Miesto reputacija kaip meilės miesto pradėjo augti XIX amžiuje, kai jis patraukė rašytojus, menininkus ir romantikus. Tokios istorijos kaip Henri Murger “Scenos de la Vie de Bohème” ir Victoro Hugo “Notr Damo gobtuvas” skaitytojams sukėlė mintis apie Paryžių ir meilės reikalus. Dėl šios priežasties XIX a. pabaigoje Paryžius buvo įtvirtintas kaip romantiškas prieglobstis.

 

Paryžiaus amžinasis romantizmas išlieka amžini meilės simboliu, tad tai puiki vieta poroms, siekiančioms uždegti savo meilę. Tačiau miestas taip pat turi brangaus miesto reputaciją. Jei norite nuvykti į Paryžių, jums reikia žinoti, kaip sutaupyti pinigų kelionei. Vienas pavyzdys – išsinuomoti butą mieste ar pasirinkti pigesnę kavinę ar užeigą. Galite pasivaikščioti palei Seną, rengti piknikus soduose ir lankyti tokias vietas kaip Monmartras ar Lotynų kvartalą nemokamai.

 

1-paris

 

Kiek dienų pakanka praleisti Paryžiuje

 

“Meilės miestas” yra populiari keliautojų, praleidžiančių nuo trijų iki penkių dienų, kryptis. Paprastai to pakanka laiko apžiūrėti pagrindines lankytinas vietas, tokias kaip Luvras, Notre Damas, Eifelio bokštas ir t.t., pasivaikščioti po gražiausias Paryžiaus vietas. Aplankykite miesto žymiausias vietas, tokias kaip Lotynų kvartalas, Monmartras ir Eliziejaus laukai. Taip pat praleiskite šiek tiek laiko žvelgdami į miestą iš aukštos vietos centre. Per tris–penkias dienas turėsite pakankamai laiko pasinerti į meilę, kurią jausite miesto kavinėse, restoranuose ir botanikos soduose, plaukiodami Sena. Jei Paryžiuje praleisite visą savaitę ar ilgiau, turėsite daugiau laiko tyrinėti ypatingas vietas, daugiau laiko praleisti už miesto ribų nei jo viduje ir mėgautis lėtesniu tempu. Jums nereikės keltis ir eiti žiūrėti lankytinų vietų kiekvieną dieną.

 

2-paris

 

Kaip pasiekti Paryžių turint ribotą biudžetą

 

Atsižvelgiant į jūsų biudžetą, itin svarbu rasti prieinamas transporto galimybes. Vilnius Paryžius skrydis vyksta kasdien, bet jų kainos gali skirtis. Gerai palyginti skrydžių kainas skirtingose oro bendrovėse ir iš anksto užsakyti bilietus, kad sutaupytumėte pinigų.

 

3-paris-from-the-airport

 

Kiti patarimai biudžeto keliautojams, lankantiems Paryžių:

 

● Naudokitės viešuoju transportu

 

RATP valdomas metro, RER traukiniai, autobusai ir tramvajai yra geriausias būdas keliauti po miestą. Vienkartinis bilietas kainuoja nuo 1,90 €, o 10 bilietų knygelė – 14,50 €. Metro geriausiai tinka didesniems atstumams, traukiniai važiuoja kas 2–5 minutes. Kai šviečia saulė, sėskite į autobusą ar tramvajų – abu turi didelį maršrutų tinklą visame mieste.

 

● Išsinuomokite dviračius

 

Dviračio nuoma vienai dienai – dar vienas biudžetui draugiškas būdas aplankyti daugiau nei tik pagrindines turistines vietas miesto centre. Dviračių stotelės leidžia išsinuomoti dviračius už prieinamą kainą. O nuomos kaina – tik 1,50 € už 30 minučių.

 

● Lankykite muziejus nemokamomis dienomis

 

Patikrinkite muziejų svetaines, kad sužinotumėte, kada jie siūlo nemokamą įėjimą. Luvras atviras nemokamai kiekvieno mėnesio pirmą šeštadienį. Orsė ir Orangerie muziejuose pirmos sekmadienio nemokamos. Pompidu centras leidžia žmonėms įeiti nemokamai kiekvieno mėnesio pirmą sekmadienį. Svarbu anksti atvykti nemokamomis dienomis, nes minios paprastai būna didesnės.

 

4-paris-museums

 

● Pasirinkite mažiau žinomą muziejų

 

Paryžiuje yra daug specializuotų muziejų, pavyzdžiui, Rodeno muziejus. Ten smagu ir pigiau. Bilieto kaina – 10 eurų. Galite aplankyti tokius muziejus kaip Marmotano Monė, Žakmano-Andrė ar Pikaso muziejus.

 

● Pirkite turguose

 

Tokiuose turguose kaip Maršė Bastilija ir Maršė Mober siūlomas brangus prancūziškas maistas lauke. Dengtuose turguose, pavyzdžiui, Les Enfants Rouges, yra maisto iš Prancūzijos ir viso pasaulio stalai. Kaimynystės turgeliuose galima rasti vyno, sūrių, alyvuogių aliejaus ir daugiau.

 

5-paris

 

● Valgykite vietinėse kavinėse

 

Ieškokite vietų mažesnėse gatvelėse su ranka rašytais prancūziškais meniu – tikros vietinės kavinės požymiai. Montmartre, Bastilijoje, Lotynų kvartale ir Sent Žermeno rajone galima rasti jaukių kavinių. Rinkitės paprastus patiekalus, kasdienius specialius pasiūlymus, kavą ir pyragaičius už geriausią kainą. Pasirinkite pigius pietų rinkinius su fiksuota kaina.