Šv. Kalėdos – gerų darbų darymo metas. Tai nuostabus laikas padėti šeimos nariams, draugams ar net visai nepažįstamiems žmonėms ir už tai sulaukti dėkingumo. Geri darbai sušildo sielą labiau nei pačios brangiausios dovanos ir padeda labiau suprasti tikrąją šios krikščioniškos šventės esmę.

 

kaledos

Geri patarimai, kaip daryti gerus darbus per Kalėdas:

 
  • Prisidėti prie labdaringos veiklos. Šventiniu laikotarpiu organizuojama kaip niekad daug labdaringų, socialinių akcijų. Prie jų prisidėti galima paremiant pinigais arba įsitraukiant į jų veiklą. Maltos ordino pagalbos tarnyba kasmet organizuoja akcijas, kurių metu senoliams ir skurstantiems šalies gyventojams, nemokamai dalijama karšta sriuba, renkamos aukos, kurios galėtų bent šiek tiek pagerinti jų būtį.
 
  • Dovanoti žaislų vaikams. Lietuvoje ir pasaulyje yra daugybė vaikų, kuriems labai trūksta dėmesio, meilės, būtiniausių daiktų ir žaislų. Ypač per šv. Kalėdas jie jaučiasi visų pamiršti ir apleisti. Todėl labai gražus poelgis būtų bent jau šventiniu laikotarpiu apsilankyti vaikų ligoninėse, globėjų ir vaikų namuose, ir padovanoti mažiesiems naujų arba senų, bet geros kokybės, žaislų. Jie tikrai apsidžiaugs!
 
  • Paaukoti pinigų. Tai paprasčiausias būdas padaryti gerą darbą kalėdiniu laikotarpiu. Tiesiog pagalvokite, dėl ko jums labiausiai skauda širdį ir paaukokite tai labdaringai organizacijai ar pavieniams žmonėms pinigų.
 
  • Surengti labdaringą kalėdinį vakarėlį. Įmonės organizuojančios kalėdinius darbo vakarėlius galėtų sukurti šventę ne tik savo darbuotojams, bet ir daug didesnei auditorijai. Labdaringame vakarėlyje galima paaukoti tokią sumą, kuri kiekvienam priimtina ir po to surinktas lėšas pervesti pasirinktai labdaringai organizacijai. Tokį vakarėlį galima surengti ir tarp šeimos narių ir draugų būryje. Surinkta pinigų suma galbūt bus mažesnė, bet net ir nedidelė auka gali būti labai reikalinga ir svarbi.
 
  • Paaukoti anonimiškai ligoninėms. Leisti šventes ligoninėje nėra lengva, bet kiti žmonės gali nors šiek tiek praskaidrinti dieną kitiems, suteikti vilties. Pavyzdžiui, galima anonimiškai vietinei ligoninei pinigų arba kokių nors gardumynų ligoniams. Tokia staigmena gali paskatinti nors trumpam nusišypsoti sergančiuosius. Geriausia, kad tokiam geram darbui padaryti, net nereikės sugaišti daug laiko.
 
  • Laikinai pagloboti prieglaudos gyvūnus. Jeigu namie yra galimybė priglausti, kad ir laikinai, naminį gyvūną, būtinai taip ir padarykite šventiniu laikotarpiu! Per šventes gyvūnų prieglaudose neretai padaugėja paklydusių ir pamestų gyvūnų, todėl joms tikrai praverstų žmonių pagalba. Laikinai paėmę pagloboti gyvūną, atlaisvinama vieta kitam paklydėliui. Net laikina globa padeda gyvūnui socializuotis ir didina tikimybę, kad vėliau jis ras nuolatinius šeimininkus. Be to, gyvūno buvimas šalia gali būti labai raminantis, guodžiantis ir gera patirtis patiems žmonėms.
 
  • Tapti paslaugiu vairuotoju. Šventiniu laikotarpiu dažnas nevengia alkoholio, todėl keliuose pasitaiko neblaivių vairuotojų. Todėl, jeigu turite automobilį ir vairuotojo teises, apsaugokite artimuosius ir draugus nuo nesaugaus elgesio kelyje ir parsivežkite juos iš pasilinksminimo vietų, jei patys nevartojate alkoholio.
 
  • Apsilankyti senelių slaugos namuose. Ne visi turi galimybę slaugos namuose paliktus senus tėvus, giminaičius ir draugus kasmet aplankyti per gražiausias metų šventes. Tačiau juos džiugina ne tik artimųjų, bet ir savanorių vizitai. Juk jiems svarbiausia nesijausti vienišiems, apleistiems, turėti kam pasiguosti, su kuo pasikalbėti, papasakoti prisiminimus iš jaunystės ar vaikystės.
 
  • Padovanoti knygų šalies bibliotekoms. Kasmet organizuojamos akcijos bibliotekose, skatinančios kalėdiniu laikotarpiu Lietuvos bibliotekoms dovanoti knygų ir taip suteikti galimybę skaityti vertingą, įdomią ir naujausią literatūrą tiems, kurie neturi galimybių prisipirkti daug naujų ir brangių knygų.
 
  • Palikti arbatpinigių padavėjui. Įprasta padavėjams palikti šiek tiek arbatpinigių. Verta prisiminti tai, kad padavėjai neretai dirba savaitgaliais ir šventinėmis dienomis, negali būti su artimaisiais, kiekvieną kartą pietaujant ar vakarieniaujant viešojo maitinimo įstaigoje. Galbūt šventiniu laikotarpiu reikėtų būti dar dosnesniems ir arbatpinigių palikti daugiau nei eilinėmis dienomis.
 
  • Padėti vyresnio amžiaus kaimynams apsitvarkyti (pasipuošti šventiškai) namie ar kieme. Jei daug prisnigo, padėkite nukasti kiemą, pabarstyti druska ar smėliu takus ir laiptus. Paklauskite, ar nereikia pagalbos apsipirkti, užnešti sunkius pirkinių krepšius ir pan.