Moksliniais tyrimais nustatyta, kad vyrai dažniau sapnuoja kitus vyrus. Moterys vienodai sapnuoja ir vyrus, ir moteris. Tai, kas regima nakties vaizdiniuose, lemia ne tik lytis, amžius ir gyvenimo patirtis, bet ir savaitės diena, kurią gimstama.

 

sapnai

Pirmadienio žmonės – pranašautojai

 

Sakoma, kad pirmadienio sapnai pildosi. Galbūt todėl į pirmadienį gimusių žmonių sapnus patariama įsiklausyti. Šiems žmonėms nėra būdingo naktinių „filmų“ siužeto – jie sapnuoja viską. Kartais sapnai labai konkretūs ir tikroviški, kartais – abstraktūs. Nepaisant to, jie labai dažnai ką nors simbolizuoja, perspėja. Dažniausiai pranašavimai būna susiję su teigiamais pokyčiais: laimėjimu loterijoje, šeimos pagausėjimu, nauja meile, santuoka ir pan.

 

Antradienio žmonės sapnuose sprendžia problemas

 

Antradienį gimusieji nelinkę tikėti sapnais, nes yra itin racionalūs. Jie tiki tik tuo, kas moksliškai pagrįsta. Nors šie žmonės dažnai sapnuoja niekuo neišsiskiriančias istorijas, tačiau verta atkreipti dėmesį į jų simbolius – skaičius, spalvas, ryškius vaizdinius ar akcentuotus žodžius. Jie visuomet turi sąsają su tikrove, pavyzdžiui, skaičius gali reikšti laimingą loterijoje skaičių ar dieną, kurią įvyks kas nors lemtinga. Sakoma, kad antradienio žmonės sapnuose netgi geba spręsti problemas, kurti naujas idėja. Juk Dmitrijus Mendelejevas periodinę cheminių elementų lentelę sudėliojo sapne.

 

Trečiadienį gimsta sapnų valdovai

 

Trečiadienį gimusieji išsiskiria gebėjimu sapnuoti sąmoningus sapnus – jie suvokia, kad sapnuoja, ir gali valdyti šį procesą. Vieniems tai pavyksta savaime, kitiems tenka šiek tiek pasipraktikuoti. Beje, šie žmonės dažniausiai sapnuoja save ir artimuosius. Nepažįstami veidai ir nematytos vietos retai kada atsiduria šių asmenybių nakties vizijose. Įdomu tai, kad gimusieji trečiadienį, nesvarbu, kokiai socialinei klasei priklauso, sapnuose būna turtingi, reikšmingi valdovai. Jų naktiniuose vaizdiniuose daug šviesos ir šilumos – tai itin geri ženklai, rodantys, kad realybėje laukia maloni staigmena.

 

Ketvirtadienio žmonės netiki sapnais

 

Ketvirtadienį gimusieji sapnus prisimena labai retai. Tų, kurie išlieka atmintyje, neverta pasakoti kitiems. Šiems žmonėms pasąmonė naktį dažniausiai siunčia banalias buities scenas – sapnuojamas maistas, drabužiai, augalai. Tikėtina, kad sapnus riboja itin stiprus šių žmonių ego ir loginis mąstymas. Ketvirtadienio žmonės mėgsta praktiškumą, tad didelės reikšmės sapnams neteikia – kam vargintis analizuojant dalykus, kurie nėra pagrįsti jokiais moksliniais įrodymais? Taip elgdamiesi šie žmonės dažniausiai neklysta – jų sapnai pildosi retai. Vis dėlto jeigu koks nors vaizdinys itin ryškus, būtina į jį atkreipti dėmesį ir išsiaiškinti galimas jo reikšmes.

 

Penktadienį gimusiųjų sapnai primena fantastiką

 

Penktadienio žmonės turi lakią fantaziją, yra itin jausmingi. Jų sapnuose gausu spalvų, garsų, lankomos nematytos, kartais net nežemiškai atrodančios vietos, sutinkami nepažįstami žmonės ir kitos keistos būtybės. Penktadienio žmonių tokie sapnai neglumina, jie mėgsta fantastinį filmą primenančias naktines vizijas. Smagu džiaugtis neribotomis kelionėmis. Šiems sapnams teikti didelės reikšmės nereikėtų, nes jie retai būna pranašiški.

