Šiemet specialioje LNK laidoje „Valanda su Rūta. Kūčios“ bus atskleisti lietuviški papročiai ir jų istorija. Dalį laidos žiūrovai išvys ne įprastoje LNK televizijos studijoje, o Lietuvos liaudies muziejuje Rumšiškėse, tradicinėje aukštaičių gryčioje.

 

kucios_ruta

 

 

Laidos svečius labiausiai nustebins vedėja Rūta Mikelkevičiūtė, pasipuošusi tradiciniu aukštaitės kostiumu, dėvėdama galvos apdangalą – nuometą. Tokį galvos apdangalą  anksčiau dėvėdavo tik ištekėjusios aukštaitės, o jo užrišimas būdingas šaltajam laikotarpiui.

 

kucios_ruta

kucios_ruta

 

Prie Kūčių stalo prisiminimais apie vieną laukiamiausių metuose šventinių vakarų dalinsis garsūs Lietuvos žmonės, atvykę su tik jų Kūčių stalui būdingais patiekalais, atspindinčiais tam tikrą šalies regioną. Pavyzdžiui, iki šiol puikiai žemaičiuojanti radijo ir televizijos laidų vedėja Daiva Tamošiūnaitė atsineš spirgynę, be kurios iki šiol neapsieina nė vienos jos šeimos Kūčios. „Tai patiekalas, pagamintas iš pakepintų smulkiai pjaustytų svogūnų ir kanapių sėklų, labai skanus su karštomis bulvėmis….“, – tarmiškai šnekėdama pasakos Daiva. Tuo metu aktorius ir renginių vedėjas Gintaras Mikalauskas vakaro metu į saują paėmęs pupas, mes jas iki pat lubų. Kodėl, žiūrovai sužinos pažiūrėję specialią laidą, skirtą Kūčių vakarui.

 

kucios_ruta

 

Žiūrovai išvys kaip Kūčias švenčia prezidentas Valdas Adamkus su žmona Alma, dainininko Merūno ir Erikos Vitulskių šeima, šiemet susižadėjęs ir pirmagimio susilaukęs baleto primarijus Nerijus Juška bei šeimą sukūrusi dainininkė Liepa su vyru Evaldu.

 

kucios_ruta

 

Speciali laida „Valanda su Rūta. Kūčios“ jau Kūčių vakarą, 19.30 val.  per LNK.