„Ferrari“, „Lamborghini“, privatūs lėktuvai ir dešimtys tūkstančių dolerių kišenpinigiams. Taip atrodo pasaulio turtingiausiųjų atžalų gyvenimas. Štai Rusijos oligarchas Romanas Abromovičius savo vyresniosios dukters vestuvėms skyrė 8 milijonus dolerių, o brangiausia kada nors iškelta puota priklauso plieno magnato dukrai Vanesai Mittal, kuriai tėtis nepagailėjo net 60–ties milijonų, o svečius linksmino tokios žvaigždės kaip Kylie Minoque. Vis dėl to yra ir kita auksiniam jaunimui priklausančių žmonių gyvenimo pusė. Ir ar tikrai itin turtingi tėvai tik švaistosi pinigais? Šį antradienio vakarą, 20 val., LNK laidoje „Bus visko“ – interviu su vienu žinomiausių Lietuvos modelių,  trijų vaikų mama ir vieno garsaus Lietuvos verslininko dukra Ieva Sabaliauskiene, kuriai augant namuose pinigai buvo skiriami ne pramogoms, o aukščiausios klasės išsilavinimui.

 

Ieva Sabaliauskiene.00_00_38_09.Still028

 

Ieva buvo išsiųsta mokytis su pasaulio elito vaikais. „Ten mokėsi įvairių žmonių iš turtingiausiųjų Britanijos sąrašų, karališkų šeimų. Ir jei aš Lietuvoje jaučiausi iš tokios tikrai pasiturinčios šeimos, kai ten nuvažiavau, iš karto atsistojau į vietą. Dėl to mane tėvai ir išsiuntė mokytis į užsienį, nes visi labai maivėsi, kokie mūsų tėvai faini, kaip viską leidžia. Ir tai labai jautėsi. Tačiau kai nuvažiavau ten, viskas pasirodė kitaip”, – pasakoja Ieva.

 

Ieva Sabaliauskiene.00_03_20_22.Still029

 

Būdama trylikos metų Ieva išgirdo žinią, jog keliaus gyventi į Didžiąją Britaniją, o nauja jos mokykla – legendomis apipintas mergaičių koledžas, ruošiantis vaikus stojimams į Oksfordą ir Kembridžą. Mokykla priminė Hario Poterio filmus, o Ievos tėtis už mokslus kasmet paklodavo po 200 tūkst. litų. Tam, kad pateisintų milžiniškus tėvų lūkesčius ir vienos geriausių mokyklų vardą, čia galiojo itin griežtos taisyklės.

 

Ieva Sabaliauskiene.00_08_39_22.Still030

 

„Jei turi kažkur būti 16:00, vadinasi turi būti 16:00, nė minute ar trisdešimt sekundžių vėliau. Jei pavėlavai dešimt minučių, tavęs laukia pasekmės ir bausmės, pavyzdžiui, eini valyti gumas nuo stalų. Jei nusižengi dar labiau, būni izoliuotas nuo visų savaitę. Mokaisi vienas, valgai atskirai, su niekuo negali bendrauti. Sėdi ir mąstai apie tai, ką padarei. Vienai amerikietei ši mokykla buvo bausmė už jos elgesį namuose. Tačiau ir atvykusi čia, ji buvo išmesta”.

 

Ieva Sabaliauskiene.00_13_02_09.Still031

 

Ir nors visi vaikai priklausė turtingiausiems pasaulio žmonėms, kai kurie netgi turėjo mėlyno kraujo, niekuo neišsiskyrė. Sekmadieniais visi ėjo į bažnyčią, nešiojo vienodas uniformas ir net miegodavo po 5–7 mergaites viename kambaryje. O ir tėvų buvo mokomi atsakingo požiūrio į pinigus.

 

PANA1636.MP4.00_00_02_32.Still001

 

„Ten tėvai vaikams galėdavo leisti bet ką – apipilti auksais ir perlais, bet ne. Jie labai griežtai elgdavosi su savo dienpinigiais, neduodavo per daug. Nepirkdavo labai brangių rūbų. Viskas būdavo padaryta taip, kad jie išmoktų vertinti pinigus, užsidirbtų patys. Pinigai buvo investuojami į jų išsilavinimą ir užklasines veiklas. Tuo metu Lietuvoje buvo priešingai, vaikams pirkdavo mašinas, prabangius drabužius ir viską, kad tik jie išoriškai išsiskirtų”, – „Bus visko“ laidoje atviraus Ieva.

 

Kodėl įstojusi į Oksfordą, Ieva pasirinko kitą universitetą? Kaip reagavo Ievos tėtis, kai, sulaukusi 18–os, Ieva su draugėmis naktiniame klube sulaukė kelių tūkstančių svarų sterlingų dydžio sąskaitos bei naktį skambino prašydama pagalbos?  Ir kodėl ji šiandien, augindama 3 vaikus, mokosi būti griežta –  šį antradienio vakarą, 20 val., LNK laidoje „Bus visko“.