Prabangiai tviskantis, neįtikėtinai švelnus ir lengvas lyg pūkas. Šilkas jau šimtmečius trokštama prekė tiek kuriant asmeninį įvaizdį, tiek puoselėjant jaukių namų interjerą. Šis audinys taip vertinamas ne veltui: jis ne tik dailus, bet ir pasižymi įvairia nauda tiek grožiui, tiek sveikatai. Nuo šilkinių patalynės užvalkalų iki drabužių ir net plaukų aksesuarų – tokių gaminių įtraukimas į kasdienį gyvenimą gali pakeisti požiūrį į odos bei plaukų priežiūrą ir bendrą gerovę.

 

Sveikos odos draugasBeauty,Model,Portrait,In,Beige,Chiffon,Fabric,Flying,On,Wind.

 

Viena geriausių šilko charakteristikų yra jo glotnumas, švelnumas ir hipoalerginės savybės. Dėl jų jis tinka net jautriausiai, sudirgusiai, į alergijas bei uždegimus linkusiai odai. Skirtingai nuo kitų medžiagų, šilkas savo sudėtyje turi natūralių baltymų ir aminorūgščių, panašių į tas, kurios yra žmogaus odoje. Jos saugo odos drėgmę, neleidžia jai išsausėti. Visiems, kas nori kuo ilgiau džiaugtis jaunatviška oda, rekomenduojama miegoti pataluose, apvilktuose šilkiniais užvalkalais. Šis audinys sumažina trintį į odą, todėl mažėja ir raukšlių atsiradimo bei įvairių mikropažeidimų tikimybė. Be to, švelni šilko tekstūra į save nesugeria ant odos esančių produktų, pavyzdžiui, naktinio kremo, taigi ne tik mažiau tepasi, bet ir leidžia kosmetikai likti ten, kur ji ir turi būti, bei atlikti savo darbą. Taigi, šilkinė patalynė net gali pagerinti nakčiai naudojamų kosmetinių priemonių efektyvumą.

 

Miego kokybės sergėtojas

 

Miegui patartina rinktis ne tik šilkinius patalus, bet ir miego aprangą – pižamą ar naktinius. Šis natūralus audinys leidžia odai maksimaliai gerai kvėpuoti, padeda palaikyti optimalią temperatūrą, todėl tinka naudoti ištisus metus. Vasarą šilkas vėsina, o žiemą – šildo. Šis termoreguliacinis poveikis ypač naudingas asmenims, kurie naktį prakaituoja arba kurių kūno temperatūra naktinio poilsio metu linkusi svyruoti. Net jeigu ir suprakaituojama, šilkas greitai išgarina drėgmę, todėl jaučiamasi komfortabiliai. Be to, glotni šilko tekstūra skatina atsipalaidavimą ir mažina trintį, nedirgina odos, tad galima nugrimzti į gilesnį ir labiau regeneruojantį miegą. Kokybiškas nakties poilsis – vienas svarbiausių dalykų tiek gerai bendrai savijautai, tiek grožiui ir jaunystei išsaugoti.

 

Woman,With,Bun,Hairstyle,Adjusting,Silk,Scrunchy,On,Grey,BackgroundPlaukų puoselėtojas

 

Dažnai rinkdamiesi plaukų bei galvos aksesuarus, pavyzdžiui, kepures bei plaukų gumeles, galvojame apie jų estetines savybes nė nesusimąstydami, kaip pasirinkti gaminiai veikia plaukus. Žmonės nustemba sužinoję, kad dėl nušiurusių, sveiką spindesį praradusių, besišiaušiančių plaukų gali būti kalta jų dėvima kepurė ar kasdien naudojamos plaukų gumelės, kaspinai. Tradiciniai iš medvilnės ar sintetinių audinių pagaminti plaukų bei galvos aksesuarai sukelia nemažą trintį su plaukais, sukuria statinį elektros krūvį, todėl plaukai labiau veliasi, šiaušiasi, elektrinasi, ilgainiui gali imti lūžinėti, net gausiau slinkti. Todėl pirmenybę vertėtų teikti šilkiniams galvos apdangalams bei plaukų aksesuarams. Glotnus jų paviršius nepažeidžia plaukų struktūros, lengvai jais slysta, todėl išimant gumelę nereikia pešti. Pastebėta, kad pakeitus įprastus galvos apdangalus bei aksesuarus šilkiniais, jau po kelių mėnesių plaukai tampa akivaizdžiai glotnesni, sveikai žvilgantys, mažiau skilinėja ir lūžinėja.

 

Tvarus pasirinkimas

 

Be naudos grožiui ir sveikatai, rinkdamiesi šilko gaminius tausojame ir gamtą. Šilkas – atsinaujinanti ir biologiškai skaidi medžiaga, kurią galima gaminti darant minimalų poveikį aplinkai. Žinoma, tik tada, kai išgaunamas atsakingai. Rekomenduojama pirmenybę teikti tiems šilkiniams gaminiams, kurių žaliava išgauta ekologiniuose ūkiuose, be žiaurumo. Pasirinkę šilko gaminius iš patikimų prekių ženklų, kurie teikia pirmenybę etiškiems tiekimo ir gamybos procesams, vartotojai gali palaikyti tvarią praktiką ir mėgautis išskirtinės šilko kokybės privalumais.

 

Emocinis pasitenkinimas

 

Šilko gaminius naudoti bei dėvėti visuomet malonu. Tai sukuria komfortą, išskirtinumo ir prabangos jausmą. Nesvarbu, kalbėtume apie šilkinį kaklaraištį, suknelę, naktinius ar paprasčiausią plaukų gumelę. Rinkdamiesi šilko gaminius mes lepiname save, todėl jaučiame pasitenkinimą. Šilkas padeda puoselėti grožį ir sveikatą, todėl pozityvūs išoriniai pasikeitimai atneša ir teigiamų emocinių pokyčių. Galima sakyti, kad šilkas didina bendrą pasitenkinimo gyvenimu jausmą. Šilko gaminiai – tai holistinis požiūris į rūpinimąsi savimi ir bendrą gerovę.

 

Autorius Jūratė Survilė