Masažo nauda neabejotina tiek sveikatai, tiek grožiui. Norint palepinti savo kūną tokiu malonumu, šiandien nebūtina keliauti į masažo saloną. Galima įsigyti elektrinį masažuoklį, kuris visą darbą atliks jums patogiai įsitaisius namuose!

 

Didžiulė naudaFace,Massager,With,Attachments.,Facial,Skin,Care,,On,A,Turquoise

 

Pirmiausia trumpai pakalbėkime apie masažo naudą bendrai. Moksliniais tyrimais įrodyta, kad tai kur kas daugiau nei paprasčiausias malonumas. Masažas padeda palaikyti puikią tiek kūno, tiek dvasinę būseną.

 

Visų pirma, jis atpalaiduoja, todėl padeda nuvyti šalin stresą, įtampą po sunkios darbo dienos, gerina miego kokybę. Kadangi turi teigiamą poveikį emocinei ir dvasinei būsenoms (masažuojant organizme išsiskiria laimės hormonų endorfinų), mažina nerimo sutrikimų, depresijos ir panašių susirgimų riziką.

 

Be abejo, didžiausią naudą gauna kūnas. Pirmiausia masažas gerina kraujotaką bei limfos apykaitą, tad masažuojama kūno dalis geriau aprūpinama deguonimi ir maistinėmis medžiagomis. Tai svarbu tiek sveikatai, tiek grožiui bei jaunystei išsaugoti (palaikomas odos elastingumas, lėtėja raukšlių formavimasis, sprendžiamos celiulito problemos, atliekant galvos masažą gerėja plaukų būklė ir kt.). Įrodyta, kad masažas gerina raumenų tonusą, sąnarių judrumą, laikyseną. Jis gali padėti spręsti virškinimo problemas, dailinti kūno formas, atsikratyti antsvorio, mat gerina medžiagų apykaitą. Taip pat veiksmingas slopinant skausmą, ypač trigeriniuose taškuose, esant raumenų įtampai. Neabejojama ir tuo, kad masažas stiprina imuninę sistemą, sureguliuoja viso kūno energiją.

 

Kodėl verta rinktis elektrinius masažuoklius?

 

Šiuolaikinėje rinkoje apstu įvairių inovatyvių ir pažangių elektrinių masažuoklių kone visoms kūno dalims. Žinoma, jie neatstos profesionalaus masažuotojo darbo, tačiau puiki papildoma priemonė arba alternatyva neturint galimybės apsilankyti pas specialistą. Didžiausias tokių masažuoklių privalumas – masažą galite atlikti nekeldami kojos iš namų, jaukiai ir patogiai įsitaisę, kad ir žiūrėdami mėgstamą TV laidą. Tai didelis išsigelbėjimas skubantiems, daug dirbantiems, laiko stokojantiems žmonėms. Taip pat ir tiems, kurių galėjimas išeiti iš namų apribotas tam tikrų aplinkybių, pvz., dėl ligos. Elektriniais masažuokliais labai džiaugiasi ir jaunos mamos, kurios neturi kur palikti mažylių ir dėl to negali lepintis masažu salone. Elektriniai masažuokliai tikras išsigelbėjimas ir tiems, kurie gyvena atokiau nuo miestų ir jų gyvenvietėje tiesiog nėra profesionalių masažuotojų. Be to, elektrinius masažuoklius galima vežtis su savimi, kad ir kur keliautumėte – tiek į sodybą, tiek į atostogas užsienyje, net į darbą, jeigu sąlygos leidžia. Galiausiai elektriniai masažuokliai padeda sutaupyti pinigų. Jų kainos prieinamos daugeliui. Jau po kelių masažo seansų prietaisas atsiperka, lyginant su tuo, kiek kainuoja vizitai pas profesionalų masažuotoją.

 

Didelė įvairovė

 

Elektriniai kūno masažuokliai – ištisa įvairios specifikacijos prietaisų serija. Šie prietaisai skirti skirtingoms kūno dalims masažuoti, taip pat skiriasi funkcionalumu, bendra paskirtimi. Vieni labiau orientuoti į grožio problemas, pvz., kovai su celiulitu, kiti sprendžia sveikatos problemas ar gerina bendrą organizmo būklę. Aptarkime keletą populiariausių elektrinių masažuoklių tipų.

 

Sportinio masažo pistoletas. Tinka visų raumenų masažui, skirtas jų skausmui ir įtampai mažinti. Rekomenduojamas po didelio nuovargio, intensyvios fizinės veiklos, sunkios darbo dienos. Slopina emocinę įtampą, subalansuoja nervų sistemą. Naudojant smūgines bangas, tokie masažuokliai gerina kraujotaką, riebalinio audinio cirkuliaciją.

