Nusprendus atnaujinti namų interjerą, vienu didžiausių iššūkių gali būti naujų baldų paieškos. Neretai kyla įvairių klausimų, tokių kaip kokios kokybės baldai geriausi, kaip žinoti, kokios baldų spalvos dera tarpusavyje, arba ar tikrai įprastai perkami baldai, tokie kaip TV staliukai, foteliai, yra reikalingi? Į šiuos klausimus galima atsakyti labiau pasidomėjus baldų tendencijomis ir apsisprendus, kokius namus norime įsirengti.

 

tv staliukai

Baldai – pagal kambario tipą

 

Kiekvienas kambarys namuose turi savo paskirtį, todėl ir visi baldai juose skirtingi. Planuodami įsigyti naujų baldų, turime pirmiausia nuspręsti, kokių jų mums reikia kiekviename kambaryje, ir susidaryti sąrašą. Kurdami kiekvieno kambario planą galime apgalvoti, kokie baldai yra tiesiog būtini, kurie gali būti visai nenaudojami, o kurie gali atlikti tiesiog papildomų interjero detalių funkciją.

 

Pavyzdžiui, svetainėje esame įpratę laikyti televizorių, o TV staliukai būna įprasčiausi baldai, ant kurių statoma tokia technika. Nors šis baldas gali pasirodyti kaip nebūtinas, taip nėra. Juk šiandien gaminami staliukai, kurie atlieka ir kitų baldų, pavyzdžiui, lentynėlių funkciją. Be to, televizoriui skirti staliukai sunkiai atsiejami nuo modernaus interjero. Kritiškiau galima vertinti senus, nelabai praktiškus baldus, tokius kaip etažerė – nebent siekiate namuose pritaikyti vintažinio ar bohemiško interjero principus.

 

Jeigu turite įvairių pomėgių, galite savo kambarius ir baldus pritaikyti prie jų. Pavyzdžiui, verta įrengti gerai apšviestą ir patogią skaitymo erdvę, svetainę ar miegamąjį papildant dailiu, komfortišku foteliu, nedideliu staliuku arbatos ar kavos puodeliui pasidėti, lentyna knygoms.

 

Baldai gali turėti daugiau negu vieną funkciją

 

Norėdami sutaupyti ir pinigų, ir vietos, galite pagalvoti, kaip baldai gali būti panaudojami ne tik pagal jų tiesioginę paskirtį. Ypač tai aktualu turintiems nedideles erdves, kurie dažnai tenka atsisakyti kai kurių baldų dėl paprasčiausios vietos stokos. Jau svarstydami apie reikiamus baldus kiekviename kambaryje turėtumėte nuspręsti, kaip dar galėtumėte juos panaudoti.

 

Puikiu pavyzdžiu galėtų būti spintelės prie lovos. Verta išsirinkti tokią, ant kurios naktį patogiai krautumėte telefoną ar pasidėtumėte knygą, o dienos metu, atėjus svečiams nesunkiai perneštumėte ją į svetainę ir panaudotumėte kaip staliuką. TV staliukai taip pat dažnai naudojami ne tik televizoriui padėti, o ir kitiems daiktams laikyti, todėl jeigu nusprendžiate jį įsigyti, patartina išsirinkti tokį, kuris turėtų kuo daugiau papildomų lentynų, stalčių.

 

Stiliaus kūrimas – nedidelis iššūkis viską apgalvojus

 

Jeigu jūsų namai jau pusiau įrengti, tikėtina, kad stiliaus lūkesčius jau apgalvojote. Ieškodami naujų baldų turėtumėte ne tik ieškoti panašaus dizaino gaminių, bet ir suderinti jų dydį, spalvą, įvertinti laisvos vietos kiekį. Jeigu norite spalvingesnio, kontrastiškesnio kambario, galite kai kuriuos baldus derinti prie senųjų, bet rinktis ir tokius, kurie aiškiai skiriasi spalva ar kitomis ypatybėmis. Pavyzdžiui, TV staliukai gali būti derinami su sekcijomis, o sofos – su žurnaliniais staliukais ir kitomis detalėmis.

 

Nebijokite kiekvieną kambarį paversti originaliu, kažkuo ypatingu. Šiuo atžvilgiu naudinga pabrėžti kiekvieno kambario esminę funkciją, pavyzdžiui, svetainėje stovintys minkšti baldai gali suteikti jaukumo ir kviesti atsipalaiduoti, o moderniai įrengta virtuvė su išmaniais prietaisais leis gaminti greitai ir patogiai.

 

Įrengdami savo namus tikimės, kad juose gyvensime daugybę metų ir visą tą laiką džiaugsimės tuo, ką sukūrėme. Todėl svarbu nepamiršti atkreipti dėmesį į baldų kokybę. Nesvarbu, ar tai dažnai naudojami virtuvės baldai, ar svetainėje stovintys TV staliukai, visi iš tvirtų, saugių medžiagų pagaminti baldai ilgus metus atrodys lyg ką tik nupirkti. Praėjus vos keleriems metams jų neteks keisti naujais, tad aukštos kokybės gaminiai – tai ne tik investicija į puikų dizainą, bet ir paprasčiausias būdas ilgainiui išvengti neplanuotų išlaidų.