Daugeliui seksas asocijuojasi su miegamuoju, o tai reiškia, kad sueitis vyksta naktį. Tačiau mylėtis galima bet kuriuo paros metu. Seksologai tvirtina, kad skirtingu laiku galima patirti kitokių įspūdžių, stipresnį geismą ir orgazmą – tai priklauso nuo hormonų pokyčių organizme. Išsiaiškinkime, koks paros laikas tinkamiausias intymiems žaidimams.

 

seksas

Rytas

 

6–8 val. Abiejų lyčių poreikis seksui gerokai skiriasi. Moteris dar gerai nepabudusi ir jos organizmas nepasirengęs seksui, nes kraujyje dar daug melatonino – miego hormono. Dauguma vyrų šiomis valandomis išgyvena seksualinio aktyvumo piką, nes testosterono lygis kraujyje pasiekia maksimumą, daugelį ištinka rytinė erekcija. Šiuo metu jis nepasirengęs ilgoms glamonėms, tačiau greito sekso neatsisakytų. Ankstaus ryto seksas teigiamai nuteiktų ir suteiktų energijos visai dienai.

 

8–10 val. Moteris visiškai išsibudinusi ir pasiruošusi seksui. Dabar jos kraujyje laimės hormonų endorfinų kiekis pasiekė maksimumą – ji nusiteikusi seksualiems žaidimams. Visgi vyras jau susiruošęs darbo dienai – testosterono sumažėjo iki normalaus lygio. Jo galvoje jau sukasi planai ir rūpesčiai, kuriuos per dieną reikės sutvarkyti. Dabar būtų sunku įkaitinti mylimąjį.

 

10–12 val. Šiomis valandomis dailiosios lyties atstovėms paaštrėja visi skonio receptoriai. Vadinasi, galvojama ne apie seksą, o sočius pusryčius ar priešpiečius. Vyrams dominuoja protinė veikla. Šiuo metu jie produktyviausi profesinėje srityje, mažiau susitelkę į kūniškus dalykus.

 

Privalumai. Rytiniam seksui turime daugiau energijos, todėl jis gali būti įvairesnis, aistringesnis. Papildomi malonūs dirgikliai gali būti šviesa – gera matyti nuogą mylimojo kūną, aistros paženklintą veidą. Jei tai savaitgalio rytas, lovoje galima leisti neribotą laiką, o tai suteikia sąlygas pasimylėti ne vieną kartą. Rytinis orgazmas nuteikia gerai dienai.

 

Trūkumai. Eilinę darbo dieną galime jausti per daug streso, kad kur nors pavėluosime, todėl gali būti sunku atsipalaiduoti ir pasiekti orgazmą. Gali trikdyti šviesa, baimė, kad bet kuriuo metu į miegamąjį įbėgs vaikai. Jei seksas nesibaigia orgazmu, tai gali sugadinti visą dieną.

 

Diena

 

12–14 val. Moters aktyvumas pasiekia maksimumą, tačiau su seksualumu tai nesusiję. Šiuo metu palanku atlikti su darbu susijusias užduotis. Streso hormonų kiekis padidėjęs, todėl atsipalaiduoti ir susitelkti į seksą būtų sudėtinga. Vyrų organizme šiuo metu daugiausia laimės hormonų, todėl jiems norisi kažko neįprasto, net ekstremalaus. Jie su mielu noru priimtų viliojančias moters idėjas.

 

14–16 val. Dailiosios lyties atstovių organizmas maksimaliai pasirengęs pastoti. Įdomu tai, kad šiuo metu itin suaštrėjusi uoslė, tad vilionėms tinka jaudinantys kvapai, pvz., vanilė, rytietiški aromatai ir kt. Maždaug ketvirtą valandą popiet vyro organizmas išskiria kokybiškiausią spermą, todėl dabar pats laikas pradėti kūdikį, jei apie tai svajojama.

 

16–18 val. Moters aktyvumas krinta, pasireiškia nuovargis, irzlumas. Dauguma šiomis valandomis nepasirengusios aktyvioms glamonėms, tačiau ir ne prieš priimti glamones iš partnerio. Vyras priešingai – pasiruošęs mūšiui, jam būtina atsikratyti nuovargio ir neigiamos energijos. Todėl gali būti iniciatyvus ir nusiteikęs padirbėti už abu – moteriai liks tik atsipalaiduoti ir mėgautis.

 

Privalumai. Seksas dieną daliai porų gana retas reiškinys, dažniau praktikuojamas, pvz., atostogų metu, todėl gali būti labai jaudinantis, paįvairinantis įprastą intymiąją rutiną. Netikėtas dienos seksas per pietų pertraukėlę gali įžiebti priblėsusią aistrą, taip pat suteikti energijos ir motyvacijos likusiai dienai.

 

Trūkumai. Jei kalbame apie darbo dieną, tokiam seksui reikia kruopštaus planavimo, o tai gali išsklaidyti jaudinančią netikėtumo atmosferą. Mylimieji po sočių pietų gali jautis pernelyg apsunkę ir aptingę, tad nepavyks atsipalaiduoti, be to, bijos būti užklupti ar rizikuos vėluoti.