 

Šeštadienio žmonės mėgsta analizuoti sapnus

 

Pasaulį išvydusieji šeštadienį paprastai būna išskirtiniai, savitą gyvenimo filosofiją kuriantys žmonės. Juos domina viskas, kas neįprasta, nesuvokiama protu ir nepaaiškinama mokslu. Dėl to šie žmonės daug dėmesio skiria ir savo sapnų analizei. Taip elgdamiesi neklysta, nes jų sapnai dažnai ką nors reiškia. Ypatingą dėmesį reikėtų atkreipti tuomet, kai naktinėse vizijose pasirodo ugnis, saulė, didingi kalnai, neaprėpiamos dykumos arba laukai – šie simboliai visuomet perspėja apie svarbias gyvenimo permainas. Dažniausiai jos būna susijusios su mokslu, darbu ir meile. Neretai šeštadienio žmonės sapnuoja sunkiai suvokiamus dalykus, kurių net patys negali paaiškinti.

 

Sekmadienio žmonės: „Aš nesapnuoju“

 

Nors įrodyta, kad sapnuoja visi sveiki žmonės, tačiau gimusieji paskutinę savaitės dieną dažnai teigia priešingai. Jie paprasčiausiai neprisimena naktinių „filmų“. Šiems žmonėms to nelabai ir reikia, nes jie pakankami nuotykių patiria realiame gyvenime. Jeigu vis dėlto pavyksta prisiminti sapnus, dažniausiai juose pastebimi simboliai, susiję su šeima, namais, materialinėmis gėrybėmis. Sekmadienio žmonėms susapnavus ką nors nežemiška, į tai reikėtų atkreipti dėmesį – pasąmonė greičiausiai nori perspėti.

 

Įdomybės

 

Tai, ką sapnuojame, lemia ir planetos – kiekvieną savaitės dieną globoja vis kita.

 

Pirmadienis – Mėnulio diena. Dažniausiai aplanko sapnai, susiję su buitimi, santykiais, juose sprendžiamos kokios nors problemos. Po tokių sapnų neretai juntamas nuovargis.

 

Antradienis – Marso diena. Paprastai sapnuojamas tobulėjimas: jis gali būti susijęs su mokslu, darbu, asmeninėmis savybėmis. Jeigu sapnuose jaučiama pakili nuotaika, jie pranašauja teigiamus pokyčius, jeigu slogi – sunkumus.

 

Trečiadienis – Merkurijaus diena. Šią dieną lanko nereikšmingi, paprasti sapnai. Dažniausiai jų nė neatsimenama. Būtina atkreipti dėmesį, jeigu pavyko susapnuoti ką nors itin ryškaus ir įsimintino – tai ženklas, kad laukia reikšmingi pokyčiai.

 

Ketvirtadienis – Jupiterio diena. Dažniausiai sapnuojami su darbu arba mokslu susiję sapnai. Juose sprendžiamos problemos, kuriami planai, kuriuos gali pavykti įgyvendinti realybėje. Šios dienos sapnai neretai sufleruoja išeitį iš susidariusios situacijos arba pateikia atsakymus į seniai ramybės neduodančius klausimus.

 

Penktadienis – Veneros diena. Venera vadinama meilės planeta, todėl ir sapnus ji lemia jausmingus: dažniausiai jie primena meksikiečių serialus, būna kupini aistros, intrigų, meilės ir kitų stiprių emocijų.

 

Šeštadienis – Saturno diena. Šie sapnai padeda suprasti, ar elgiamasi teisingai, ką reikėtų keisti. Jie tarsi pažadina sąžinę. Juk ne veltui Saturnas siejamas su teisingumu.

 

Sekmadienis – Saulės diena. Būdingi malonūs, jaukūs ir šviesūs sapnai. Pabudus dar ilgai jaučiama harmonija ir meilė. Kartais sapnai atskleidžia sapnuotojo paslėptą talentą.