Paskutiniame „Lietuvos talentų“ pusfinalyje virs arši kova. Dėl dviejų bilietų į superfinalą kovos dešimt projekto dalyvių. Jau šį sekmadienį TV3 žiūrovai turės nuspręsti, kurie dalyviai yra verti rungtis dėl 10 tūkst. eurų.

 

1

 

Labai dažnai talentas žengia koja kojon su charizma. Toks yra fizikas Pijus Vaškevičius, kurio meile mokslui neabejoja niekas. Kaip ir niekas neabejoja meile kelionėms – Pijus neturi vienos gyvenamosios vietos, jo namai yra visas pasaulis. Dėl dalyvavimo projekte Pijus sugrįžo iš Indijos. Vaikinas supranta, kad „Lietuvos talentai“ – tai puiki proga dar kartą parodyti visai Lietuvai, jog mokslas gali būti nenuobodus, o atvirkščiai – stebinantis savo galimybėmis ir efektais.

 

2

 

23 metų Pijus pabaigė fizikos studijas Vilniaus universitete ir iškeliavo užkariauti pasaulio. Dirbti biure Pijus nenorėjo, o ir nematė, kur galėtų save realizuoti. Septynis mėnesius Pijus keliavo po Šiaurės ir Centrinę Ameriką. Ne tik tolimi kraštai traukia Pijų. Fizikas yra išmaišęs visą Europą, tiesa, jo kelionės būdavo kur kas trumpesnės. „Mano mama jaunystėje daug keliaudavo, tad palaikė mano idėją pamatyti pasaulį. Mano draugai taip pat džiaugiasi mano sprendimu pasirinkti tokį gyvenimo būdą. Grįžus jiems visada įdomu išgirsti mano istorijas. Manau, kad darant kažką išskirtinio žmonės visada tave palaikys“, – įsitikinęs vaikinas.

 

3

 

Vos prieš kelias dienas Pijus sugrįžo iš Indijos ir Nepalo. Jei ne „Lietuvos talentai“, vaikinas dar būtų džiaugęsis saule ir vandenynu. „Aš iškeliauju tada, kai Lietuvoje man tampa nuobodu. Susikraunu daiktus ir porai mėnesių dingstu. Grįžęs į Lietuvą surengiu keletą mokslo šou, užsidirbu pinigų ir vėl išvykstu“, – pasakoja vaikinas.

 

10411922_10204986793103186_6529418992774880832_n

 

Dažniausiai „Lietuvos talentų“ dalyvis iškeliauja vienas. Kelyje sutinka kitų keliautojų, su kuriais mielai pasidalina įspūdžiais, o kartais tam tikrą kelio atkarpą nukeliauja su kompanija. „Indijoje ar Maroke kas dieną sutinki kitų keliaujančių. Amerikoje man labai patiko keliauti vienam. Aš kiekvieną dieną sutikdavau vis kitą žmogų, kuris tapdavo mano draugu. Nors keliavau visiškai keliautojų neišmintais takais, niekada nesijaučiau vienišas“, – pasakoja Pijus.

 

NN_UT_AZ_NV_Death-67 (Small)

 

Labiausiai Pijų žavi pažintys ir sutiktų žmonių nuoširdumas. Jam įdomu perprasti vietinių žmonių mąstymą ir sulyginti su tuo, kaip galvoja lietuviai. „Pasaulis yra ir labai skirtingas, ir labai panašus. Aš esu istorijų žmogus. Gyvenu dėl to, kad išgirsčiau iš žmogaus įdomų pasakojimą. Amerikoje kiekviena diena buvo kupina nuotykių. Žmonės pasakojo, kaip kelis kartus vos nemirė, kaip dalyvavo kare, kaip gyveno neįtikėtinai sunkų gyvenimą. Kelionės mane pakeitė kaip asmenybę. Keliaudamas patyriau daug ekstremalių situacijų. Keliaudamas po Ameriką per keturis mėnesius pasenau ketveriais metais. Pirmoje kelionėje labai taupiau, todėl atsidurdavau nepatogiose situacijoje. Į mane yra ir šaudę, bėgau nuo kulkų. Viskas vyko netoli Meksikos sienos. Mane pakeleivinga mašina išleido dykumoje. Buvo naktis, pagalvojau, kad čia ir nakvosiu. Tarp dviejų kaktusų išsitempiau hamaką. Buvau su prožektoriumi ant galvos, ir išgirdau, kad kažkas švilpia virš galvos. Galvojau, kad lūžo šaka. Tada supratau, kad į mane šaudo. Gulėjau ant žemės ir slėpiausi. Pagal mano skaičiavimus, šaudė už 300 metrų. Susirinkau daiktus ir bėgau į jų pusę. Pamačiau, kad buvau radijo bokšto teritorijoje. Jie šią teritoriją labai saugo. Arba gali būti, kad pagalvojo, jog nešu per sieną narkotikus. Tada gyvenimas prabėgo prieš akis. Kiekvienas po tokių kelionių išmoksta sau atleisti ir leisti klysti. Mes esame įpratę statyti save į griežtus rėmus, o po kelionių pradėjau į viską laisviau žiūrėti“, – pasakoja keliautojas.

 

14567412_1328201500537796_5250115073308689675_o (Small)

 

Jau rudenį Pijus bus priverstas Lietuvoje būti kur kas dažniau. Vaikino ir jo komandos triukais susižavėjo mokyklos, kurios tiesiog užvertė užsakymais atvykti į svečius ir parodyti gyvai mokslo šou. Šiam sekmadieniui Pijus ruošia ypatingą pasirodymą, kuris nustebins ir visko mačiusius. „Mokslo šou pradėjau rengti dar mokydamasis universitete. Iš pradžių tai buvo tiesiog mėgstamas užsiėmimas, o dabar tampa mažu versliuku. Itin atsakingai ruošiamės šiam sekmadieniui, tad žiūrovai bus tikrai nustebinti“, – intriguoja vaikinas.

 

IMG_2193 (Small)

 

„Lietuvos talentai“ kiekvieną sekmadienį 19.30 val. per TV3!