Sapnuose gali būti svarbių pasakojimų apie neišspręstas sapnuojančio asmens problemas praeityje, dabartyje ir ateityje.

 

sapnai

Dažnai pasitaiko, kad asmeniškai sapnuotojui svarbi žinutė yra ignoruojama, todėl ji kartojasi sapnuose vėl ir vėl, kol galiausiai jis supranta, kodėl aplanko tokie sapnai. Tarsi sapnas norėtų pasakyti: „Ei! Atsimeni mane? Aš grįžau! Kada tu ruošiesi atkreipti dėmesį į mane?!“.

 

Kai kurie nerimo pagrindu kilę sapnai atkartoja užduotis, kurios yra neužbaigtas sapnuotojo sąmoningame gyvenimo po pabudimo. Tokios rūšies pasikartojantys sapnai dažniausiai kartojasi tol, kol gyvenime po pabudimo žmogus išsprendžia tam tikras problemas, atlieka tam tikras užduotis.

 

Kiti dėl nerimo kilę sapnai gali ir toliau kamuoti sapnuose, nors gyvenime po pabudimo užduotys ir problemos jau seniai būna išspręstos. Šios rūšies sapnai kartojasi taip dažnai kaip reikalinga, kad sapnuotojas gali apdoroti informaciją, kurią nurodo sapnas kaip „kasdienybės nuosėdas“, kaip jas vadina sapnų specialistai.

 

„Kasdienybės nuosėdas“ sapnuose norėtųsi nereikšmingomis detalėmis, nes sapnai atsiranda dėlto, kad smegenys poilsio metu pergrupuoja prisiminimus apie praėjusią dieną ir, paprastai tariant, viską sudėlioja į tam tikrus stalčiukus ir lentynėles. Toks procesas yra labai svarbus, nors ne toks jaudinantis ir paslaptingas kaip kiti.

 

Traumą patyrę žmonės, pavyzdžiui, karo veteranai ir kiti kenčiantys nuo potrauminio streso sindromo, dažnai kenčia nuo pasikartojančių košmarų, iš naujo priverčiančių patirti traumuojančius praeities įvykius. Daug žmonių, kurių nevargina potrauminio streso sindromas, taip pat gali sapnuoti pasikartojančius sapnus. Atsikartojantis košmaras gali būti suprantamas kaip puiki, nauja galimybė pažvelgti sau į vidų ir patobulėti, paaugti kaip asmenybei (visai nesvarbu, ar tuos pokyčius įkvėpė trauma, ar ne).

 

Pasikartojančius sapnus ilgainiui galima išmokti kontroliuoti ir padaryti ne tokius gąsdinančius. Pavyzdžiui, jei sapnuojate, kad jus kažkas vejasi, pabandykite pažvelgti tam žmogui į akis ir taip tapsite drąsesni, suprasite, kad sapno eigą galite kontroliuoti sąmoningai savo mintimis ir nebebijosite sapno būtybių, nes suprasite, kad jos ne tikros – jūs jas tiesiog sapnuojate, tad jos niekaip negali jums pakenkti.

 

Kartais žmonės gali sapnuoti pasikartojančius sapnus, kurie yra malonūs. Pavyzdžiui, moteris gali sapnuoti dažnai, kad mylisi su mėgstamu, jai patraukliu filmų aktoriumi. Šiuo atveju moteris gali sapnuoti tokį pasikartojantį sapną tol, kol savyje atras vyrišką ar moterišką aspektą, kurį šis aktorius reprezentuoja. Kai ji pagaliau supras tai, sapnai liausis. Aktoriaus savybės, kuriomis ji žavisi, paprastai vienu ar kitu būdu persiduoda jos pačios asmenybei. Šis pavyzdys tinka visiems, nepriklausomai nuo lyties.

 

O jūs ar sapnuojate pasikartojančius sapnus? Jeigu atsakymas yra taip, kaip manote, ką jie nori jums pasakyti? Pamąstykite. Galbūt atsakymas yra visai šalia.