Sunku patikėti, kad Nicholasas Sparksas, romantinių istorijų autorius, yra realus asmuo, nes jis pats atrodo taip, kaip jo romanų veikėjai vyrai. 1965 metais gimęs amerikietis atrodo lyg nuo blizgančių žurnalų nužengęs Holivudo aktorius. Tačiau jis moterų širdis jau daug metų virpina bestseleriais: „Žinutė butelyje“, „Užrašų knygutė“, „Brangusis Džonai“ ir kitais. Regis, dailiosios lyties atstovės ne tik jo knygų personažus, bet ir patį jų kūrėją laiko tikru vyriškumo etalonu. 2009 metais jis buvo paskelbtas seksualiausiu šių laikų rašytoju!

 

Nicholas Sparks

 

Šiuo metu vienas populiariausių šių laikų amerikiečių rašytojų skiriasi su savo žmona, po 25 metų santuokos. Ši žinia visiems buvo labai netikėta, nes vyras apie savo žmoną vadino mūza ir didžiausia įkvėpėja. Jis sakė, kad jų meilė yra tokia, apie kurią rašo romanuose…

 

org_006976

 

Nicholasas Sparksas yra amerikiečių romantinių dramų knygų, scenarijų autorius, išgarsėjęs, kai išleido romaną „Užrašų knygutė“. Būsimasis rašytojas gimė Omahoje (Nebraskos valstija, JAV) 1965 metais gruodžio 31 dieną verslo profesoriaus Patricko Sparkso ir optometristo asistentės Jill Sparks šeimoje. N. Sparksas turi vyresnį brolį ir jaunesnę seserį, kuri mirė 33 metų nuo smegenų auglio. N. Sparksas vidurinę mokyklą baigė aukščiausiais balais ir įstojo į nemokamą vietą Notrdamo universitete. Po studijų išbandė daug skirtingų darbų, tarp jų net farmacijos pardavimuose, turto vertinimo agentūrose, maitinimo paslaugų sferoje ir namų restauravimo įmonėse. 1996 metais, kai knygynų lentynose pasirodė populiarioji „Užrašų knygutė“, uždirbto savo pirmąjį milijoną.

 

org_271570

 

Įdomu

 
 • Sukurti pagrindinę ekranizuoto romano „Įsimintinas pasivaikščiojimas“ veikėją N. Sparksą įkvėpė jaunesnioji sesuo, anksti mirusi nuo smegenų auglio.
 
 • „Užrašų knygutė“ nebuvo pirmoji N. Sparkso knyga. Pirmąją knygą „Wokini: A Lakota Journey to Happiness and Self-Understanding“ („Vokini: lakotų kelionė į laimę ir savęs supratimą“) išleido kartu su Billy Millsu. Pirmaisiais knygos pasirodymo metais buvo parduota daugiau nei 50 tūkstančių kopijų.
 
 • Pirmąjį romaną N. Sparksas „The Passing“ („Išėję“) baigė rašyti 1985 metais, tačiau iki šiol jo neišleido. 1989 metais parašė dar vieną romaną „The Royal Murders“ („Karališkieji žudikai“), kuri taip pat dar niekada nebuvo išleista.
 
 • Nicholaso motina žuvo nelaimingo atsitikimo jodinėjant metu 1989 metais, praėjus vos šešioms savaitėms po N. Sparkso vedybų su Catherine Cole.
 
 • „Užrašų knygutė“ tapo bestseleriu per pirmąją savaitę, kai pasirodė knygynų lentynose.
 

org_325599

 
 • Mėnesį prieš išvykstant į reklaminį „Užrašų knygutės“ turą N. Sparkso tėvas mirė automobilio avarijoje.
 
 • Kiti garsūs N. Sparkso romanai, virtę filmais: „Žinutė butelyje“ (1998), „Įsimintinas pasivaikščiojimas“ (1999), „Išsigelbėjimas“ (2000), „Posūkis kelyje“ (2001), „Naktys Rodantėje“ (2002), „Gelbėtojas“ (2006), „Vedybos“ (2003), „Trys savaitės su mano broliu“ (2004), „Tikras tikintysis“ (2005), „Iš pirmo žvilgsnio“ (2005), „Brangusis Džonai“ (2006), „Pasirinkimas“ (2007) , „Amžinai tavo“ (2008), „Paskutinė daina“ (2009), „Saugus prieglobstis“ (2010), „Geriausia, ką turiu“ (2011), „Ilgiausia kelionė“ (2013).
 
 • Iš viso 11 N. Sparkso romanų buvo ekranizuoti.
 
 • N. Sparksas šiuo prisideda prie televizijos serialo „The Watchers“ („Stebėtojai“) kūrimo. Serialas bus antgamtinė drama.
 
 • Nicholas su Catherina Cole susilaukė trijų sūnų (Mileso, Ryano ir Landono) bei dvynukių Savannah ir Lexie.
 
 • N. Sparksas valdo 30 milijonų dolerių vertės turtą. Nemažai lėšų skiria labdarai.
 

Nuotr.: TV3 archyvo ir Shutterstock