Naują „Lietuvos ryto“ TV sezoną laida „Patriotai“ pradėjo su trenksmu – nuo šiol pirmosios penkios laidos minutės yra skiriamos nepatogiai, aštriai tiesai, nevyniojant žodžių į vatą ir viskas tiesiai iš Rūtos Janutienės lūpų. „Ankščiau dažnai stengdavausi patylėti, tačiau man atsibodo, kad Lietuvos žmonės išgirsta per mažai tiesos, todėl nusprendžiau viską kloti tiesiai šviesiai. Dabar nuo pat pirmųjų eterio minučių „Patriotai“ kals tiesą“, – sako R. Janutienė.

 

LR_TV_P_Ruta su naujaja partnere zada isvalyti Lietuva

Prie permainų laidoje taip pat prisidėjo ir naujoji R. Janutienės partnerė, kuria netikėtai tapo iki šiol Šiaulių regione dirbusi žurnalistė Aušra Laurinkienė. Radviliškio savaitraštyje ir lygiagrečiai „Šiaulių televizijos“ žinių tarnyboje dirbusi jauna moteris neslepia – pasiūlymas tapti naująja Rūtos Janutienės partnere „Patriotų“ laidoje ją išmušė iš vėžių. „Jei atvirai, tuo metu, kai sulaukiau pasiūlymo, su šeima atostogavome prie Platelių ežero. Rūtos Janutienės skambutis man buvo toks netikėtas, kad vos neįmečiau telefono į ežerą“, – šypsosi žurnalistė. Pasak Aušros, ji jau kuris laikas svarstė apie pasitraukimą iš „Šiaulių televizijos“, todėl šis netikėtas skambutis jai buvo tarsi ženklas iš dangaus. Tačiau naujoji R. Janutienės partnerė sutiko neiškart, tam prireikė savaitės laiko apmąstymų. „Aš labai apsiždžiaugiau, nes Rūta man visada buvo tikros žurnalistės pavyzdys, be to tai buvo didžiulis mano darbo įvertinimas ir karjeros šuolis. Tačiau kartu apniko ir abejonės, ar aš sugebėsiu, ar pateisinsiu Rūtos ir jos vyro lūkesčius“, – apie svarstymus sulaukus pasiūlymo prisimena A. Laurinkienė.

 

„Patriotų“ laidos kūrėja ir vedėja Rūta Janutienė neslepia – partnerę jai surado ne kas kitas, o vyras. „Jis tiki, kad regionuose yra tikrų perlų. Januto žodžiais tariant, Vilniuje didžioji dauguma užsiima viešaisiais ryšiais, o regionuose – vis dar esti tikrosios žurnalistikos. Būtent to mums ir reikėjo“, – įsitikinusi Rūta. Peržiūrėjęs masę kaimiškos televizijos R. Janutienės vyras tą perlą rado Šiauliuose.

 

„Aš visų pirma pamačiau labai gražų žmogų, žavingą šiuolaikinę moterį. Tokią pupytę tik su juodais plaukais, bet kai pamačiau, kaip ji dirba, supratau – jai nėra uždarų durų. Svarbiausia, kad jai nereikia tų durų spardyti, jai padeda jos šypsena ir išskirtinai gražus balsas ir tos durys pačios prasiveria“, – apie stipriąsias savo laidos partneres puses kalbėjo Rūta. Pasak Janutienės, Aušros priemonių arsenalas bus visiškai kitoks nei iki šiol žiūrovams tekę matyti „Patriotų“ laidose ir tai taps dar vienu pavyzdžiu, kaip galima apginti savo teises ir priversti valdžią dirbti.

„Per didelį nesusipratimą Aušra nepadarė žurnalistinės karjeros Vilniuje, mes tą nesusipratimą ištaisysime ir panaudosime laidos „Patriotai“ gerinimui. Bus daug naujų dalykų, kurie žiūrovams tikrai patiks“, – užtikrina R. Janutienė.

 

Nuotraukos iš „Lietuvos ryto“ televizijos archyvo.