Viena žymi moteris yra pasakiusi, kad žmogus gali užmiršti vietą, kurioje paprastai laiko automobilį, gali net užmiršti kur gyvena, tačiau oralinio sekso, kad ir koks jis būtų blogas, pamiršti neįmanoma. Daugelis išbandžiusiųjų šią sekso rūšį teigia, kad pojūčiai yra su niekuo nesulyginami…

 

Regis, dar ne taip seniai laikytas nepadoriu seksualiniu veiksmu, oralinis seksas XXI-ajame amžiuje tapo daugeliui porų savaime suprantamu dalyku. Tačiau iki šiol ši sekso rūšis apipinta gausybe mitų. Apie ją kuriama daugybė anekdotų, juokingų epizodų Holivudo komedijose. Kai kurie žmonės glamonių burna ir liežuviu net nelaiko tikrais seksualiniais santykiais. Pavyzdžiui, jaunos merginos, kamuojamos hormonų audrų, tačiau norinčios išsaugoti nepažeistą mergystės plėvę, praktikuoja šį intymų užsiėmimą.

 

Čikagoje gyvenanti medikė Šeron Airons užmezgė romaną su šeimos gydytoju Ričardu Filipsu. Teigiama, kad jie niekada neturėjo kitokių seksualinių santykių, išskyrus oralinį seksą. Vieną kartą R. Filipsas ejakuliavo Šeron į burną. Spermos moteris nenurijo ir neišspjovė, o panaudojo savęs apvaisinimui. Po dvejų metų Š. Airons buvusį meilužį padavė į teismą, kuriame buvo įrodyta Šeron sūnaus tėvystė ir priteisti alimentai.

 

Bene garsiausias oralinio sekso skandalas kilo 1995 metais JAV Baltuosiuose rūmuose, kai buvo paviešinta slapta informacija apie tuometinio prezidento Bilo Klintono ir stažuotojos Monikos Levinski seksualinius nuotykius, kurių metu nevengta oralinio sekso. Nederami santykiai lėmė prezidento apkaltą.

 

Medicinos darbuotojai įspėja, kad oralinis seksas gali sukelti gerklės vėžį. Šią ligą sukelia žmogaus papilomos virusas, kuris gali būti perduodamas lytinių santykių (taip pat ir oralinio sekso) metu. Kita vertus, dauguma gydytojų laikosi nuomonės, kad vėžį sukeliančių priežasčių paprastai būna daugiau nei viena. Pavyzdžiui, rūkymas ir alkoholio vartojimas. Žymus Holivudo aktorius Maiklas Daglasas buvo pareiškęs, kad pavojingą ligą galėjo sukelti oralinis seksas, kurį jis dažnai praktikuodavo. Tačiau vėliau jis atsiėmė savo žodžius.

 

Sėkmingas seksualinis gyvenimas stiprina imuninę sistemą ir padeda išvengti ligų. Anot vienos statistikos, moterys, praktikuojančios oralinį seksą ir nuryjančios spermą, rečiau kenčia nuo padidėjusio kraujo spaudimo ir preeklamsijos.

 

Kasmet pasaulyje atliekama begalė prieštaringai vertinamų tyrimų. Tikėti jais ar ne, kiekvieno asmeninis reikalas. Tačiau galbūt verta įsitikinti, kurie iš jų yra teisingi praktiškai. Teigiama, kad vaiko tėvo spermoje yra medžiagų, slopinančių nėščiųjų rytinį pykinimą.

 

Nemažai moterų orgazmą gali patirti tik tada, kai jų lytiniuose organuose esančios erogeninės zonos stimuliuojamos liežuviu. Anot dar vieno amerikiečių tyrimo, daugiau nei 8 procentai moterų oralinio sekso metu visada patiria orgazmą, 4 procentai moterų orgazmą patiria tik oralinio sekso metu.