Pietų Korėja pelnytai vadinama estetinės chirurgijos ir odos priežiūros Azijos sostine. Grožio ir jaunystės kultas čia pasiekęs tokias aukštumas, kad to nepaisyti negali net tik patys korėjiečiai, bet ir kitų šalių gyventojai. O ten, kur taikomi aukščiausi standartai, atsiranda ir priemonių jiems pasiekti. Grožio specialistai viešai liaupsina korėjietišką kosmetiką. Mat ji sukurta taip, kad iš tiesų pagerintų odos būklę ir mažiems trūkumams paslėpti pakaktų lengvo ir gaivaus makiažo.

 

shutterstock_678404389

 

Tarsi iš pieno plaukę

 

Pietų Korėjos kino ir muzikos žvaigždės stulbina jaunatviška išvaizda. Keturiasdešimtmetės šioje šalyje įsigudrina atrodyti 15 m. jaunesnės. Viena vertus, už tai korėjietės gali dėkoti puikiai veido kontūrą palaikančiai kaulų struktūrai. Kita vertus, genai būtų bejėgiai, jeigu moterys nepaisytų stulbinamai griežtos odos priežiūros rutinos. Mergaitės jos mokomos nuo mažų dienų, mat grožis ir jaunystė Pietų Korėjoje labai svarbūs. Neatitinkant griežto standarto nepavyks ne tik užlipti ant scenos, bet ir įsidarbinti kai kuriose garsiose kompanijose. Beje, čia itin opi išvaizdos patyčių problema. Tad kosmetiką jaunuoliai pradeda naudoti ypač anksti. Mokyklos baigimo proga tėvai vaikams neretai dovanoja plastinę operaciją. Manoma, kad šiam fenomenui įtakos turėjo amerikiečiai. Tai liečia ne tik merginas, bet ir vaikinus. Mat tam tikri išvaizdos standartai galioja ir vyrams. Kartais jiems reikalavimai net griežtesni. Pasaulį pamažu užkariaujant korėjiečių populiariajai muzikai (K-pop) ir televizijos dramoms (K-drama), vakariečiai susimąstė, ar visi šios šalies žmonės tokie patrauklūs ir jauni. Paaiškėjo, kad ne. Tiesiog pramogų industrija taiko 8 išvaizdos reikalavimų sąrašą tiems, kurie nori rodytis viešai. Jame yra balta ir lygi oda, dvigubas akių vokas, siaura nosis, siauras ir smulkus veidas, putlios lūpos ir kt. Tokios kartelės beveik neįmanoma perlipti nepasinaudojus plastinės chirurgijos specialistų paslaugomis. Tačiau kai ko negali padaryti net jie. Pasaulio sveikatos organizacijos tyrimas parodė, kad beveik 40 % moterų Kinijoje, Malaizijoje, Filipinuose ir Pietų Korėjoje reguliariai naudoja odos balinimo priemones. Indijoje šis skaičius siekia 61 %. Kremus, serumus ir veido kaukes nuo raukšlių abiejų lyčių atstovai Azijos šalyse paprastai pradeda naudoti dar nesulaukę 20-ies. Be to, odos priežiūros produktus Pietų Korėjoje kosmetologai dažniau parenka ne pagal amžių, o veido odos būklę.

 

valomasis aliejus_600x600

   

SESAMIS AQUA NATURE veido valomasis aliejus skirtas makiažui valyti. Priemonė pašalina makiažą, odos nešvarumus ir riebalų perteklių.

 

Sudėtis papildyta abrikosų kauliukų aliejumi, alyvuogių aliejumi, vynuogių sėklų aliejumi, arganų kauliukų aliejumi.

 

Kitoks požiūris

 

