Nemalonūs scenarijai nutinka net geriausiems iš mūsų: tai tiesiog gyvenimo dalis. Gerai tai, kad beveik visus juos galime įveikti, jei turime tinkamą nusiteikimą ir žinių. Šį kartą apžvelkime dažniausiai pasitaikančias keblias situacijas, paprastus receptus ir kitus būdus, padėsiančias jas įveikti, kad gyvenimas būtų be rūpesčių.

 

sveikata

1) Užkietėjus viduriams padės ispaninių šalavijų (čija) sėklos! Ispaninių šalavijų sėklos tradicinėje medicinoje naudojamos vidurių užkietėjimui mažinti ir tuštinimuisi gerinti. Jose yra įvairių netirpių skaidulų, kurios padeda minkštinti išmatas, todėl jos lengviau pasišalina. Receptas būtų toks: 2 šaukštus ispaninių šalavijų sėklų užpilti stikline vandens ir išmaišyti. Po kelių minučių gėrimą nukošti ir išgerti. Savijauta netrukus pagerės!

 

2) Išsituštinti padės žarnyno masažas! Jei norite, kad vidurių laisvinimas būtų dar efektyvesnis, galite atlikti storosios žarnos masažą, kuris stimuliuoja visą žarnyną. Švelniai, bet tvirtai judėkite kryžminiais judesiais iš dešinės į kairę, po šonkauliais, žemyn ir iki apatinės kairės pilvo pusės, o paskui baikite judesiu į vidų link pilvo apačios centro. Pakartokite tai 3 – 5 kartus.

 

3) Kaip greitai užmigti? Bemiegę naktį tikrai norėsite išbandyti šį metodą. Karinis metodas yra paprastas ir veiksmingas būdas, padedantis greičiau užmigti. Taikant šį metodą tereikia atsigulti, atpalaiduoti kūną ir sutelkti dėmesį į kvėpavimą. Žadama, kad šis metodas padės užmigti per maždaug 120 sekundžių! Štai, kaip jis veikia:

 
  • atpalaiduokite visą veidą, įskaitant žandikaulį ir skruostus;
  • iškvėpkite ir stenkitės atpalaiduoti krūtinę, kojas, šlaunis ir blauzdas;
  • įsivaizduokite ramią sceną ir stenkitės negalvoti.
 

4) Kaip nustoti juoktis netinkamu laiku? Juokas yra įprasta reakcija į juokingas aplinkybes. Tačiau, jei dažnai juokiatės, nors tai nėra labai tinkama, arba tokiomis aplinkybėmis, kai reikėtų elgtis brandžiau, šie patarimai yra kaip tik jums. Pirmasis žingsnis – įsižnybti. Šis metodas gerai padeda nuslopinti juoką, nes jis sugrąžins jus į realybę ir kartu nukreips dėmesį nuo juokingos situacijos. Kitas žingsnis – taikyti atvirkštinę psichologiją ir liepti sau juoktis stipriau ir garsiau. Šis patarimas yra veiksmingas, nes dar vienas dalykas, dėl kurio juokas netinkamu metu tampa patrauklus, yra tai, kad jis yra draudžiamas. Leidus sau juoktis, situacija tampa nebejuokinga.

 

5) Kaip greitai pakeisti nuotaiką? Pyktis yra normali žmogaus emocija, kurią sukelia įvairios situacijos. Kai pykstate, svarbu suprasti, kaip elgtis su pykčiu, kad galėtumėte jį valdyti, o ne leisti jam valdyti jus. Yra daugybė patarimų, kaip valdyti pyktį, tačiau vienas paprastesnių – kontroliuoti savo balsą. Kalbėdami žemu tonu, automatiškai pasijuntate ramesni, todėl pyktis nestiprėja ir situacija nepablogėja. Reiktų stengtis kalbėti kaip Oprah Winfrey ar kitas raminančio balso žmogus, net jei kalbate patys su savimi.
6) Kuo pakeisti cukrų ir saldiklius kavoje? Kava yra vienas populiariausių gėrimų visame pasaulyje. Jei mėgstate kofeiną, bet negalite pakęsti kavos be cukraus, šis patarimas skirtas jums. Nors skamba keistai, bet pabandykite cukrų pakeisti druska. Kavos mėgėjai tikina, kad žiupsnelis druskos gali sustiprinti skonį ir sumažinti kartumą, nenaudojant kitų priedų.