Psichologai tikina, kad maži nusižengimai padeda išlaikyti sveiką protą. Juk visada labiausiai norisi to, ko negalima, – nesvarbu, ar pyragaičio besilaikančiam dietos, ar naujos garso aparatūros, kuriai išleidžiamos slaptos santaupos. Tad kaip vyrai ir moterys pataikauja savo silpnybėms ir ar tikrai jų nuodėmės tokios menkos?

 

nuodemes

Smulkūs malonumai

 

Moterys. 78 % 18–35 metų moterų teigia valgančios slapta. Beveik pusė lepinasi saldėsiais, juos slepia automobilyje, stalčiuose po dokumentais ar net spintoje. Trečdalis jaunų moterų bent kartą per mėnesį važiuoja į greito maisto restoraną ir suvalgo nesveiko maisto. 20 % jaunų moterų prieš eidamos į pasimatymą teigia pavalgančios namuose, kad restorane galėtų užsisakyti tik salotų ir nejaustų kankinančio alkio.

 

Vyrai. 37 % stipriosios lyties atstovų tikina po darbo išlenkiantys alaus bokalą, tačiau su ta pačia kompanija taip elgiasi tik kartą per savaitę. Mat jaudinasi, kad kolegos ar pažįstami gali įvertinti šį įprotį kaip žalingą. Nors dažniausiai vyrai teigia nenorintys pasilepinti saldumynais ir laiko tai grynai moteriška silpnybe, tačiau net 45 % jų slapta suvalgo savo antrųjų pusių saldumynus: pyragaičius, šokoladą ar spurgas.

 

Gėdingos paslaptys

 

Moterys. Nors moterims būdingas atvirumas, tačiau ir jos turi mažų paslapčių, kurias gali žinoti jų geriausios draugės, bet ne mylimasis. Net 65 % moterų slepia, kiek sumokėjo už naują drabužį ar batelius, kartais net apsimeta, kad jis nėra naujas. Beveik 20 % dailiosios lyties atstovių tikina turinčios slaptą sąskaitą, kurioje kaupia pinigų tik savo reikmėms. 11 % merginų JAV apklausos organizatoriams prisipažino turinčios slaptas socialinių tinklų anketas, kuriomis naudojasi, norėdamos patikrinti savo arba draugių antrųjų pusių ištikimybę.

 

Vyrai. Vienos JAV itin populiarios pažinčių svetainės darbuotojai apklausė beveik 2000 vyrų, norėdami sužinoti, kaip jie saugo asmeninę erdvę. Paaiškėjo, kad 20 % vyrų slepia informaciją telefone ir kompiuteryje. 80 % jų visada ištrina gautas trumpąsias žinutes. 30 % vyrų slepia prisijungimo slaptažodžius. Tačiau apklausos rodo, kad labiausiai vyrai slepia tai, kas, jų nuomone, yra moteriška. Taigi užrakintuose išmaniuosiuose įrenginiuose saugo romantinius filmus, psichologines knygas ir susirašinėjimus su draugais.

 

Nenuoširdžios išpažintys

 

Moterys. Katalikiškame Vatikano laikraštyje„L’Osservatore Romano“ ilgametis dvasininkas Voicechas Hertychas paskelbė, kad moterys per išpažintį dažniausiai prisipažįsta nusidedančios dėl išdidumo, pavydo ir pykčio. Dvasininkas tikina, kad du trečdaliai moterų neigia turinčios seksualinių troškimų.

 

Vyrai. Vyriškoji katalikų dalis drąsiai prisipažįsta nusidedantys dėl geidulingumo ir persivalgymo, tačiau 96 m. jėzuitas Robertas Busa tikina, kad, išklausęs dešimtis tūkstančius išpažinčių, gali padaryti išvadą, kad bent 30 % vyrų per išpažintį meluoja arba stengiasi sumenkinti savo nusižengimus.

