Atrodytų, vienai populiariausių Lietuvoje grupių „Rondo“ dėl vietos muzikos padangėje nėra ko jaudintis. Tačiau jos lyderis Aleksandras Ivanauskas-Fara (59) per „Lietuvos ryto“ televizijos laidos „Auksinė daina“ filmavimą prasitarė sunerimęs, kai viename projekte pamatė grojančią grupę „Kitava“.

 

LR_TV_AD_Aleksandras Ivanauskas-Fara (Small)

 

„Kitava“ vadovavo Šiaulių „Saulės“ chorui, o aš vadovavau Kauno rajono chorui. Šiame projekte mes ir susipažinome. Kai juos išgirdau pirmoje repeticijoje, supratau, kad bus labai dideli konkurentai. Ėmiau nervintis, išgyventi, kad su tokiu jaunimu man konkuruoti bus labai sunku. Jie buvo labai originalūs, jaunatviški, energingi. Projektui įsibėgėjus šį kolektyvą labai pamilau. Jie visada būdavo geros nuotaikos, visada su šypsena. Tame projekte buvo vienas choras, apie kurį visi šnekėjo, kad jis jokiu būdu negali laimėti, tačiau kažkaip jam pavykdavo patekti į kitus etapus. O buvo ir toks kolektyvas, kaip „Kitava“. Kai paskelbdavo, kad jie keliauja į kitą etapą, visi konkurentai džiaugdavosi. Jie buvo verti eiti dar aukščiau. Jei jie būtų laimėję, niekas nebūtų nusiminęs.“

 

LR_TV_AD_Indre Launikonyte, Vladas Kovaliovas (2) (Small)

 

Dainininkas Vladas Kovaliovas (49) „Kitavai“ irgi negailėjo pagyrų: „Amerikoje kantri stilius labai populiarus, tokios muzikos koncertai vyksta stadionuose, o pas mus, Lietuvoje, visi mano, kad liaudiška muzika yra kaimietiška muzika, vien užstalės dainos. „Kitava“ sugeba perkelti lietuvių liaudies dainas į kitą lygį. Tikiu, jie šią muziką gali padaryti tokią populiarią, kad į jų koncertus susirinktų pilni stadionai. Jie yra puikūs, labai aukštas lygis.“

 

LR_TV_AD_Kitava_Kestutis Stoskus, Arunas Sliauteris, Rasa Stoskuviene, Vaiva Poceviciene (Small)

 

Intrigą sukėlė V. Kovaliovo užuomina apie artėjančias jo vestuves. Laidos vedėjo Deivio paprašytas pristatyti širdies draugę Indrę, atlikėjas sutriko sakydamas jos pavardę. Deivio paklaustas, kodėl nutilo, Vladas atsakė: nežinia, kokia bus Indrės pavardė, kai laida pasieks eterį. Jo žodžiai laidos filmavimo dalyvių buvo palydėti gausiais aplodismentais.

 

Kovo 11-osios išvakarėse, šį penktadienį, 20.30 val. „Lietuvos ryto“ televizijos laidoje „Auksinė daina“ grupė „Kitava“ Lietuvos Nepriklausomybės Atkūrimo dienos proga dovanos žiūrovams dešimt geriausių tautinių dainų. Kuri iš jų laimės, spręs žiūrovai, balsuodami visos laidos metu. Jie ir išrinks pačią lietuviškiausią auksinę dainą.

Nuotraukos iš „Lietuvos ryto“ televizijos archyvo.