Rugsėjis pasaulyje minimas kaip vaikų vėžio arba auksinio kaspino mėnuo. Jau 15 metų Lietuvoje vėžiu sergančius vaikus ir jų šeimas globojantis fondas „Mamų unija“ kviečia šį mėnesį praleisti drauge bei padėti mažiesiems kovotojams. Rugsėjį „Mamų unija“ padovanos ne tik įspūdingų renginių, bet ir nepamirštamų skonių – auksine spalva nusidažys Vilniaus televizijos bokštas, Vilniaus tiltai, prekybos centras CUP, važiuos specialiai papuoštas troleibusas, sostinės gyventojai ir svečiai bus kviečiami ragauti specialiai šiam mėnesiui sukurtos picos bei paskanauti vaisių sulčių guminukų su medumi. Taip pat vyks specializuota paskaita apie priešvėžinę mitybą, o prie Baltojo tilto menininkė Agnė Kišonaitė pristatys įspūdingą instaliaciją. Pasak „Mamų unija“ atstovių, šis mėnuo dovanos šypsenas ir mažiesiems kovotojams, ir visiems, kurie dalyvaus renginiuose.

Justina Žukauskienė ir Eglė Mėlinauskienė

Justina Žukauskienė ir Eglė Mėlinauskienė.

 

„Šis mėnuo ne tik apie sergančius vaikus, bet ir apie mus visus, žmones. Vieni esame labai šalia sergančių vaikų, kiti toli, bet drauge mes esame bendruomenė, kurią vienija gerumo ir supratingumo genas bei noras padėti tam, kuriam šiandien reikia mūsų visų pagalbos“, –  sako „Mamų unija“ įkūrėja Eglė Mėlinauskienė.

 

Pasak jos, dėka gerų žmonių, šiandien sergantys vaikai turi pirmą Lietuvoje centrą, kuriame gali apsistoti nemokamai su šeimomis, kol vyksta gydymas – „Mamų unijos Šeimos namus“.  Netrukus, dar vaikų vėžio mėnesį, „Mamų unijos Šeimos namuose“ duris atvers ir pirmasis reabilitacijos centras. Jame bus teikiamos nemokamos paslaugos vėžio paliestiems ir kitas negalias turintiems, kuriems reikalingas profilaktinis gydymas, vaikams.

 

„Mamų unija“ jau 15 metų mini šį mėnesį, kurio metu Lietuvos žmonės, užsienio lietuvių bendruomenės, įmonės Lietuvoje susivienija bendram tikslui skleisti palaikymo žinutę vaikams, susirgusiems onkologine liga“,  sako E. Mėlinauskienė.

 

Fondo direktorė Justina Žukauskienė rugsėjo mėnesį kviečia nepraleisti fondo organizuojamų renginių ir primena, kad sergantiems vaikams padėti gali kiekvienas įvairiais būdais – nuo savanorystės „Mamų unijos Šeimos namuose” ar sode iki aukos, kuri prisidės prie vaikų gydymo ir reabilitacijos.

 

„Žmogui, kuris niekada nėra susidūręs su onkologine liga, kartais užtenka žinojimo, kad visai šalia yra mažas žmogus, kuris išgyvena net dideliam nepakeliamus išbandymus. Iš žinojimo, kad šalia yra tas, kuriam galiu padėti, gimsta nuostabūs dalykai, žmonės randa kaskart įvairesnių būdų padėti mažiesiems ligoniams ir jų šeimoms. Taip auga mūsų bendruomenė. Mes dėkodami visiems, kurie jau padėjo ir tiems, kurie padės ateityje, maloniai kviečiame į mūsų fondo renginius. Jie bus šviesūs ir viltingi. Mažiesiems ligoniams reikia Jūsų visų palaikymo“, – sako Justina Žukauskienė.

