Jei tuoksitės iš meilės ir gyvensite ilgai ir laimingai, tai nereiškia, kad nesusidursite su jokiais sunkumais. Nieko nuostabaus, jei vieną dieną sulauksite netikėto ir nepadoraus pasiūlymo iš vyro, kuris, dar prieš kelias akimirkas atrodė, niekuo negalėtų nustebinti.

 

"seksas"

Staiga išgirstate jį šnabždant į ausį žodžius: „O kodėl mums neišbandžius kiek kitokio sekso, pavyzdžiui…“. Paklausęs jis šiek tiek atsitraukia, žiūri į iš nuostabos išplėstas mylimosios akis (reikia tikėtis, kad dėl entuziazmo) ir laukia atsakymo. Tą akimirką vakaras lovoje nustoja būti nuobodus ir jūs leidžiatės į gilius apsvarstymus. Tada moters galvoje gali pradėti suktis milijonai minčių. Kodėl jis to nepasakė prieš santuoką? Ar būtina sutikti? Ar tai bus vienkartinis nuotykis, ar nuo šiol – visada? O svarbiausia, kodėl jam anksčiau pakako tradicinio sekso, o dabar reikia analinio, sadomazochistinio sekso, svingerių vakarėlių ir kitų neįprastų dalykų?

 

4 priežastys ir patarimai, kaip reaguoti į nepadorius pasiūlymus:

 

1 priežastis – naujų vėjų trūkumas. Kodėl staiga rimtiems vyrams kyla nepadorių minčių? Gali būti, kad priežastis – filmų suaugusiesiems persižiūrėjimas. Juose galima pamatyti kone akrobatinius triukus, suteikiančius daugkartinius orgazmus. Prisižiūrėjus tokių filmų gali pasirodyti, kad tai, ką išdarinėja aktoriai yra normalu ir kad visi taip turėtų daryti. Ką daryti? Drausti žiūrėti tokius filmus – neveiksminga. Tačiau galima daryti įtaką jo filmų pasirinkimui: filmus rinktis kartu, kad jie nekeltų nemalonių minčių. Daugelis vyrų neatsisakytų pasižiūrėti filmų su S ženklu, net jei ten rodomas tik vanilinis seksas. Paskui jau viskas priklauso tik nuo pačių žiūrovų tolimesnių veiksmų.

 

2 priežastis – noras būti pirmuoju. Moterims sunku tai suprasti, bet net modernūs miestų gyventojai turi slaptą troškimą būti pirmuoju ir vieninteliu mylimojo lytiniu partneriu. Nors defloracija pirmąją vestuvių naktį šiais laikais prilygsta stebuklui, tačiau vyrai randa kitų būdų, kaip tapti pirmiems. Jie gali būti pirmieji, su kuriais moterys išbando oralinį, analinį ar, galų gale, grupinį seksą. Sutikimas pirmą kartą išbandyti naujus dalykus rodo visišką moters pasitikėjimą ir atsidavimą savo antrajai pusei. Ką daryti? Jeigu vyras yra įsikalęs į galvą mintį „Jeigu pasitiki, tai leis“, tai moters atsisakymas privers jį suabejoti, ar ji jį tikrai myli, galbūt jis nėra pakankamai geras ir patikimas, galbūt viskas veltui… Kartais yra sudėtingiau sutikti, negu paaiškinti, kodėl ne. Galima savo sprendimą pabandyti paaiškinti, remiantis mokslu ir logika, tačiau vengti kaltinančių teiginių, tokių kaip: „Kaip tu taip galėjai pagalvoti apie mane!“. Jei nuspręsite išbandyti, visų pirma reikėtų aptarti, kokių lubrikantų reikės, kokias apsaugos priemones naudosite, kas išskalbs paklodes ir sutvarkys patalpas, ir pan. Jeigu planuojate išbandyti seksą trise, reikėtų viską aptarti: kaip ir su kuo tai vyks, kas, jeigu po to pasikeis jausmai, ar trečias asmuo pateiks gydytojo pažymą. Gali būti, kad viską aptarę jūs arba būsite susijaudinę ir norėsite tai išbandyti, arba užteks tik apie tai pakalbėti.

 

3 priežastis – susilpnėjusi potencija. Po 30 metų vyrų organizme pradeda mažėti testosterono. Jeigu vyras gyvena aktyvų gyvenimą, reguliariai miega ir valgo sveiką maistą, tada jis dar porą dešimtmečių be problemų gali patenkinti moterį ir fiziškai, ne tik intelektualiniais pokalbiais. Tačiau šiuolaikiniai vyras dažnai dirba sėdimą darbą, valgo kaloringą maistą ir nevengia alkoholio, todėl nenuostabu, kad testosterono lygis pradeda sparčiai mažėti. To pasekmė: įprasti lytiniai santykiai nebejaudina taip, kaip anksčiau ir reikia aštresnių pojūčių. Ką daryti? Galima kartu pradėti sportuoti, lankyti savipagalbos kursus ir mokymus. Skatinti vyro pasitikėjimą savimi. Moteris gali įtikinti vyrą mesti rūkyti, pasitikrinti kraujagyslių būklę, daugiau sportuoti ir valgyti sveiką maistą.

 

4 priežastis – netikėti eksperimentai. Kartais vyrai staiga pradeda domėtis įvairiais eksperimentais lovoje. Arba staiga pradeda atkreipti dėmesį į technines lytinio akto detales ir natūralių emocijų trūkumą. Vieną dieną moteris tarp naktinių marškinių randa paslėptą užuominą – naują sekso žaislą ir pasiūlymą jį išbandyti kartu. Norėdami aštresnių pojūčių jie siūlo nusifilmuoti sekso filme ar išbandyti kitus, visuomenėje nelabai priimtinus dalykus. Ką daryti? Tiesiog pasakyti, kad dabar tuo užsiimti nenorite. Jeigu jam iš tikrųjų rūpite, jis supras ir susitaikys su atsisakymu. Galimas ir kitas variantas: atsipalaiduoti ir pasistengti tuo mėgautis. Mylintis partneris net keisčiausias sekso formas gali paversti geriausiu kada nors kartu praleistu laiku.