Pastarieji metai lėmė mūsų sumažėjusį fizinį aktyvumą – dėl pandemijos apribojimų teko atsisakyti sporto klubų, kelionių ir daugiau laiko praleisti už uždarų durų. Tačiau kūno formų pakitimui įtaką gali daryti ne tik sėslesnis gyvenimo būdas, bet ir genetika, amžius bei figūros ypatumai. Jau ne pirmus metus populiarėja pažangios riebalų nusiurbimo operacijos, leidžiančios pašalinti perteklinius riebalus probleminėse zonose, kuriose jų atsikratyti išties sunku. Plačiau apie riebalų šalinimo metodikas pasakoja vienos didžiausių privačių medicinos klinikų Lietuvoje „Fi Clinica“ plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas Vaidas Žvinys.

 

Liposakcija

 

„Fi Clinica“ šiuo metu siūlo trijų tipų riebalų šalinimo operacijas – klasikinį riebalų nusiurbimą, vadinamą liposakcija, riebalų šalinimą lazeriu – lazerinę lipolizę bei šalinimą moderniu aparatu „Euromi Lipomatic“. Klasikinė liposakcija atliekama vakuuminiu aparatu, jos metu riebalai nusiurbiami lokaliai nuo probleminių kūno zonų pritaikius bendrinę nejautrą. Gydytojas pabrėžia, kad chirurginis riebalų šalinimas yra skirtas kūno linijoms tobulinti, tačiau tai nėra būdas, padėsiantis gydyti nutukimą, todėl riebalų nusiurbimas atliekamas tik tada, kai kūno masės indeksas (KMI) neviršija 27. Tokios operacijos metu galima pašalinti iki 4 litrų riebalų, o galutiniai rezultatai matomi po operacijos praėjus 6-8 savaitėms.

 

Lazerinė lipolizė ir riebalų šalinimas „Euromi Lipomatic“ aparatu šiandien yra vienos naujausių technologijų. Pasak gydytojo, lazeriu atliekama operacija siūloma tada, kai reikalingas didesnis odos susitraukimas ir kai norima pakoreguoti mažesnius plotus. Dėl spindulinės energijos lazerinė lipolizė galima tik ribotam kūno plotui, todėl ji labiau tinka šalinti riebalus pasmakrėje, ties kaklu, keliais ar žastais. Palyginus su klasikine liposakcija, lazerinė lipolizė yra mažiau invazinė operacija, po lazeriu atlikto riebalų šalinimo gijimas yra greitesnis, mažiau skausmingas, greičiau nuslūgsta patinimas, oda tampa lygesnė ir stangresnė. Gydytojas pabrėžia, kad riebalinės ląstelės nesidaugina – jos gali tik sumažėti arba padidėti, o kadangi operacijų metu riebalinės ląstelės yra pašalinamos, koreguotose zonose jos naujai nesusiformuoja. Lazerinės lipolizės metu dažniausiai taikoma vietinė nejautra, pacientas nepraranda darbingumo, o gydomoji kompresinė terapija trunka iki 14 dienų.

 

Vaidas Žvinys

 

Riebalų šalinimas „Euromi Lipomatic“ – itin pažangi metodika, po šios operacijos riebalinės ląstelės lieka gyvos ir tinkamos persodinti, o tai ypač aktualu, jei savais riebalais norima patobulinti kitas kūno vietas. Aparatu galima šalinti riebalus įprastose kūno vietose, tokiose kaip šlaunys, pilvas ar nugara, taip pat ši procedūra tinka mažinti riebalų sankaupas krūtinės zonoje. Šį metodą pastaruoju metu renkasi vis daugiau vyrų, nes jis tinka kovoti su išvešėjusiomis pieno liaukomis. Po riebalų šalinimo „Euromi Lipomatic“ pacientai atsigauna greičiau, gyjama sparčiau, lieka mažiau matomų kraujosruvų. Nesvarbu, kurį metodų pasirinktumėte, po riebalų šalinimo būtina vilkėti kompresinius rūbus, padedančius greičiau gyti koreguotoms zonoms. Tačiau verta atkreipti dėmesį – kuo riebalų šalinimo metodas yra modernesnis ir mažiau invazinis, tuo trumpiau reikės dėvėti kompresinę aprangą.

 

Tad kurį riebalų šalinimo metodą rinktis? Jei siekiama pašalinti riebalus nuo didesnių kūno plotų, efektyvus sprendimas – klasikinė liposakcija. Jautresniems pacientams ir tiems, kurie norėtų savais riebalais koreguoti kitas kūno vietas, verta plačiau pasidomėti „Euromi Lipomatic“ lipoplastika. Siekiantiems patobulinti mažesnes kūno zonas, kuriose reikalingas odos susitraukimas, rekomenduojama lazerinė lipolizė.

 

Kokia riebalų šalinimo operacija bus tinkamiausia, priklauso nuo paciento lūkesčių ir norimo rezultato. Prieš renkantis metodą, labai svarbu pasikonsultuoti su profesionalais, dirbančiais klinikoje, galinčioje pasiūlyti skirtingus riebalų šalinimo metodus. „Fi Clinica“ atliekamos visos trys riebalų šalinimo operacijų rūšys, tad gydytojai gali parinkti optimaliausią ir tinkamiausią variantą.