Išsiplėtę kapiliarai, veido rožinė, aknė, pigmentinės dėmės, randai – odos problemos, kurių gydymas BellaDerma dermatologijos klinikos gydytojai Karolinai Liubinienei – kasdienybė. Pasak gydytojos, jei susiduriate su šiomis odos problemomis ir norite jas spręsti, reikėtų pradėti jau dabar, nes šaltasis metų laikas tam tinkamiausias. Kodėl odos problemų gydymui svarbus sezoniškumas ir koks gydymas yra efektyviausias atsako gydytoja dermatovenerologė K. Liubinienė.

 
Untitled attachment 00505

BellaDerma dermatologijos klinikos gydytoja Karolina Liubinienė

Kodėl šaltasis metų laikas yra tinkamiausias odos problemų gydymui?

 

Daugeliui odos problemų spręsti yra naudojamos lazerinės procedūros, kurios šaltuoju metų laiku yra saugesnės, dėl minimalios saulės poveikio rizikos. Norint atlikti lazerines procedūras vasarą, reikalingas reguliarus SPF priemonių naudojimas, o tai dėl skirtingo gyvenimo būdo tinka ne visiems pacientams. Šaltuoju metų laiku rekomenduoju atlikti veido rožinės, aknės gydymą, išsiplėtusių kapiliarų, pigmentinių dėmių, randų, strijų bei įvairių odos darinių šalinimą lazeriu, taip pat odos atjauninimo lazeriu procedūras.

 

Išsiplėtę kapiliarai.Koks gydymo būdas efektyviausias?

 

Vienintelis efektyvus šios problemos gydymo būdas – lazerinės procedūros. BellaDerma klinikoje, įsikūrusioje Kaune, išsiplėtusius kapiliarus šaliname pasauliniu mastu pripažintu, tiksliu ir efektyviu Cutera Excel V+ lazeriu. Su šiuo lazeriu dirbu jau kurį laiką ir iš savo pacientų sulaukiu itin gerų atsiliepimų. Pacientai džiaugiasi, kad gydymas beveik neskausmingas, o rezultatatai pastebimi jau po 1 procedūros. Per savo darbo patirtį esu išbandžiusi ne vieną lazerį ir su šiuo pavyko pasiekti geriausių rezultatų. Šiuo metu tai vienintelis Cutera Excel V+ lazeris Kauno mieste.

 

Aknė. Kaip ją išgydyti?

 

Aknės gydymas – gana ilgas procesas, reikalaujantis paciento kantrybės ir pasitikėjimo gydytoju. Savo pacientams dažnai taikau kombinuotą medikamentinį ir lazerinį gydymą, taip pasiekiame geriausių rezultatų. Lazerinį aknės gydymą BellaDerma klinikoje atliekame jau minėtu Cutera Excel V+ lazeriu. Šis lazeris mažina uždegimą, riebalinių liaukų aktyvumą, aknės bakterijos kiekį odoje, rausvas dėmeles. Žinoma, turiu paminėti, kad gydymas lazeriu tinka ne visiems, nes kiekvieno paciento atvejis individualus. Jei reikalingas postaknės randelių ir dėmelių gydymas, itin efektyvus odos šlifavimas frakciniu lazeriu, kurį taip pat turime klinikoje.

 

Pigmentinės dėmės. Kaip su jomis kovoti?

 

Dažniausiai pigmentinių dėmių atsiradimą lemia genetika, hormoniniai pokyčiai (nėštumas, žindymas ir kt.) ir nepakankama apsauga nuo saulės. BellaDerma klinikoje pigmentines dėmes šaliname JAV „Candela Medical“ GentleLase PRO Aleksandrito lazeriu, kuris laikomas aukso standartu pasaulinėje rinkoje. Lazeris veikia tiksliai į pigmentą esantį odoje ir jį suskaido, tokiu būdu pašalinama pigmentinė dėmė. Jeigu norima pašalinti ne tik pigmentines dėmes, tačiau sumažinti ir veido raukšles, randus, odos poras, rekomenduoju odos atjauninimą frakciniu lazeriu.

 

Veido rožinė. Ar įmanoma ją visiškai išgydyti?

 

Deja, veido rožinė nėra visiškai išgydoma, tačiau įvairūs gydymo metodai gali sumažinti simptomus ir padėti kontroliuoti ligos eigą. Kadangi ir pati kovoju su veido rožine, puikiai suprantu pacientus, turinčius šią odos problemą. Geriausiai kontroliuoti veido rožinę padeda kombinuotas gydymo būdas – medikamentinis gydymas, lazerinė terapija, gydytojo sudaryta odos priežiūros rutina, provokuojančių veiksnių atsisakymas. BellaDerma klinikoje veido rožinės lazerinis gydymas atliekamas Cutera Excel V+ lazeriu, kurio efektyvumas įrodytas klinikiniais tyrimais. Šio lazerio poveikis pradžiugino jau ne vieną pacientą. Smagu iš pacientų išgirsti, kad po procedūrų jų pasitikėjimas savimi išaugo.

 

Svarbiausia – neužsiimti savigyda

 

Baigiant pokalbį gydytoja pasidalina svarbiausiu patarimu, susiduriantiems su odos problemomis: „Nuoširdžiai patariu prieš imantis bet kokių gydymo priemonių, pasitarti su gydytoju dermatologu. Per savo 10 metų darbo patirtį esu mačiusi įvairių atvejų, kai prisiskaitę internete įvairių patarimų pacientai sau tik pakenkia. Kiekvieno žmogaus oda ir jos būklė yra individuali, todėl tai, kas tinka vienam, nebūtinai tiks kitam. Saugokite save ir savo odą“ - pataria gydytoja.

 

Gydytojo dermatologo konsultacijai ir procedūroms BellaDerma klinikoje Kaune galite registruotis tel. nr. +370 657 72770, el. paštu registracija@belladerma.lt bei internetu.