Įsirengdami būstą dauguma sijas ir balkius stengiasi kuo giliau paslėpti lubose ar sienose. Visgi šie struktūriniai elementai – puikūs dekoro akcentai. Štai kelios idėjos, kaip namams suteikti nepamirštamą įspūdį.

 

sijos  (4)

 

Maža apgavystė 

 

Sijos ir balkiai atlieka svarbią funkciją. Šie elementai sutvirtina pastato konstrukciją. Vis dėlto jie gali tapti pagrindiniais interjero akcentais. Todėl vis daugiau žmonių renkasi netikras sijas. Tai tuščiavidurė konstrukcija iš gipskartonio, lentų ar poliuretano, sukurianti sijos iliuziją. Tokia detalė puikiai tinka prie bet kokio interjero stiliaus – modernaus, kaimiško ar skandinaviško. Be to, siją apgavikę lengva įmontuoti į sieną ar lubas, o joje įrengti apšvietimą. Gipsines ar medines netikras sijas paprasta nudažyti įvairiomis spalvomis, o pabodusius elementus be didelio vargo pašalinti. Tad jeigu svajojate apie atviromis sijomis puoštus namus, netikros sijos – puikus pasirinkimas. Dirbtinės sijos ir balkiai ypač tiks, jei būsto lubos aukštos. Jie sukurs dermę ir namams suteiks jaukumo. Trokštant didesnio jaukumo, itin tiks mediniai netikri balkiai, kurie dera bet kokiame interjere.

 

Kontrastų žaismas

 

Norint, kad tikri ar dirbtiniai balkiai suteiktų „vau!“ efektą, verta išbandyti kontrastingas spalvas. Tarkime, šviesiame interjere naudoti juodus balkius ar sijas. Ir atvirkščiai – būste, kur dominuoja tamsesnės spalvos, pritaikyti šviesias sijas. Toks erdvės įrėminimas kontrastingais balkiais kambariui suteiks gylio ir vizualinio įdomumo. Šis pasirinkimas itin tiks šiuolaikiškam ir moderniam interjero stiliui. Kita vertus, galima pasielgti ir kitaip. Spalviškai prie interjero priderinti balkiai būstui suteiks ne ką mažesnį įspūdį. Jei mėgstate minimalistinį ar skandinavišką interjerą, sijas verta taikyti prie lubų ir sienų spalvos. Elegantiškai atrodys balta svetainė su baltomis sijomis. Toks pasirinkimas nerėš akies, bet ir neliks nepastebėtas. Pieno baltumo balkiai ar sijos erdvei suteiks švaros ir gaivumo pojūtį. Be to, sijų spalvas galite ir maišyti. Jei būsto lubos aukštos, įdomiai atrodys pro šviesias sijas išryškėję tamsesni balkiai.

 

sijos  (5)

 

Kaimiškas stilius

 

Aiškiai matomos sijos itin mėgstamos kaimiško (rustic) interjero gerbėjų. Norite, kad būstas primintų jaukų vasarnamį? Tuomet rinkitės medines sijas ar balkius. Medis gali būti tiek šviesus, tiek tamsus – abu variantai namams suteiks jaukumo ir palaikys malonią atmosferą. Kaimiškame interjere medinius balkius derinkite su akmens, medvilnės, lino ir, žinoma, medienos akcentais. Pasirinkus šį stilių medžio nebūna per daug! Idealu, jei interjero detalės neturėtų glamūrinio glotnumo. Kuo medis kietesnis ir atrodo tarsi neišbaigtas, tuo geriau. Tačiau tai nereiškia, kad medinės sijos tinka tik kaimiškam stiliui. Jos puikiausiai pritaikomos ir klasikiniame, šiuolaikiniame ar moderniame interjere. Ypač gražiai mediniai balkiai atrodo skandinaviško dizaino būste. Medis – vienas universaliausių šio interjero elementų.

sijos  (3)

 

Formų margumynas

 

Renkantis dekoratyvines sijas derėtų nepamiršti, kad jos gali būti įvairiausių formų. Klasikinis variantas – tiesios sijos ar balkiai, išdėstyti išilgai ar skersai lubų. Tačiau tai nėra vienintelė galimybė. Įdomiai atrodo aukštas lubas optiškai susiaurinantys trikampiai balkiai. Visgi jie netiks mažame būste žemomis lubomis. Kitaip erdvė atrodys pernelyg suspausta. Sijomis lubose netgi galima piešti įvairiausius ornamentus ar derinti skirtingų dizainų sijas. Išskirtinai atrodo iš sijų formuojamos arkos. Tačiau tokiam pasirinkimui reikės itin aukštų lubų, dažniausiai būdingų loftams.

 

sijos  (1)

 

Metalo blizgesys

 

Kas pasakė, kad sijos privalo būti medinės? Jos kuo puikiausiai atrodo ir papuoštos švytinčiu metalu. Žinoma, toks pasirinkimas tinka ne visiems interjerams. Tačiau jei dievinate industrinį ar šiuolaikinį stilių, metaliniai balkiai būstui suteiks išskirtinumo. Metalinės sijos ir balkiai paprastai gaminami iš aliuminio bei plieno. Jie itin naudingi, jei siekiama ne tik dekoratyvinės funkcijos, nes suteikia stiprią paramą būsto karkasui. Visgi tokių sijų patiems instaliuoti jau nepavyks, prireiks profesionalų pagalbos. Metaliniai balkiai gali būti nudažyti bet kokia spalva. Tad neverta baimintis, jog būstui suteiks pernelyg daug šaltumo. Prie lubų spalvos priderinti metaliniai balkiai nerėš akies. Žinoma, jeigu norisi didesnio kontrasto, balkių galima nedažyti arba nudažyti priešinga luboms spalva. Metalinių sijų ir balkių nepatariama rinktis, jei juose norite instaliuoti apšvietimą. Tai padaryti taps per sunku.

 

sijos  (2)

 

Dalinė apdaila

 

Dekoratyvinės sijos gali tapti puikiu akcentu, kai puošia tik dalį lubų ar sienos. Tokiu atveju jos iškart patrauks dėmesį, o erdvė neatrodys perkrauta. Tad verta mediniais ar metaliniais balkiais puošti tik centrinę lubų dalį. Sijomis taip pat galite akcentuoti norimą kambario zoną ar jomis atskirti skirtingas namų erdves. Saikingą minimalizmą išlaikysite ir vienas nuo kito nemažu atstumu išdėstytais, išilgai pritvirtintais balkiais ar sijomis. Nėra reikalo absoliučiai visų lubų ar sienų padengti medžiu.

 

sijos  (6)

 

Durų rėmas

 

Galvodami apie balkius dažniausiai turime galvoje lubas. Tačiau kodėl gi jais neakcentavus ir durų? Interjero dizaineriai pataria durų rėmą apkalti medinėmis lentelėmis. Toks akcentas puikiai susilies su lubas ar sienas remiančiomis sijomis (jei jos irgi medinės). Ši dekoro detalė ypač puikiai atrodys, jei būste yra durų, neturinčių perėjimų į kambarius. Pavyzdžiui, virtuvę ir svetainę skiria siena be durų. Mediniais balkiais puošta durų anga atrodys itin stilingai. Lentelėmis galite apkalti visą durų rėmą arba tik jų viršų. Balkio spalva gali idealiai atkartoti lubų sijų spalvą ar būti vienu tonu šviesesnė / tamsesnė. Tiesa, toks pasirinkimas netiks žemoms durims.

 

sijos  (7)