Aukšti grožio standartai ir dėmesys natūralumui – Korėjos kultūros ypatybės. Ten daug dėmesio skiriama natūraliems ir sveikiems maisto produktams. Įprasta vengti cukraus ir sintetinių priedų. Labai panašūs reikalavimai taikomi ir kosmetikai. Kremai, geliai ir kiti gaminiai dažniausiai neturi kenksmingų ingredientų, kurie galėtų kenkti odai ar ją apsunkinti. Mat korėjietiškos kosmetikos tikslas – pagerinti odos būklę, o ne tik kurį laiką užmaskuoti trūkumus. Kartais klaidingai manoma, kad ji europiečiams netinka, nes sukurta atsižvelgiant į Azijos gyventojų veido odos ypatybes. Tačiau iš tikrųjų korėjietiškos kosmetikos veikliosios medžiagos naudingos visiems. Žinoma, yra išskirtinių produktų, kurie itin ryškiai balina. Visgi dažniausiai su korėjietiška kosmetika siekiama apsaugoti odą nuo žalingų ultravioletinių spindulių. Tad SPF filtras yra ir veido kremuose, ir pudrose. Išskirtinė sudėtis ir skiria šią kosmetiką nuo gaminamos Europoje ir JAV. Vakarų šalyse įprasta ieškoti produkto, suteikiančio kuo greitesnį ir ryškesnį rezultatą. Tad prie tokių vartotojų poreikių neišvengiamai prisitaiko ir didieji kosmetikos gamintojai. Jie kuria agresyvią kosmetiką, naudoja susintetintus priedus ir rūgštis, kurie vos po savaitės suteikia pastebimą rezultatą. Taip pat pageidaujama, kad priemonė būtų kuo ilgiau ir paprasčiau naudojama. Tad ją tenka papildyti konservantais. Korėjiečiai grožio rutinoje paiso kitokios filosofijos – kosmetika turi būti veiksminga, bet jos efektyvumą grindžia ilgalaikiu ir tinkamu naudojimu. Pietų Korėjoje nepavyks rasti daugiafunkcių produktų. Mat vienas kremas ar prausiklis negali patenkinti visų odos tipų poreikių. Šioje šalyje vos kelių specifinių kosmetikos priemonių sudėtyje yra parabenų, dirbtinių dažiklių, mineralinių aliejų, gyvūninių ingredientų ir etanolio.

 

veido putos_600x600

 

GOLD ENERGY SNAIL SYNERGY GOLD & SNAIL valomosios veido putos.

 

Sudėtis papildyta sraigių ekstraktu, 24K koloidiniu auksu, augalų ekstraktais.

 

Inovatyviai panaudotos gamtos dovanos

 

Korėjietišką kosmetiką dažniausiai sudaro kelios dešimtys žolelių ar augalų ekstraktų. Ir tai neturėtų stebinti, mat ten kosmetikos gamintojai neieško nieko naujo. Tiesiog naudoja tradicinius kosmetikos receptus ir pritaiko juos šiuolaikiniams vartotojams. Tai įvairūs prausikliai, šveitikliai, kremai, kaukės ir serumai. Tiek Pietų Korėjoje, tiek kitose valstybėse populiariausi senėjimą lėtinantys kremai su sraigių sekretu. Tai visiškai natūralus produktas, išgaunamas jų nenaikinant. Eksperimentuoti nebijantys brandžios odos savininkai gali rinktis priemones su gana egzotiniais ingredientais: gyvačių nuodais, voratinklio baltymais, kregždžių lizdo ekstraktu ar krokodilo riebalais. Kiekvienas turi privalumų. Visgi čia dažniausiai perkama augalinė kosmetika. Daugelio kosmetikos priemonių sudėtyje yra vitamino C. Jis ne tik galingas antioksidantas, bet ir mažina pigmentines dėmes, smulkius odos defektus. Pagrindinis tokių švelnių priemonių pranašumas yra tas, kad korėjiečiai skiria daug dėmesio odos sveikatai. Kai ji nepriekaištinga ir spindinti, nereikia daugybės dekoratyvinių gaminių. Tad Korėjoje pagaminta kosmetika padeda kovoti su pigmentacija, raukšlėmis, sausumu ir bėrimais. Daug dėmesio skiriama ir veido raudoniui bei išsiplėtusioms poroms. Būtent profilaktika ir disciplina – raktas į odos jaunystę ir grožį. Iš azijiečių moterų galima pasimokyti tiek grožio suvokimo principų, tiek kantrybės jį puoselėjant. Veido odai jos kasdien skiria daug dėmesio, mat kokybiškos veikliosios medžiagos geriausiai įsigeria tuomet, kai naudojamos tinkamai ir pagal nustatytą tvarką. Šioje šalyje dauguma dailiosios lyties atstovių remiasi 10-ies žingsnių odos priežiūros kasdiene rutina.

 

veido tonikas_600x600

 

THE PLANT BASE NATURE SOLUTION HYDRATING dvifazis veido tonikas drėkina ir puoselėja sausą, probleminę odą, padeda palaikyti odos drėgmės ir riebalų balansą. 

