Petras ir Liveta Kazlauskų šeimą lyg perkūnas iš giedro dangaus sudrebino sukrečianti žinia. Pasirodo, Petras Kazlauskas jau metus yra… pensininkas, praneša LNK laida KK2.

 

KK2 Petro Kazlausko pensija.00_00_19_10.Still001_800x450

 

„Man draugai sako: Petrai, o kada tu eisi į pensiją? Sakau, 65 metų. Ir aš laukiu tos dienos. „Sodra“ paprastai praneša, kai tu neprimoki 4 eurų, skambina, kai esi skoloje, kad neva valstybę apiplėšinėji. Čia laukiu, laukiu, niekas nepraneša, niekas neskambina. Nueinu, sako, jūs jau metus pensijoj. Aš net atsilošiau. Kaip man buvo nepatogu, Liveta visi metai gyvena su pensininku ir to nežino“, – LNK laidai KK2 šypsodamasis pasakos Petras Kazlauskas.

 

KK2 Petro Kazlausko pensija.00_00_41_21.Still002_800x450

 

Petro ne tik niekas neinformavo, kad jis jau pensininkas, metus „Sodra“ nemokėjo jam pensijos. Be to, visus tuos metus Petras mokėjo PSD mokestį –  40 eurų per mėnesį, nors pensininkams mokėti PSD nereikia ir tų pinigų Kazlauskams, panašu, niekas negrąžins.

 

KK2 Petro Kazlausko pensija.00_04_45_16.Still003_800x450

 

„Po to, kai nuėjome ir sužinojome, kad visi metai žmogus yra pensijoje, sako, mes grąžinsime pinigus tik už pusę metų, tokia yra įstatymo tvarka. Na, tai štai tokia tvarka“, – rodydama nykštį žemyn, pasakos Liveta.

 

Petro užgyventa pensija labai jau ne ori. „Labai maža, 190 eurų, aš suskaičiavau, jeigu migrantams skiria 15 eurų per dieną pavalgyt, tai man išeitų pavalgyt 50 centų per dieną“, – skaičiuos dainininkas.

 

„Petreli, būk orus pensininkas, taupyk pinigėlius. Rūpinkis savo sveikata, būk geras dabar, nes žinok, pensija maža, as tave turėsiu išlaikyti“, – kvatosis Liveta.

 

Kadangi jau atėjo ta branda, tai dar negavęs pirmos pensijos Petras kartu su žmona Liveta nulėkė pas plastikos chirurgus. Abu Kazlauskai pasikėlė akių vokus.

 

Platus ir išsamus reportažas iš Kazlauskų namų – KK2 laidoje šį antradienio vakarą, 19.30 val., per LNK.