 

Tik gražioji pusė

 

Moterys. Dailiosios lyties atstovės prisipažįsta viešai skelbiančios tik specialiomis programomis pagražintas nuotraukas. Vos 3 % tikina, kad tikrame gyvenime atrodo taip pat, kaip ir pateikiamose nuotraukose. Dauguma moterų slepia, kad ieško ilgalaikių santykių, anketose dažniausiai nurodo, kad ieško draugų. O 30 % merginų slepia, kad kartais rūko ir namuose vienos geria vyną.

 

Vyrai. Internetinėse pažinčių svetainėse stipriosios lyties atstovai dažniausiai slepia savo tikrąjį amžių, gimimo datą ir vengia prisipažinti apie žalingus įpročius. Atvirai apie šiuos dalykus kalba tik 12 % vyrų. Jie taip pat prisipažįsta šiek tiek koreguojantys anketų duomenis, kai reikia užpildyti ūgio ir svorio grafas. Įdomu, kad net ir atėję į pasimatymą vyrai linkę pagražinti faktus apie savo fizinius duomenis.

 

Flirtas ar tikra neištikimybė?

 

Moterys. 2015 m. Didžiojoje Britanijoje atlikta apklausa parodė, kad 40 % moterų bent kartą būna neištikimos savo nuolatiniam partneriui. Tačiau beveik 40 % moteriškos neištikimybės atvejų – flirtas ir bučiniai. 55 % moterų flirto nelaiko neištikimybe, joms tai tiesiog bendravimo būdas, tačiau 95 % teigia savo vaikino ar vyro akivaizdoje niekada nedemonstruojančios susižavėjimo kitais vyrais. Beje, 25 % reguliariai įsimyli nepažįstamus vyrus ir būtent jie dominuoja jų seksualinėse fantazijose.

 

Vyrai. Nors statistika rodo, kad 30 % vyrų būna neištikimi, tačiau jų neištikimybės suvokimas apsiriboja lytiniu aktu. Flirto ar net bučinių jie nelaiko tiesiogine neištikimybe, tačiau 70 % teigia nuo savo partnerės slepiantys net pasėdėjimą prie vieno stalo su moterimi, kuri nėra jų giminaitė. Taip pat beveik visi apklausos dalyviai prisipažįsta svajojantys apie intymiuosius santykius su pažįstamomis ir nepažįstamomis moterimis. Beveik 40 % jaunesnių nei 45 m. vyrų teigia reguliariai rodantys susidomėjimą savo kolegėmis.

 

Įdomu

 

  • Didžiojoje Britanijoje grupė šeimos konsultantų išsiaiškino, kad beveik 60 % porų turi vienas nuo kito nedidelių paslapčių. Specialistai ragina papasakoti antrajai pusei apie nedideles nuodėmes. Jų teigimu, tai net gali sustiprinti pasitikėjimą vienas kitu.
  • Draudimo bendrovė „Gjensidige Baltic“, siekdama išsiaiškinti, kokius nusižengimus yra linkę daryti vairuotojai ir kaip tai veikia vyrų ir moterų vairavimo kokybę, apklausė beveik 1500 Lietuvos vairuotojų. Paaiškėjo, kad kas trečia moteris vairuodama kalba telefonu, o 25 % vyrų leistiną greitį viršija 15–25 km/val.
  • JAV gyventojų apklausa parodė, kad 55 % vyrų ir moterų nuo nuolatinio partnerio slepia dalį gaunamų pajamų ir įsigyjamų pirkinių.
  • Tarptautinės apklausos duomenimis, Pietų Amerikos moterys yra pačios netvarkingiausios ir tingiausios, tačiau to visai nelaiko nei trūkumu, nei nuodėme.
  • 62 % susituokusių vyrų ir moterų bent kartą per mėnesį skiria laiko tik sau, o sutuoktiniams ir vaikams sako, kad užtrunka darbe. Taip pat paaiškėjo, kad trečdalis porų norėtų leisti atostogas atskirai.