 

Sudėtis papildyta 86 % bambukų ekstraktu, 15 rūšių natūralių augalų aliejais, Inflax™ (persimonų lapų, saldymedžių, opuncijų, baltųjų šilkmedžių žievių) ekstraktų deriniais.

 
 • Aliejaus pagrindu pagamintu prausikliu arba hidrofiliniu aliejumi nuvalomi makiažas ir nešvarumai. Hidrofilinis aliejus – neįprastas produktas, kurį išrado japonų makiažo meistras Shu Uemura. Dabar jis gaminamas ir Korėjoje. Ši priemonė ištirpdo makiažą ir atkemša poras. Nepaisant pavadinimo, nuplovus virsta neriebia medžiaga.
 • Vandens pagrindo prausikliu nuvalomi likę nešvarumai ir aliejaus likučiai. Tai dvigubo prausimo principas, kuris pamažu populiarėja ir Europoje. Tik štai korėjietiški prausikliai gerokai švelnesni, papildyti vaisių rūgštimis ar augalų ekstraktais.
 • Bent 2 kartus per savaitę oda šveičiama. Korėjietiški šveitikliai dažniausiai neturi abrazyvinių dalelių. Jie tirpdo nešvarumus ir negyvas odos ląsteles.
 • Tinkamai nuvalius odą naudojamas tonikas. Korėjietiški kiek tirštesni už mums įprastus europietiškus. Jie pasižymi intensyvesniu drėkinamuoju poveikiu, atkuria odos pH pusiausvyrą ir ją ramina. Rekomenduojama toniku odą patepti po odos valymo praėjus ne daugiau nei 15 sek., kol poros dar atsivėrusios.
 • Naudojama tarp vakariečių mažiau populiari priemonė – esencija. Ji paprastai sprendžia konkrečias problemas, pavyzdžiui, atkuria drėgmės pusiausvyrą. Nedidelis produkto kiekis sparčiai įtapšnojamas į veido odą, leidžiama jam susigerti.
 • Esencijai susigėrus tepamas serumas. Jis taip pat sprendžia specifines problemas, pavyzdžiui, gerina paakių būklę, spartinta odos regeneraciją. Galima tepti ne visą veidą, o tik konkrečias zonas.
 • Veidas palepinamas kaukėmis. Korėjietės lakštines naudoja beveik kasdien. Skirtingomis savaitės dienomis odai suteikia tai, ko labiausiai reikia. Vieną dieną ją maitina, kitą – drėkina. Produkto likučiai švelniai įmasažuojami į kaklo ir dekoltė sritį.
 • Dėmesio skiriama paakiams. Šios srities oda jautriausia ir ploniausia. Tad jai skirtos kosmetikos priemonės turi būti maksimaliai švelnios sudėties. Itin populiarios paakių kaukės. Jos atrodo tarsi gelio pagalvėlės, švelniai prilimpa prie odos ir per keliolika minučių nuramina ir pašviesina paakius, sumažina paburkimus.
 • Galiausiai oda sudrėkinama geliniu arba kreminiu drėkikliu. Priemonės tepama negausiai, lieka tik švelniai įtapšnoti pirštais.
 • Grožio rutina užbaigiama kremu (atitinkamai nakčiai ir dienai) arba specialia priemone su SPF filtru. Apsaugos faktorius turėtų būti apie 30.
 

Unikalus korėjietiškas makiažas

 

esencija_600x600

 

THE PLANT BASE NATURE SOLUTION veido esencija pasižymi maitinamosiomis ir drėkinamosiomis savybėmis, padeda išvengti odos išsausėjimo, atgaivina ją. 

 

Sudėtis papildyta 86 % bambukų ekstraktu, 13 rūšių natūralių augalų aliejais, Inflax™ (persimonų lapų, saldymedžių, opuncijų, baltųjų šilkmedžių žievių) ekstraktų deriniais.

