Tikriausiai dauguma moterų, bėgant metams, išbando įvairias grožio procedūras ir odą puoselėjančias priemones: maitina, drėkina odą kremais, naudoja kaukes. Nesulaukusios norimų rezultatų, susigundo grožio salonuose atliekamomis procedūromis. Tačiau iš tiesų kremai veikia tik paviršinį odos sluoksnį, o po įvairių veido procedūrų pastebimas tik laikinas odos būklės pagerėjimas. Be to, beveik neužsimenama apie šalutinį tokių atjauninimo procedūrų poveikį. Naudojamos priemonės tik maskuoja senėjimo požymius, tačiau nepašalina jo priežasčių. Kad ir kaip būdų paradoksalu, tačiau ne oda kalta dėl raukšlių, apdribimų ir pakitusių veido kontūrų. Ji – tik ledkalnio viršūnė, o senėjimo priežasčių reikia ieškoti giliau.

 

„Revitonica“ veikia veido senėjimo priežastis

 

„Revitonica“ metodo autorė, tarptautinės veido fitneso mokyklos „Revitonica“ prezidentė Natalija Osminina, daugiau nei 17 metų užsiimanti veido senėjimo biomechanika, sukūrė metodą, kuriuo galima savarankiškai namuose atlikti specialius pratimus. Nuo vaikystės Klaipėdoje gyvenančios kraniosakralinės terapijos, miologijos ir audinių biomechanikos srities specialistės, kuriai dabar 54-eri metai, sukurta atjaunėjimo metodika veikia veido senėjimo priežastis, kurias lemia ne oda, o atrofavęsi ir džiūstantys raumenys, susitraukę kapiliarai, pakitusi kaukolės forma. Tiesa ta, kad veido būklė atspindi bendrą sveikatos būklę. Jeigu darniai veikia trys pagrindinės organizmo savireguliacijos sistemos – kraujagyslių, nervų ir raumenų fascijų, – organizmas veiksmingai įveikia jį neigiamai veikiančius išorės ir vidaus veiksnius. Pagrindinis odos ląstelių maitinimo šaltinis – ne išoriškai naudojami kremai ar kaukės, o kapiliarai. Tik per juos į ląsteles patenka maisto medžiagos ir pašalinami medžiagų apykaitos produktai. Jeigu kapiliarai atrofavęsi, oda netenka maisto medžiagų, drėgmės ir pradeda raukšlėtis. Mezoterapinių procedūrų metu tiesiai į ląsteles patenkančios veikliosios medžiagos daro meškos paslaugą – organizmas supranta, kad kapiliarai nereikalingi, taigi jie pradeda dar sparčiau atrofuotis.

 

 

Vakuuminių taurių masažas

 

Tačiau kapiliarai negali maitinti odos iš vidaus, jeigu spazmuoti raumenys užspaudė didesnes kraujagysles. „Revitonica“ pratimais, pašalinus raumenų spazmus, atkuriama normali kraujagyslių sistema. Vienas veiksmingiausių kapiliarų atstatymo būdų – vakuuminis veido masažas. Specialiomis vakuuminėmis taurėmis masažuojant veidą, regeneruojasi atrofavęsi kapiliarai, atpalaiduojami lygieji raumenys, iš odos pašalinami toksinai. Vakuuminis veido masažas ypatingas ir tuo, kad regeneruoja kolageno skaidulas. Ne kartą girdėjome, koks svarbus yra šis odos stangrumą ir elastingumą užtikrinantis baltymas. Bėgant metams kolageno skaidulos pradeda kietėti, kalkėti, neatlieka odos drėkinimo funkcijos. Kapiliarai per susiaurėjusius kanalus, esančius tarp sukietėjusių kolageno skaidulų, negali pernešti į odos paviršių maisto medžiagų. Tik naudojant vakuumines taures galima pamažu „išpurenti“ kolageno skaidulas ir sugrąžinti odai švelnumą, lygumą bei spalvą.

 

Itin svarbus vakuuminio masažo poveikis – limfodrenažas. Limfinė sistema – svarbiausia imuninės sistemos dalis. Kakle ir ties žandikauliais yra daug limfmazgių. Dirbant ne tik su veido, bet ir su kaklo raumenimis, savaime atsilaisvina įsitempusių raumenų užblokuoti limfmazgiai, atkuriama limfinės sistemos veikla. Taigi pagerėja ne tik odos būklė, atjaunėja veidas, tačiau ir viso organizmo sveikata.

