Keliasdešimt tūkstančių sekėjų savo socialiniuose tinkluose turintis vienas populiariausių gamtos fotografų, stebinantis visus išskirtiniais, žadą atimančiais kadrais, visai neseniai išleido savo naujausią knygą „Visa tiesa apie gyvūnus“. Knygoje žvėrys ir paukščiai duoda interviu pačiam knygos autoriui, pasakoja apie save ir griauna kai kuriuos nusistovėjusius mitus.

 

Still0307_00003 (Small)

 

 

„Lietuvių pasakos apie gyvūnus yra labai klaidingos, bet taip stipriai įlindusios visiems į galvas, kad žmonės iki šiol galvoja, jog ežiai renka grybus, valgo obuolius, o gervė yra garnio žmona“, – pasakoja knygos autorius Marius Čepulis.

 

Still0307_00004 (Small)

 

Pasirinkęs tokį neįprastą knygos formatą, autorius pateikia informaciją apie žvėris ir paukščius linksmai bei visiems suprantamai. Kaip pats juokauja, nuvykęs į mišką, susisodino visus žvėrys ir visi kalbėjosi. Sunkiausiai sekėsi kalbinti angį, nes ši labai šnypštė, o labiausiai įstrigęs pokalbis buvo su vilku: „Pasakose dažniausiai vilkas yra kvailas, o lapė pati gudriausia. Iš tikrųjų, vilkas yra vienas protingiausių gyvūnų, gyvenančių mūsų miškuose. Stengiausi sugriauti visus mitus ir juos aprašyti savo knygoje“, – pasakoja Čepulis.

 

Still0307_00006 (Small)

 

Be intriguojančių ir nusistovėjusias, melagingas normas keičiančių tekstų, knygoje gausu per daugelį metų fotografo užfiksuotų kadrų. Kai kurių tekdavo laukti ne vienerius metus. Fotografuoti gyvūnus – tikras iššūkis, tenka maskuotis, laukti, o kai pasirodo, yra vos kelios sekundės pagauti tobulą kadrą. Knyga taip pat interaktyvi. Ją iliustravo Edgaras Strauskas. Fantastiški piešiniai atgyja kartu su specialia programėle sukurta būtent šiai knygai.

 

Daugiau pasakojimų apie knygas, skirtas gyvūnų ir gamtos mylėtojams, apie augintinių nutukimo problemas, saluki veislės šunis ir tarptautinę visų veislių šunų parodą vykusią Vilniuje – laidoje „Gyvūnų manija“ jau šį sekmadienį 9 val. ryto per TV6.

 

„Gyvūnų manija“ – sekmadieniais 9 val. per TV6!