Niekam nepatiktų santykiai, kuriuose žaidžiama emocijomis ir manipuliuojama vienas kitu. Tokia meilė greitai išgaruoja, palikdama vien nusivylimo kartėlį ir nesaugumo jausmą. Tačiau geriausia, kad viso to galima išvengti!

 

"santykiai"

Pradėdami naujus santykius žmonės tikisi sąžiningumo, meilės ir pasitikėjimo. Tačiau daugybė žmonių vėliau įsitraukia į absurdiškus santykių žaidimus, kurie kelia nerimą, verčia jaustis nepatogiai ir nesaugiai.

 

Priežasčių, kodėl santykiuose atsiranda pavojingų santykių žaidimų arba manipuliacijų vienas kitu, yra daugybė. Tai gali daryti tiek vyrai, tiek moterys, nors dažniau tokius žaidimus žaidžia vyrai ir priverčia moteris jaustis kaltomis.

 

Tokie žaidėjai gali kuo nors apgaulingai įtikinti savo antrąją pusę, demonstruoti apsimestinį susidomėjimą ir sukelti sumaištį antrosios pusės galvoje, nes pasidaro neaišku, kaip jie iš tikrųjų jaučiasi ir ką galvoja. Jie taip elgiasi, nes arba kažko nori iš savo antrosios pusės arba dėlto, kad jie nori nebūti vieni, bet nėra tikri, ar yra pasiruošę rimtiems įsipareigojimams.

 

Santykių žaidimai gali tęsti labai ilgai, kol galų gale nusprendžiama ką nors keisti. Kartais taikomasi metų metus su žaidimais, manipuliacijomis, apgaulėmis ir net išdavystėmis, kol galiausiai atsiveria akys. Psichologai šiuo atveju rekomenduotų išbandyti skirtingas metodikas, kurios gali padėti užbaigti taip erzinančius žaidimus santykius.

 

Geri patarimai, kaip pabaigti santykių žaidimus:

 
  • Išlikite ramūs. Be abejo, sunku nepykti, kai kažkas žaidžia su jūsų širdimi ir jausmais. Net jei emocijos viduje verda, reikėtų pasistengti išlikti ramiems, kad galėtumėte realiai įvertinti situaciją ir paieškoti būdų, kaip ją spręsti. Nėra jokio reikalo pradėti šaukti vienas ant kito, nes taip tik dar labiau susinervinsite, o ne išspręsite savo santykių problemas.
 
  • Išsiaiškinkite tikrąsias problemas (jei jų tikrai yra). Ne visi žmonės žaidžia santykių žaidimus, nes bijo įsipareigoti. Gali būti, kad šiuo metu jų gyvenime yra sudėtingas periodas, todėl jie nesąmoningai pradeda žaisti tokius žaidimus. Taigi, visų pirma reikėtų išsiaiškinti tikrąsias tokio elgesio priežastis. Vienas iš būdų išsiaiškinti tiesą – pažvelgti į jų buvusius santykius. Galbūt ankstesni santykiai nutrūko dėl neištikimybės? Galbūt buvo kilę kitų problemų, susijusių su pasitikėjimu vienas kitu?
 
  • Nuoširdžiai pasikalbėti. Jeigu jūsų kantrybės taurė jau beveik perpildyta ir žaidimai tęsiasi ilgą laiką, reikėtų nebijoti ir nuoširdžiai bei atvirai apie viską pakalbėti. Kartais žmonės gali net patys nesuprasti, kad jie taip elgiasi. Kitais atvejais gali užtekti įvardyti jų nebrandų elgesį ir pasakyti, kad tai jus liūdina, kad tai baigtųsi.
 
  • Ieškoti pagalbos. Greičiausiai turite nors vieną žmogų, kuriam pasipasakojate savo santykių problemas. Tas žmogus gali tapti ramsčiu, nes jis žino, kad šiuo metu jūsų gyvenime vyksta. Išsikalbėjus ne tik pasidaro lengviau, bet galima sulaukti ir nuomonės iš šalies bei patarimų.
 
  • Nepradėti žaisti ir patiems. Kad ir kaip viliotų atsikeršyti, nereikėtų pasiduoti pagundai ir nepradėti patiems žaisti žaidimų.
 
  • Ignoruoti juos kiekvieną kartą, kai jie pradeda savo žaidimus. Tiesiog nesivelkite į ilgas kalbas ir diskusijas. Jeigu jūs jam rūpite, galų gale jis liausis taip elgęsis.
 
  • Suprasti, kad tai nėra jūsų kaltė. Daug žmonių galvoja, kad jei būtų gražesni, įdomesni, linksmesni, labiau pasitikėtų savimi, jų antrosios pusėms net nebūtų kilusi mintis žaisti prieš pradedant rimtus santykius. Tačiau tiesa yra ta, kad tai nėra jūsų kaltė. Nesvarbu, kaip elgtumėtės ar koks būtumėte, jis vis tiek būtų žaidęs savo žaidimus. Jeigu ne jūs, dabar jūsų vietoje greičiausiai su tokiomis pačiomis problemomis susidurtų kitas žmogus.
 
  • Vengti susitikinėti su asmenimis, kurie turi žaidėjų reputaciją. Ko gero, paprasčiausias patarimas. Jeigu žinote, kad kažkas turi prastą reputaciją, tiesiog neprasidėkite su juo. O jeigu vis dėlto pajutote, kad tas žmogus pradėjo jums patikti, neskubėti iš karto rimtai įsipareigoti.
 
  • Nutraukti tokius santykius. Jeigu pavargote nuo nuolatinių žaidimų ir esate nepatenkinti dabartiniais santykiais, turite visišką teisę juos nutraukti. Jūsų laimė turėtų būti jūsų pagrindinis tikslas, net jei puoselėta kažkam gilius jausmus. Jeigu jie jums jos nesuteikia ir yra užsiėmę tik savo kvailais žaidimais, nereikėtų savęs kankinti ir toliau tęsti tokius santykius.
 

Niekam nepatinka žmonės, kurie žaidžia su kitų jausmais. Jie sukelia širdies skausmą brangiems žmonėms ir netikrumo jausmą, kurio jie nenusipelnė. Du kartus pagalvokite prieš nuspręsdami tęsti santykius su asmeniu, kuris žaidžia su jūsų jausmais jau santykių pradžioje.