 

Daugeliui 10-ies žingsnių rutina gali pasirodyti mažų mažiausiai varginanti. Visgi nuomonė pasikeičia, kai įgundama tai daryti ir išmokstama produktus naudoti tinkamai. Labai svarbu suvokti, kad puoselėti grožį yra ne tiek prievolė, kiek malonumas. Juk tai procesas, kai visas dėmesys sutelkiamas į save ir poreikius. Be to, tinkama odos priežiūra išlaisvina nuo sunkaus makiažo. Gaivus ir beveik nepastebimas dekoratyvinės kosmetikos sluoksnis – bene pagrindinis korėjietiško makiažo (idol make up) principas. Kuriant tokį jaunatvišką įvaizdį kosmetika tepama itin plonu sluoksniu, daugiausia dėmesio skiriama odos paruošimui. Pirmiausia ji nuvaloma, paskui naudojami tonizuojamoji priemonė, drėkiklis ir BB kremas. Šis veikia dvejopai – maskuoja ir puoselėja odą. Nors BB kremą sukūrė vokiečių dermatologė dr. Christine Schrammek, jis išpopuliarėjo gerokai vėliau, kai 1985 m. Pietų Korėjos specialistai patobulino formulę. Nuo tada itin patogu naudoti šį produktą, jis puikiai prisitaiko prie natūralaus odos atspalvio. Prireikus ant BB kremu padažytos odos galima tepti skysto makiažo pagrindo. Visgi dažniausiai vizažistai naudoja birią pudrą – sumažina riebalų perteklių ir užfiksuoja makiažą. Būtent todėl korėjietiško makiažo rutina skiriasi nuo vakarietiško. Europoje įprasta skaistalus, švytėjimo suteikiančias priemones tepti anksčiau, o štai Korėjoje veidas kontūruojamas ir skaistinamas pabaigoje. Be to, naudojama itin nedaug skaistalų. Patobulinus veidą ryškinamos akys. Korėjiečių tikslas – natūraliai padidinti akis. Tad naudoja vos kelias priemones: viršutinę blakstienų augimo liniją ryškina rudu akių kontūro pieštuku, apatinius akių vokus šviesina baltu pieštuku, žemiškų atspalvių šešėliais dažo išorinius akių kampučius. Šios valstybės moterys blakstienų tušą naudoja retai ir tepa tik vieną jo sluoksnį. O štai lūpoms skiria daug dėmesio. Jas putlina specialiais balzamais ir ryškina ombre metodu – lūpdažiu ar kita priemone padažo tik lūpų centrą. Tad jos tampa panašios į porcelianinės lėlės.

 

paakiu lipdukai_600x600

 

GOLD ENERGY SNAIL SYNERGY GOLD SNAIL hidrogelio paakių padukai drėkina ir aprūpina odą maitinamosiomis medžiagomis. Jie gerina paakių odos elastingumą ir gali padėti, kai vargina raukšlės.

 

Sudėtis papildyta sraigių gleivių filtratu, 24K koloidiniu auksu, adenozinu, augalų ekstraktais.

 

veido kremas_600x600

 

HE SKIN HOUSE WRINKLE SNAIL SYSTEM veido kremas su sraigių sekreto ekstraktu skatina odos ląstelių atkūrimą, teigiamai veikia odos standumą ir elastingumą, odos būklę. Priemonė pasižymi maitinamosiomis ir drėkinamosiomis savybėmis.

 

Sudėtis papildyta filtruotu sraigių ekstraktu, adenozinu.

 

veido kauke_600x600

 

BEAUTY PRO THERMOTHERAPY WARMING GOLD FOIL savaime sušylanti veido kaukė skirta visų tipų odai prižiūrėti, intensyviai drėkina odą.  

 

Sudėtis papildyta hialurono rūgštimi, koenzimu Q10.

 

Collagen veido kaukė_600x600

 

BLING POP SKIN ELASTIC COLLAGEN veido kaukė- želė su kolagenu drėkina odą ir gerina jos elastingumą.

 

Trumpai

 
 • Naudojant korėjietiškas kosmetikos priemones rekomenduojama atlikti švelnų masažą – pirštų pagalvėlėmis greitais ir švelniais judesiais įtapšnoti nuo veido kraštų centro link nepamirštant kaklo srities.
 • Toks veido masažas padeda kosmetikos priemonėms geriau įsigerti, aktyvina kraujotaką ir limfotaką. Tad oda ir gilieji jos sluoksniai geriau aprūpinami maistinėmis medžiagomis ir deguonimi.
 • Šioje šalyje rytinė odos priežiūros rutina baigiama lengvais pliaukštelėjimais. Jie aktyvina kraujotaką ir stangrina raumenis.
 • Daugiasluoksnė odos priežiūra, kuria remiasi 10-ies žingsnių grožio rutina, Korėjoje itin populiari nuo 1960-ųjų.
 • Viena labiausiai visame pasaulyje paplitusių korėjietiškų grožio priemonių – veido kremai. Antrą vietą užima lakštinės kaukės.

Dar daugiau puikių pasiūlymų eurokos.lt