 

Pėdų masažuoklis. Masažuojant pėdas teigiamai veikiamas visas organizmas, mat jose išsidėstę daug akupresūrinių taškų, susijusių su skirtingomis organų sistemomis. Įrodyta, kad reguliariai atliekamas pėdų masažas gerina galūnių kraujotaką. Šis masažuoklis ypač rekomenduojamas tiems, kurių pėdos dažnai pavargsta – dirbantiems stovimą darbą, daug vaikštantiems ir kt. Pėdų masažas slopina įtampą, skausmą, veikia atpalaiduojančiai. Tai puiki dovana pagyvenusiems žmonėms, kurie dažnai kenčia pėdų skausmą dėl sąnarių ligų, skundžiasi pėdų šalimu. Taip pat pėdų masažuoklius mėgsta dažnai aukštakulnius avinčios moterys, sportininkai.

 

Kaklo masažuoklis. Ypač rekomenduojamas dirbantiems sėdimą darbą, su kompiuteriu. Tokių žmonių kasdienė sėdimoji padėtis ir žemyn kiek nulenkta galva lemia didelę raumenų įtampą pečių juostoje bei kaklo zonoje. Dėl to gali varginti ne tik šių raumenų, bet ir nugaros, galvos skausmas. Kaklo masažuoklis atpalaiduoja raumenis, mažina viso kūno įtampą.

 

Viso kūno masažuoklis. Universalus prietaisas, praversiantis kiekvienam. Pasirinkę žemo dažnio impulsinį masažuoklį su dviejų galvučių sukimosi spektru patirsite jausmą, tarsi masažą atliktų tikro specialisto rankos. Kai kurie prietaisai dar turi papildomą infraraudonųjų spindulių šildymo funkciją, kuri suteikia maksimalų atsipalaidavimą ir malonumą. Viso kūno masažuoklis tinka bet kuriai raumenų grupei, ypač efektyviai gerina kraujo bei riebalinio audinio cirkuliaciją. Taip pat subalansuoja nervų ir endokrininės sistemų veiklą. Moksliškai įrodyta, kad viso kūno masažas veiksmingai slopina stresą ir pastebimai mažina jo sukeliamų ligų riziką.

 

Vibracinis sąnarių masažuoklis. Įprastai tokie turi ir šildymo funkciją, kuri kartu su vibraciniu masažu padeda ypač efektyviai malšinti sąnarių skausmą. Be to, atpalaiduoja aplinkinius raumenis, gerina kraujotaką, o tai svarbu palaikant gerą sąnarių būklę. Šio tipo masažuokliai labai rekomenduojami tiems, kurie dažnai kenčia nuo sąnarių ir raumenų skausmų – ne tik senjorams, bet ir sportininkams, aktyvų gyvenimo būdą propaguojantiems žmonėms, taip pat sergantiems reumatinėmis ligomis. Daugumą vibracinių sąnarių masažuoklių galima naudoti keliams, pečiams ir alkūnėms.

 

Masažinė pagalvėlė. Tinka kaklui, stuburui, nugarai ir kojoms. Suteikia maksimalų atsipalaidavimą, mažina įtampą, raumenų skausmą. Stimuliuoja kraujotaką, audinių aprūpinimą deguonimi ir maistinėmis medžiagomis. Slopina emocinę įtampą, todėl tinka dirbantiems ne tik sunkų fizinį, bet ir protinį darbą. Masažinę pagalvėlę labai mėgsta ir sportininkai, senjorai. Dar didesnę naudą gausite pasirinkę masažinę pagalvėlę su šildymo funkcija.

 

Akių masažuoklis. Dauguma nustemba išgirdę apie šį prietaisą, tačiau šiandien jis reikalingas daugumai. Šiuolaikinis gyvenimo būdas lemia, kad daug laiko praleidžiame žiūrėdami į ekranus, todėl akys nuvargusios, įsitempusios, tokie pat ir audiniai aplink jas. Akių masažuokliai atpalaiduoja veido raumenis, slopina emocinę įtampą, galvos skausmus. Taip pat gerina veido srities ir galvos kraujo apykaitą, todėl padeda išsaugoti gerą odos, plaukų būklę, stabdo veido senėjimą. Padeda sumažinti akių paburkimą, tamsius ratilus, mažina smulkias raukšleles aplink akis.

 

Tai tėra dalis rinkoje esančių elektrinių masažuoklių tipų. Kiekvienas gali rasti savo poreikius geriausiai atitinkantį prietaisą.

 

Autorius Jūratė Survilė