 

Vakaras

 

18–20 val. Moteriai būtina papildyti energijos, kurią išeikvojo dieną, trūkumą, todėl nereikėtų atsisakyti vakarienės. Šiuo laikotarpiu maksimaliai aštri tampa klausa, todėl labiau nei bet kada nusiteikusi klausytis ilgų meilės prisipažinimų ir komplimentų. Štai vyrui šis metas visai netinkamas meilės žaidimams. Jis galvoja tik apie alkio numalšinimą ir poilsį po vakarienės. Sočiai pavalgius abiejų organizmas visas jėgas skiria virškinimo procesui, todėl meilės žaidimai lieka kažkelintame plane. Jei visgi norisi intymumo, reikėtų valgyti lengvesnę vakarienę – sriubas, salotas. Tuomet po gero pusvalandžio energijos bus seksui.

 

20–22 val. Dama labiausiai nusiteikusi ilgiems meilės žaidimams. Ji kupina jėgų (jei neatsisakė vakarienės) ir pasiruošusi imtis iniciatyvos. Šis laikas palankiausias eksperimentams lovoje. Džentelmenui taip pat norisi intymumo, jis pasirengęs išpildyti bet kokį pageidavimą. Anot seksologų, šiuo laiku vyro ir moters seksualiniai laikrodžiai sutampa, tad svarbu nepraleisti palankios progos.

 

Privalumai. Vakarinis seksas daugumai porų priimtinesnis dėl intymios atmosferos – prietemos arba tamsos, užtrauktų užuolaidų, jaukaus guolio. Prietemoje paprastai drąsiau jaučiasi abu partneriai, todėl gali būti atviresni eksperimentams. Daugumai dėl išvaizdos kompleksuojančių žmonių šis paros metas yra vienintelis, kai gali nesivaržyti. Atsipalaiduoti padeda ir tai, kad po sekso nereikės niekur skubėti, spręsti jokių klausimų, tik ramiai pasinerti į sapnų karalystę.

 

Trūkumai. Jei visuomet mylimasi tik vakarais, prietemoje, būtinai savo lovoje, į miegamąjį gali atsliūkinti nuobodulys. Taip pat žinome, kad vyrai myli akimis, todėl jiems labiau patinka, kai į kambaryje šviesiau. Vakare vienas ar abu partneriai gali būti pernelyg pavargę mylėtis ar pernelyg įsitempę dėl per dieną patirtų rūpesčių. Taip pat, pagal Didžiojoje Britanijoje atliktos apklausos duomenis, vakarinis seksas sukuria daugiau įtampos, nes kartu atsidūrę lovoje partneriai jaučia tam tikrą spaudimą būtinai pasimylėti – tai gali neigiamai paveikti sekso kokybę.

 

Naktis

 

22–24 val. Tiek moters, tiek vyro kraujyje padidėja melatonino kiekis. Organizmas palaipsniui užmiega, net jei esate pratę vėlai gultis. Šiuo metu sumažėja seksualinis jautrumas, tačiau paaštrėja romantiški jausmai – norisi tiesiog laikytis už rankų, apsikabinti, galbūt bučiuotis, bet nieko daugiau. Pasitaiko, kad daliai vyrų reikia atsikratyti dar turimų energijos likučių, tad seksualiniai žaidimai tam puikiai tinka. Jei moteris dar nemiega, kai kada gali pavykti ją suvilioti lėtam ir maloniam seksui.

 

0–6 val. Moters organizmas reikalauja visiško poilsio, todėl vyro bandymai glamonėti ir taip sužadinti aistrą pasimylėti gali būti sutikti netgi priešiškai. Visos organizmo sistemos jau turi eiti per dieną užtarnauto poilsio, todėl seksą geriau nukelti kitam laikui. Tiesa, daugelis vyrų šiuo metu taip pat nesipriešina giliam miegui, todėl miegamajame įsivyrauja tyla ir ramybė.

 

Privalumai. Poroms, auginančioms mažamečius vaikus, naktis gali būti kone vienintelis metas, kada gali suartėti. Naktinis seksas garantuos kokybišką, gilų miegą, taip pat nereikės vartytis nuo šono ant šono, kol užmigsime. Naktį dažnai mylimasi grįžus iš vakarėlio ar kito smagaus pasibuvimo, todėl organizme cirkuliuojantys laimės hormonai padeda pasiekti įspūdingesnį orgazmą. Naktį taip pat esame atviresni eksperimentams.

 

Trūkumai. Didžiausias – nuovargis. Jei ne vienas, tai kitas partneris gali būti pavargęs, norėti miego, todėl kito rodoma iniciatyva nedžiugina. Rodantis iniciatyvą, bet negaunantis teigiamo atsako gali nusivilti, susierzinti – jam naktis gali tapti bemiege. Naktinis seksas gali gerokai išvarginti, todėl išaušęs rytas gali būti rūškanesnis nei įprastai. Verčiau naktiniu seksu užsiimti savaitgaliais ar per atostogas, kai nereikia anksti keltis ir skubėti į darbą.

 

Įdomu

 
  • Vidutinis pirmojo lytinio akto amžius yra 17 metų.
  • Vidutiniškai per gyvenimą vyrai turi 6 sekso partneres, moterys – 4 partnerius.
  • Vyrai orgazmą patiria 84 % visų santykių, moterys – vidutiniškai 60–70 %.
  • Nuo 0,4 iki 3 % vyrų ir moterų gali būti aseksualūs, t. y. seksas jų visiškai nedomina.
  • Daugiausia yra žmonių (40 %), kurie per savaitę mylisi 1–3 kartus.
  • Vidutiniškai intymi sueitis trunka 15–20 min.
  • JAV net ketvirtadalis vyrų (25 %) intymaus suartėjimo metu imitavo orgazmą.