Apie vadinamąjį G tašką girdėjo daugelis. Visgi ne visiems pasiseka jį surasti. O kai kurie net abejoja jo egzistavimu. Tačiau jautrus ir geismus žadinantis taškelis iš tiesų yra tiek moterų, tiek vyrų kūnuose. Tik mokslininkai įsitikinę, kad jis gerokai paprastesnis, nei teigia modernios miesto legendos.

 

intymu

Menkai pažįstami priešingos lyties kūnai

 

Didžiojoje Britanijoje 2017 m. atliktos apklausos duomenys rodo, kad dauguma vyrų mano esą moterų seksualumo ekspertai. Beveik du trečdaliai stipriosios lyties atstovų tikino žinantys, kaip sujaudinti moterį. Deja, tik 49 % damų sutiko su tokiu teiginiu. Tai, kad vyrai per gerai apie save galvoja, patvirtino ir tai, kad vos 23 % stipriosios lyties atstovų sugebėjo nurodyti, kur yra klitoris. Tyrėjus kiek nustebino ir tai, kad penktadalis vyrų buvo įsitikinę, jog kiekvienos moters taškas G turi individualią vietą. Ir tik 3 % išdrįso prisipažinti nežiną, kur šis taškas slypi. Vilties teikia tai, kad trys ketvirtadaliai apklaustų vyrų teigė norintys žinoti daugiau apie moters kūną ir seksualumą, jeigu tai padėtų jų partnerėms patirti didesnį malonumą lytinių santykių metu. Minėtoje apklausoje seksualinį išprusimą demonstravo ir dailiosios lyties atstovės. Jos, beje, irgi neretai tiki su vyrišku seksualumu susijusiais mitais. Apie 30 % moterų mano, kad vyrai susijaudina tik tuomet, kai stimuliuojama varpa. 15 % švelniosios lyties atstovių teigė, kad vyrai nemėgsta glamonių ir bučinių, o 4 % damų sakė, kad greičiausias ir patikimiausias būdas patenkinti vyriškas aistras – intensyvios ar net šiurkščios oralinės glamonės. Paklaustos apie tai, ar vyrai irgi turi G tašką ir kur jis yra, apie 89 % apklaustųjų atsakė, kad tai prostatos liauka, ir manė, jog ši stimuliuojama tik dirginant išangės sienelę. Nei vyrai, nei moterys, atsakinėdami į tyrėjų užduotus klausimus, nebuvo visiškai teisūs. Visgi paaiškėjo, kad švelniosios lyties atstovės, nors ir ne itin gerai pažįsta vyrų kūnus, gerokai labiau pasikausčiusios savo pačių anatomijos srityje.

 

Dėl ko nesutaria mokslininkai?

 

Aštriai pajuokaujama, kad mokslininkai negeba rasti moterų G taško todėl, jog tyrimus beveik visada atlieka vyrai. Ir šiame pokšte nemažai tiesos. Juk tik XX a. 9-ajame dešimtmetyje dailiosios lyties atstovės prie moterų seksualumo tyrimų prisidėjo ne tik kaip eksperimentų dalyvės, bet ir kaip specialistės. Juk net tą paslaptingąjį G tašką atrado mokslininkas vyras. Vokiečių ginekologas Ernstas Gräfenbergas 1950 m. paskelbė, kad egzistuoja taškas, kurį stimuliuojant moteris patiria didžiausią malonumą. Ranka nupaišė moters anatomijos schemą ir palyginti aiškiai pažymėjo, kad G taškas – audinių plotelis priekinės makšties sienelės apatiniame trečdalyje. Jį dirginant sukeliamas lytinis pasitenkinimas. Šis paslaptingas taškas yra maždaug žirnio dydžio, apie 5 cm nuo makšties pradžios. Lytiškai susijaudinus, makšties audiniai dėl pritekėjusio kraujo gali padidėti iki riešuto dydžio. Manoma, kad paslaptingoji erogeninė zona stimuliuojama bet kokioje sueities pozoje, kai vyro varpa ritmingai spaudžia ar atsiremia į priekinę makšties sienelę. Deja, šiai išminčiai prieštarauja naujausias mokslininkų ir Australijos tyrimas. Jo dalyvės – 13 savanorių moterų, kurių amžius nuo 37 iki 97 metų. G tašku pavadinta vieta nėra labai giliai, todėl tikėtasi, kad ją rasti nebus sunku. Dėl padidėjusio jautrumo reikėtų kaltinti tankų nervų galūnėlių išdėstymą, tačiau mokslininkai nieko panašaus nerado. Tad užtikrintai teigia – taip plačiai aprašytas ir ieškotas G taškas anatomine prasme neegzistuoja. Visgi tokiems rezultatams suskubo prieštarauti šį tašką jau aptikusieji.

 

Randa netingintys tyrinėti

 

