Skyrybos, darbas, atostogų kelionės, komandiruotės – bent keturios priežastys, kodėl seksualinis gyvenimas pradeda blogėti. Susilaikymas nuo intymių santykių, nesvarbu, ar savanoriškas ar dėl aplinkybių, turi įtaką sveikatai ir bendrai savijautai. Tiesa, yra ne tik blogų, bet ir gerų dalykų, kurie nutinka organizmui, kai vengiama kūniškos meilės.

 

"mieganti moteris"

10 dalykai, kurie gresia, padarius lytinių santykių pertrauką:

 
  • Vargina didesnis nerimas. Seksas padeda nuleisti garą, t. y. išlieti tramdomas emocijas. Škotų tyrėjai nustatė, kad asmenims, susilaikantiems nuo lytinių santykių, sunkiau susidoroti su stresinėmis situacijomis, pavyzdžiui, kalbėdami prieš didelę auditoriją, negu tiems, kurie per dvejas savaites bent kartą mylėjosi. Sekso metu smegenys išskiria chemines medžiagas (hormonus oksitociną ir endorfinus), kurios padeda jaustis gerai. Šie hormonai padeda labiau atsipalaiduoti.
 
  • Vyrams padidėja rizika susirgti prostatos vėžiu. Stipriosios lyties atstovams, kurie retai užsiima seksualiniais santykiais, dažniau diagnozuojama ši sunkiai išgydoma liga, kartais pasibaigiančia net mirtimi. Tie, kurie seksu mėgaudavosi dažnai, turėjo net 20 % mažesnę riziką susirgti šio tipo vėžio. Manoma, kad viena ir pagrindinių priežasčių, kodėl yra ta, kad dažnos ejakuliacijos padeda pašalinti kenksmingas medžiagas iš prostatos.
 
  • Sumažėja organizmo atsparumas peršalimo infekcijoms bei gripo virusams. Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad sekso atsisakymas sumažina tiesioginį kontaktą su bakterijomis. Tiesa yra ta, kad sekso trūkumas silpnina imuninę sistemą. JAV Pensilvanijos universiteto tyrėjai nustatė, kad tų asmenų, kurie turėjo lytinių santykių 1 – 2 kartus per savaitę, imunoglobulino A kiekis išaugo net 30 %, palyginus su tais, kurie lytinių santykių turėjo retai arba niekada.
 
  • Sumažėja šlapimo takų infekcijų atsinaujinimo rizika. Beveik 80 % šlapimo takų infekcijų atsiranda per 24 valandas po lytinių santykių. Sekso metu makšties bakterijos nustumiamos į šlaplę, kur sukelia infekciją. Bent vienas teigiamas dalykas, gyvenant be sekso – rečiau vargina skausmingos šlapimo takų infekcijos.
 
  • Kamuoja nesaugumo jausmas dėl santykių su antrąja puse. Seksas trūkumas neigiamai atsiliepia poros santykiams: sumažėja laimės, artumo jausmas. Mylimieji jaučiasi nesaugūs ir neužtikrinti dėl ateities. Santuoka be sekso mažina savivertę, kelia kaltės jausmą, mažina oksitocino ir endorfinų, hormonų, kurie padeda palaikyti stiprų tarpusavio ryšį, išsiskyrimą. Sekso nebuvimas ilgainiui pradeda kelti baimę, kad partneris pradės ieškoti kitų, kad patenkintų savo seksualinius poreikius. Ilgainiui gali net kilti paranoja. Įdomu, kad pora, kuri gyvena be sekso, negali būti laiminga. Seksas – tai tik viena intymumo išraiška poros santykiuose. Kitos yra bučiniai, laikymasis už rankų, komplimentai, netikėtos dovanos ir pan. Visa tai padeda neprarasti tarpusavio ryšio, net jei laikinai neįmanoma susijungti fiziškai.
 
  • Gresia erekcijos sutrikimai. Vyrų lytinis organas nenaudojamas, netenka galios. Retai lytinių santykių turintys asmenys dvigubai dažniau kenčia nuo erekcijos sutrikimų negu tie, kurie mylisi 1 – 2 kartus per savaitę. Seksas – tai tarsi varpos mankšta.
 
  • Prastėja nuotaika. Moterims stipriau pasireiškia depresijos simptomai, kai ilgą laiką neturi lytinių santykių. Tačiau net trūkumas gali būti kaltas. Panašius nuotaikų pokyčius sukelia ir prezervatyvų naudojimas. Manoma, kad spermoje yra melatonino, serotonino ir oksitocino – hormonų, kurie gerina nuotaiką. Tačiau nesaugus seksas taip pat turi pavojų: galima užsikrėsti lytiškai plintančiomis ligomis arba netikėtai pastoti.
 
  • Tampa sunkiau mokytis ir susikaupti. Buvo atlikta tyrimų, kurie parodė, kad seksas padeda geriau mokytis, įsiminti naują informaciją.
 
  • Padažnėja galvos skausmai ir sustiprėja migrenos priepuoliai. Seksas malšina ne tik galvos skausmus, bet ir menstruacijų spazmus bei nugaros skausmus.
 
  • Gresia priešlaikinė mirtis. Pasaulyje atlikti keli tyrimai parodė, kad vidutinio amžiaus vyrai, kurie patirdavo orgazmą bent 2 kartus per mėnesį, turėjo net 50 % mažesnę tikimybę mirti. Dažni lytiniai santykiai sumažina krūtų vėžio riziką moterims. Lytiniai santykiai 2 kartus per savaitę sumažina širdies ir kraujagyslių ligų išsivystymo riziką abiejų lyčių atstovams.