   

Atpalaiduoti raumenis

 

Visi pastebime, kad laikui bėgant kai kurie žmonės neatpažįstamai pasikeičia. Ar dėl to galime kaltinti tik odą? Mūsų veido bruožai daugiausiai priklauso nuo kaukolės ir raumenų formos bei raumenų būklės. Dėl amžiaus, nepalankių išorės veiksnių, saulės, mimikos ir kasdienės įtampos raumenys pradeda džiūti ir trauktis. Taip pat džiūsta ir kaukolės kaulai. Sumažėjus kaukolės apimčiai ir susitraukus raumenims, atsiranda odos perteklius. Todėl susiformuoja veido raukšlės ir klostės, nudrimba oda. Veikiant šiems neigiamiems veiksniams, veido raumenys spazmuojasi, atsiranda jų hipertonusas. Todėl veido raumenis reikia ne tonizuoti, o atpalaiduoti. Tai išskirtinis „Revitonikos“ bruožas. Iki šiol manyta, kad raukšlių atsiradimo priežastis – veido raumenų suglebimas ir jų tonuso sumažėjimas. Jeigu treniruosime suglebusius kūno raumenis, jie sutvirtės ir pasidarys stangresni. Tačiau šis principas visiškai netinka veido raumenims – juk viena iš raukšlių atsiradimo priežasčių kaip tik ir yra įsitempę raumenys, todėl juos reikia ne tonizuoti, o atpalaiduoti. Atpalaidavus raumenis, kraujas ir limfa ims laisvai cirkuliuoti, išsivalys veido oda, išsilygins spalva.

   

Jaunas veidas

 

Raumenų būklė priklauso ne tik nuo kapiliarų, bet ir nuo nervų, jaudinančių tuos raumenis, būklės. Smegenys siunčia ir gauna elektros impulsus, kurie stuburu ir nervinėmis skaidulomis patenka į visus raumenis. Beje, veide yra 70 raumenų. Visi jie gauna impulsus iš stuburo ir kaklo srities. „Revitonica“ pratimų kompleksas neatsitiktinai prasideda nuo pratimų, skirtų stuburo ir kaklo sričiai. Juk dėl spazmuotų kaklo raumenų užspaudžiamos nervų galūnės, todėl iš smegenų einantys nerviniai impulsai nepasiekia veido raumenų. Pažvelkite į daugelio sėdimą darbą dirbančių žmonių profilį ir pamatysite, kad jų kaklo būklė ne pati geriausia – susikūprinę, pečiai nulinkę, metams bėgant diskai tarp stuburo slankstelių susiploję, todėl kaklas sutrumpėjęs. Atliekant pratimus kaklui, atkuriama taisyklinga kaklo laikysena ir natūralus jo išlinkis, išnyksta pečių raumenų spazmai, pakumpimas, pailgėja kaklas.

 

 

 

Viskas mūsų rankose

 

Galima sumažinti arba panaikinti kaktos, pykčio, nosies ir lūpų raukšles, pakelti antakių liniją, sumažinti maišelius po akimis, pakoreguoti veido formą, pagerinti veido simetriją, padidinti lūpų putlumą, panaikinti pagurklį, sumažinti skersinių kaklo raukšlių gylį. Svarbu tai, kad pagerėja ir suaktyvėja kraujotaka ne tik veido ar kaklo raumenyse, tačiau ir smegenyse. Tai padeda atkurti psichinę ir emocinę pusiausvyrą, šalina stresą ir įtampą.

   

 „Revitonica“ mokyklos Lietuvoje vadovė Monika Deimantaitė:

 

„Revitonica“ metodologija aprašyta Natalijos Osmininos knygoje „Veido prisikėlimas arba paprastas stebuklas“. Mokslinės dalies pagrindas pirmą kartą buvo publikuotas 2007-aisiais tos pačios autorės knygoje „Veido senėjimo anatomija arba mitai kosmetologijoje“. „Revitonica“ pratimai pagrįsti osteopatijos principais, kurie seka gamtos sukurta organizmo savireguliacijos sistema.

 

Noriu pabrėžti keletą šio metodo pranašumų: palyginti su nefiziologiniais atjaunėjimo būdais, veidas po šių pratimų būna spindintis, išlieka individualūs veido bruožai.

 

„Revitonica“ metodas veikia ne tik raumenis – jis atkuria visų veido, galvos, kaklo kaulų ir raumenų struktūrų balansą. Tai užtikrina ilgalaikį poveikį. Taikant „Revitonica“ metodą reguliariai, rezultatą galima išsaugoti visą gyvenimą.

 

Šis metodas – tai tikras išsigelbėjimas kosmetinėms priemonėms alergiškiems žmonėms. „Revitonica“ – tai tikra šventė odai, maitinant ją iš vidaus vitaminais, mikroelementais ir t. t.

 

Šį metodą gali taikyti bet kokio amžiaus ir fizinio pasirengimo žmonės, išskyrus vaikus iki 14 metų. „Revitonica“ naudinga ir jauniems (dėl amžiaus deformavimų profilaktikos) ir pagyvenusiems žmonėms (smegenų kraujotakai gerinti, osteochondrozės profilaktikai ir gravitacinei ptozei mažinti).

 

Be to, metodas yra veiksmingas ten, kur plastikos chirurgija yra bejėgė. Tai susiję su tokiomis atjauninimo sritimis kaip žandikaulio jauno kampo formavimas, smakro formos atkūrimas, kaklo pailginimas.

 

Šis veido beoperacinis atjauninimo būdas šalina iš audinių skysčių perteklių, neleidžia susiformuoti limfostazei (skysčių pertekliaus kaupimuisi).“