Pasak minėto tyrimo skeptikų, mokslininkai tiesiog nemoka ieškoti. G taškas pasižymi kitokia tekstūra, primenančia graikinio riešuto kevalą. Be to, dažnai užsimenama apie tai, kad paslaptingas makšties viduje glūdintis malonumų mazgelis susiformavęs priešingoje klitoriui, kuris yra makšties išorėje, pusėje. Beje, kartais tai, ko negeba mokslas, padaro verslas. Vibratorių gamintojai, kurdami šiuos produktus, nuveikė didelį darbą ir moterų kūnus išnagrinėjo paprasčiausiu būdu – leisdami išbandyti savanorėms sekso žaisliukus. Užsiimančios tokia veikla tikina, kad rinkoje iš tiesų yra vibratorių, kurių lenktos viršūnėlės pataiko būtent ten, kur reikia. Sekso ekspertai sako, kad G tašką galima rasti ir be papildomų priemonių. Geriausia to imtis, kai moteris jau lytiškai susijaudinusi, nes tuomet jautri sritis išsiplečia kone dukart. Paieškas siūloma atlikti patogiai gulint ant nugaros. Tuomet 1–2 pirštais netoli gaktos kaulo ištyrinėti gleivinės paviršių. Apčiuopus turėtų būti juntamas kietokas kauburėlis. Nors teigiama, kad šioji sritis itin jautri, pačios moterys sako, jog pageidaujamas poveikis sukeliamas tik ritmingai, tačiau švelniai stimuliuojant. Su G tašku neretai siejama ir kita paslaptinga moters organizmo funkcija – ejakuliacija. Ji pasiekiama stimuliuojant G tašką ir klitorį vienu metu. Mat būtent tarp šių dviejų zonų yra liaukos, galinčios išskirti šiek tiek skysčio. Seksologų tikinimu, šio skysčio paskirtis – pripildyti makštį drėgmės, kad spermatozoidai patogiau pasiektų gimdoje esančius kiaušinėlius.

 

Ką smagaus aptikti galima glamonėjant vyrus?

 

Viskas, kas yra žmogaus kūne, turi savo paskirtį. Mat gamta nemėgsta nereikalingų dalykų. Ir dėl to, kad džiaugdamiesi vienas kito kūnu vyras ir moteris galėtų sukurti naują gyvybę, gamta iš tiesų pasistengė. Kaip sako sertifikuota amerikiečių sekso ir santykių terapeutė dr. Donna Oriowo, vyriškasis G taškas egzistuoja, tik jį tapatiname prostata ir manome, kad šioji liauka turi tik vieną funkciją. Prostata, dar vadinama priešine liauka, yra vyriškoji priedinė lytinė liauka. Tai nedidelis maždaug 20 g svorio graikinio riešuto dydžio darinys. Vyro kūne prostata išsidėsčiusi prie pat šlapimo pūslės ir gaubia šlapimkanalį (šlaplę). Platesniuoju galu ši liauka remiasi į šlapimo pūslę, jos viršūnė nukrypusi žemyn, užpakalinis paviršius siekia tiesiąją žarną. Svarbiausia prostatos funkcija – gaminti specialų sekretą, kuris sudaro apie 90 % spermos, išsiliejančios orgazmo metu. Manoma, jog prostatos sekretas padeda spermatozoidams judėti bei saugo, kad moteriškieji fermentai jų nesunaikintų. Su šiais fermentais spermatozoidams tenka susidurti judant makštimi ir gimda. Visgi, be šios funkcijos, prostata dar yra ir malonumų šaltinis, mat čia slypi vyriškasis G taškas, dažniau vadinamas P tašku. Šioje zonoje glūdi didžiulė jautrių nervų sankaupa, kurios heteroseksualūs vyrai nesiryžta tyrinėti, nes prostatos stimuliavimas daugelio vyrų sąmonėje siejamas su homoseksualumu. Visai be reikalo. Seksologai primena, kad savo kūno tyrinėjimas net ir išangės zonoje nėra seksualinės orientacijos rodiklis. Juolab, kai P taško ieškoti padeda moteris. O paieškoti tikrai verta. Mat, remiantis 2015 m. Amerikos reprodukcinės medicinos draugijos paskelbtu tyrimu, prostatos orgazmas sukelia net 12 raumenų susitraukimus, kai stimuliuojant varpą orgazmo metu dirba vos 4–8 raumenys.

 

Surasti pavyks ir be žemėlapio

 

Manoma, kad vyrų P taško orgazmas gali būti net tris kartus stipresnis nei įprastas. Beje, seksologai tikina, kad vyrų malonumų centrą spustelti galima ir be vidinės stimuliacijos. Dalis prostatos apčiuopiama per oda tarp sėklidžių ir išangės. Siekiant sujaudinti šią vietą galima švelniai glamonėti liežuviu ar pirštu. Per sueitį rekomenduojama intensyvesnė stimuliacija, net švelnus spaudimas. Lengviausia tai padaryti mylintis atbulos raitelės poza, kai moteris sėdi ant vyro klubų atsukusi jam nugarą. Tokioje pozoje rankos lieka laisvos ir jomis lengva pasiekti reikiamą vietelę. Spausti ją ritmiškai pirštais reikėtų artėjant orgazmui. Visgi didžiausią malonumą, sekso žaisliukų gamintojų teigimu, dovanoja vadinamieji analiniai rutuliukai. Rutuliukai turi būti viduje viso akto metu, kad nepaliaujamai stimuliuotų P tašką iš vidaus. Šie rutuliukai būna skirtingų dydžių ir sujungti virvele, tad nereikėtų baimintis, jog gali pasimesti viduje. Visgi tokiems intymiems žaidimams derėtų pasiruošti iš anksto. Pirmiausia partneriams susitarti dėl stimuliavimo intensyvumo, taip pat nustatyti ribas. Mat malonumas elgiantis per šiurkščiai gali greitai tapti skausminga patirtimi, ypač tiems, kurie prie šios zonos niekada neprisilietė. Prieš įvedant analinius rutuliukus būtina naudoti lubrikantą netgi tuo atveju, jeigu rutuliukai itin maži. Skirtingai nei makštis, kuri geba natūraliai išsiplėsti, išangė nėra tokia paslanki, tad jos nereikėtų traumuoti. Universali taisyklė, galiojanti ieškantiems G ir P taškų, skamba paprastai – jautrias ir subtilias partnerio zonas dera liesti taip, kaip liečiamas akies vokas.