternatyvą rusų valdžios kontroliuojamai televizijai.

 

dabar pasaulyje

„Dabar pasaulyje“ rengia JAV radijo stotis „Amerikos balsas“ ir „Laisvosios Europos radijas“. „Amerikos balsas“ rengs  šeštadieniais transliuojamą  „Išvados“ ( Настоящее время. Итоги), o „Laisvosios Europos radijas“ sekmadieniais – „Savaitę“ (rus. Настоящее время. Неделя).

 

„Mes stengiamės pateikti nepriklausomą ir įtikinamą informaciją, skirtą auditorijoms, kurios turi mažai alternatyvų oficialiai Rusijos žiniasklaidai“,  laidų starto proga kalba „Laisvosios Europos radijo“ vyriausiasis redaktorius Nenadas Pejic.

 

„Rami ir atsakinga diskusija „Dabar pasaulyje“ stipriai skiriasi nuo agresyvios Kremliaus imperijos žiniasklaidos, kuri neigia opozicijos ir viešos polemikos galimybę“, – tvirtina „Amerikos balso“ direktorius Davidas Ensoras.

 

„Šia programa rusakalbei auditorijai siūlome profesionalią ir nepriklausomą žurnalistiką, kurios jai labiausiai ir trūksta. „Dabar pasaulyje“ pateikiami ne tik pranešimai iš fronto linijų, bet ir regioninės bei pasaulinės problemos, kurioms oficialūs kanalai neskiria pakankamai dėmesio“ – sako „BBG Interim“ vadovaujantis pareigūnas ir generalinis direktorius André Mendes.

 

„Dabar pasaulyje“ transliuoja 10 valstybinių ir privačių kanalų Gruzijoje, Latvijoje, Lietuvoje, Moldovoje ir Ukrainoje, be to, programa rusakalbei auditorijai laisvai prieinama skaitmeninėse platformose, įskaitant ir socialinę žiniasklaidą. Reporterių tinklas, besidriekiantis per buvusios Sovietų Sąjungos zonas, Rusiją, Europos šalių sostines ir JAV, leidžia kiekvieną dieną pateikti 30 minučių transliaciją, kurią sudaro naujienos, interviu, originalios apybraižos ir politinė satyra. Ši laida – vienas iš JAV vyriausybės bandymų atsakyti į Rusijos propagandą rusakalbiame regione.