 

Pasak jos, greta renginių, bus galima įsigyti įvairių prekių „Mamų unijos“ parduotuvėje internete https://mamuunija.lt/e-parduotuve/. Taip pat kviečiama ragauti specialios picos – „Talutti“ picerijų tinkle vaikai sukūrė „Mamų unijos“ picą, kurią įsigijus taip pat bus remiami vėžiu sergantys vaikai. „Mamų unija“ ir „Brolių medus“ prekybos centruose Maxima pardavinės „Brolių medaus“ vaisių sulčių guminukus su medumi, o visas uždirbtas pelnas bus skirtas „Mamų unijos“ globojamoms šeimoms.

„Mamų unijos“ rugsėjo mėnesio renginiai:

 
Rugsėjo 5 d. Prekybos centre CUP (Upės g. 9, Vilnius) pradėjo veikti „Mamų unija“ organizuojama fotografijų paroda „Mylimos – mylinčios“. Paroda vyks iki spalio 19 d.

 

Rugsėjo 7 d. 12 val.

 

 

Solidarizuodamasis su vėžiu sergančiais vaikais į Vilniaus Santaros klinikas atvyksta muzikantas, kompozitorius Stano. Jis bendraus su mažaisiais kovotojais, o vaišes vaikams paruoš restoranas „Talutti“.

 

Rugsėjo 12 d. 18 val.

 

 

 

 

Fotografės, „Mamų unija“ įkūrėjos Eglės Mėlinauskienės parodos „Diagnozė“ atidarymas M. Mažvydo bibliotekoje.

Parodos pristatymo metu:

-          Eglės Mėlinauskienės prezentacija „15 metų Mamų unijai“.

-          Dietisto Jono Lapinsko paskaita „Maistas onkologinių ligų prevencijai“.

Rugsėjo 12 d.  20 val. Solidarizuojantis drauge su „Mamų unija“ Vilniuje geltona (auksine) spalva apšviečiami tiltai ir Vilniaus TV bokštas, prekybos centras CUP.
RUGSĖJO 13 D. 13 VAL. Kauno klinikose sergančius vaikus papuoš laikinomis tatuiruotėmis ir piešinukais ant veidų, o taip pat cukraus vata vaišins studija „GrimeRena“, o picomis – restoranas „Talutti“.
Rugsėjo 19 d. 11 val. „Mamų unijos Šeimos namai“ reabilitacijos centro atidarymas. Dalyvauja Vilniaus raj. meras Robert Duchnevič, Riešės seniūnijos atstovai.

Kviečiame visus į kraujo donorystės dieną Mamų unijos Šeimos namuose.

Atvirų durų diena Mamų unijoje.

Adresas: Prašiškių g. 47, Didžioji Riešė

 

Rugsėjo  19 d. 14.30 val.

 

Santaros klinikose už vėžiu sergančius vaikus solidarizuojasi Kakė Makė. Vyks teatralizuotas renginys ligoninėje.
Rugsėjo  24 d. 18 val.

 

Bendra malda Vilniaus šv. Pranciškaus Asyžiečio (Bernardinų) bažnyčioje už vėžiu sergančius vaikus.
Rugsėjo 26 d. 19 val.

 

Agnės Kišonaitės meninė instaliacija „Auksinė žuvelė“ prie Vilniaus Baltojo tilto.

 

Rugsėjo 27 d. 14 val. Kauno vaikų ligoninėje už vėžiu sergančius vaikus solidarizuojasi Kakė Makė. Vyks teatralizuotas renginys ligoninėje.
Rugsėjo 28 d.  11 val. Lietuvos Respublikos pirmosios ponios Dianos Nausėdienės apsilankymas reabilitacijos centre „Mamų unijos Šeimos namai“, oficialus Paramos ir labdaros fondo „Mamų unija“ Auksinės žuvelės mėnesio uždarymo renginys.
 

Daugiau informacijos:

Ieva Rutkauskienė

„Mamų unija“ komunikacijos vadovė

ieva@mamuunija.lt