Artėja rinkimai, prieš kuriuos politikai dosniai žarstosi pažadais. Daugiausiai jų tenka uoliausiems balsuotojams – pensininkams. „Mūsų tikslas – bet kokia kaina padidinti pensijas“, – pareiškė premjeras Algirdas Butkevičius ir diskusijos įsiplieskė iš naujo. Jos jau šį vakarą 21.00 val. persikels ir į „Lietuvos ryto“ televizijos laidos „Nuoga tiesa“ studiją, kurioje bus klausiama: „Ar jau laikas didinti pensijas?“.

 

„Visų pirma per anksti apie tai kalbėti vien dėl to, kad su pensininkais neatsiskaityta už krizės metu prarastas pensijas. Be to, vyriausybė nenustatė prioritetų, kam pirmiausiai turi būti skiriamas finansavimas – pensijų grąžinimui, krašto apsaugos biudžeto didinimui ar atlyginimų kultūros darbuotojams kėlimui“, – tikina „Swedbank“ vyriausiasis ekonomistas Nerijus Mačiulis, jokiu būdu nepritariantis pensijų didinimui jau dabar.

 

Tačiau socialdemokratas Gediminas Kirkilas teigia, jog šnekėti apie tai, kad mažiausias pajamas gaunantys pensininkai nenusipelnė didesnių pensijų, yra amoralu. Ypač bankininkams, kurie, anot jo, ir yra kalčiausi dėl krizės padarinių Lietuvoje. G. Kirkilui atkerta pagyvenusių žmonių asociacijos prezidentė Grasilda Makarevičienė teigdama, jog amoralūs yra būtent politikai, kurie pinigų rado sau atlyginimams pasikelti, o su pensininkais atsiskaityti – ne.

 

Konservatorius Vytautas Juozapaitis stos kultūros, meno ir švietimo darbuotojų pusėn, kurie, anot jo, nepelnytai yra atsidūrę visuomenės užribyje. „Reikia keisti požiūrį į šiuos darbuotojus, kurie nusipelnė gyventi oriai. Juk ir galimos agresijos atveju mes stotume ginti pamatinių savo šalies vertybių – kalbos, tradicijų, paveldo, kultūros“, – teigia seimo narys. Audringos diskusijos tiesioginėje debatų laidoje „Nuoga tiesa“ – jau šį vakarą 21.00 val. ir tik per „Lietuvos ryto“ televiziją.

 

Laidos „Nuoga tiesa“ transliacija ir visų praėjusių laidų įrašus galite žiūrėti internetiniame „Lietuvos ryto“ televizijos puslapyje http://tv.lrytas.lt.

Savo temas ir komentarus galite siūlyti „Nuogos tiesos“ redakcijai tel.: 8 5 2657343.