Su rudens lygiadieniu asocijuojasi daugybė ženklų ir magiškų ritualų, skirtų pinigams, sėkmei, ramybei, negatyvo atsikratymui ir laimei. Ilgą laiką rudens lygiadienis buvo laikomas ypatinga, paslaptinga ir mistiška diena. Manoma, kad viskas, kas bus padaryta šiandien, būtinai virs tikrove.

 

ruduo

Rudens lygiadienis šiemet

 

2022 metais rudens lygiadienis numatomas penktadienį, rugsėjo 23 dieną, 4 val. 23 min. Lietuvos laiku. Ši diena vadinama „jėgos diena” ir nuo seniausių laikų jai priskiriama ypatinga energija bei galimybės.

 

Astronominis ruduo prasideda rudens lygiadienio dieną. Lygiadienis yra astronominis reiškinys, Saulės centras tariamai judėdamas išilgai ekliptikos kerta dangaus pusiaują. Tiesą pasakius, rudenį Saulė kerta pusiaują iš šiaurės į pietus, o pavasarį – iš pietų į šiaurę.

 

Po rudens lygiadienio Saulė pradeda tekėti vėliau ir nusileisti anksčiau, dienos trumpėti iki pat žiemos saulėgrįžos.

 

Magija ir ritualai

 

Rudens lygiadienis yra apmąstymų ir magijos metas. Iki šios dienos baigiami darbai laukuose, daržuose, soduose, vyksta mugės, o rugiapjūtės pabaiga švenčiama ištaitingomis vaišėmis. Lygiadienis yra puiki proga įvertinti, kas per metus buvo pasiekta visose būties plotmėse. Ši diena turi savo magiją.

 

Šiandien nuo seno žmonės aktyviai spėdavo savo likimą, santuoką. Manoma, kad tamsioji metų pusė palankesnė teisingoms prognozėms. Tamsusis metų laikotarpis prasideda rudens lygiadieniu, kuris labiausiai tinka bendrauti su mirusiųjų pasauliu, Šeimos globėjais ir Tamsos dievais. Tai geras laikas kapinių magijai, pagalbos iš protėvių sulaukimui.

 

Diena ideali vidinės pusiausvyros paieškai ir, žinoma, norų kūrimui. Manoma, kad pati Visata prisideda prie ilgai puoselėtos svajonės išsipildymo.

 

Norų išsipildymo ritualą geriausiai pradėti anksti ryte, saulei tekant. Norą Visatai galima pateikti įvairiais būdais:

 
  • užrašyti ant popieriaus lapo ir nešiotis su savimi, kol jis išsipildys;
  • užrašyti norą ir padėti po pagalve;
  • užrašyti ir sudeginti;
  • garsiai pasakyti norą,
  • tyliai sušnabždėti norą, prieš maldą ar meditaciją;
  • nuoširdžiai melstis;
  • iškirpti atitinkamą paveikslėlį, priklijuoti ant svajonių kortelės ir po ja parašyti norą;
  • nupiešti norą – meninių gebėjimų čia nereikia, nes svarbiausia, kad piešinys simbolizuoja svajonę;
  • sušnabždėti norą į gryno vandens stiklinę ir išgerti;
  • užrašyti norą ant popieriaus lapo, tada lapą sulankstyti kaip laivelį ir paleisti plaukti upe pasroviui.
 

Norint padidinti tikimybę, kad noras išsipildys, reikia žinoti kai kurias taisykles. Svarbiausia yra tikėti, kad noras taps tikrove. Be to, reikėtų mėgautis ir patirti norų galvojimo ir prašymų Visatai siuntimo malonumą bei džiaugsmą.

 

Afirmacijos

 

Visų pirma reikia rasti patogią ir ramią vietą, kurioje jausitės gerai ir niekas netrukdys. Atsipalaiduokite ir kartokite magiškas afirmacijas. Taip pat galima naudoti stebuklingus akmenis, atitinkančius rudens lygiadienį. Žemiau pateikiamos afirmacijos, atitinkantys rudens lygiadienį, ir steubuklingi akmenys.

 

Topazas: „Turiu jėgų veikti ir per tai mane pasiekia gausa”.

Turmalinas: „Radau pusiausvyrą ir apsaugą”.

Aventurinas, Mėnulio akmuo: „Mano dienos džiaugsmingos, kaip ir naktys”.

Safyras: „Esu atviras suprasti vidinį žinojimą, kurį man davė Dievas”.

Tigro akis: „Mano emocijos ir intelektas yra subalansuoti. Aiškiau matau, kas yra geriausias pasirinkimas mano gyvenimo kelyje”.

Agatas: „Aš sveikinu pokyčius ir suprantu, kad viskas nuolat kinta”.

Hematitas: „Aplink save matau šviesą ir džiaugsmą”.

Dūminis kvarcas: „Nusipelniau gero gyvenimo ir klestėjimo”.

 

Nebenaudojamus akmenis sudėti į rankinę. Retkarčiais juos išsitraukti ir pakartoti rudens lygiadienio afirmacijas. Kai gyvenimo vyksta palankūs įvykiai, atitinkantys afirmacijas, padovanokite jums brangiam žmogui baltą topazą. Topazas didina veiksmų sąmoningumą ir jų karminių pasekmių supratimą.