Afrikos astrologija skiriasi nuo Vakarų. Čia naudojami kitokie, senosios Afrikos kultūros simboliai: baobabo medis, gintarų ir sidabro lobis, šeima, nedidelė pagalba kaimynams, turgus, sentėvis, teisėjas, kolos riešutas, keliautojas, tolis, žodžio vaikas ir derlius klėtyje.

 

afrika

Afrika – žmonijos evoliucijos lopšys. Čia, kaip manoma, žmonės kilo iš beždžionių. Todėl afrikiečių astrologija turėtų būti, ko gero, viena iš seniausių astrologijos rūšių, žinomų žmonėms. Ji remiasi senosiomis afrikiečių tradicijomis ir ilgamete žvaigždžių bei planetų dangaus skliaute stebėjimo patirtimi. Vakarų astrologijoje didžiausias dėmesys teikiamas stipriosioms ir silpnosios asmenybės savybės, o afrikiečių horoskopas parodo gyvenimą kitokioje šviesoje ir nurodo kelią, kuriuo reikėtų eiti.

 

Baobabo medis (sausio 4 – vasario 3) – sąžiningų, liberalių, rūpestingų žmonių gimimo ženklas. Šį augalą vietiniai garbina ir vadina gyvenimo medžiu, nes jis gali savyje talpinti daugybę litrų vandens, kuris, prasidėjus sausrai, išgelbėja gyvybes nuo troškulio ištisiems kaimams. Baobabai savanose užauga net iki 30 metrų aukščio. Žmogus, gimęs po šiuo ženklu, yra darbštus, sunkiai pasiduoda kitų įtakai, tačiau užimti labai atsakingas pareigas vengia, nes abejoja savimi.

 

Gintarų ir sidabro lobis (vasario 4 – kovo 5) apdovanoja šiomis dienomis gimusius greitu sąmoju ir aktyviu protu. Tačiau jie neretai kenčia nuo pavydo tiems, kurie gyvena geriau nei jie. Nors šie žmonės gali būti impulsyvus, bet jie turi pakankamai vidinės stiprybės ir savitvardos, kad susilaikytų nuo pagundų, kurios neatneš jokios naudos. Jiems patinka originalūs dalykai ir naujovės. Svarbu stengtis neprarasti savęs, kad gyvenimas netaptų tuščias ir beprasmis.

 

Šeima (kovo 6 – balandžio 4) – gimusiesiems po šiuo ženklu šeima yra svarbiau už viską. Jie dažnai pataria, vadovauja kitiems, atlieka taikdario arba teisėjo vaidmenį. Svarbiausia jiems yra uždegti bendruomenės dvasią, ieškoti tarpusavio supratimo ir sutelkti komandą, sprendžiant problemas. Jie neretai daug pasiekia gyvenime, atlieka kokį nors žygdarbį, pasiekia pergalių.

 

Nedidelė pagalba kaimynams (balandžio 5 – gegužės 4) – šiltų, draugiškų, puikių pašnekovų ženklas. Jie tiki bendruomene. Ištikus krizei jie visada atskuba į pagalbą, nepaisant to, kad atidėlioja iki paskutinės minutės.

 

Turgus (gegužės 5 – birželio 4) – po šiuo ženklu gimusių žmonių prigimtis – lyg turgaus šurmulys – jaukus ir savas, bet gali būti ir pavojingas. Jie neretai viską dramatizuoja, įžvelgia sąmokslą ir klastą. Paprastai jie būna optimistiški, nors kartais apninka abejonės ir nerimas dėl savęs ir dėl to, kaip juos vertina kiti žmonės. Nepaisant to, jie yra altruistai ir labai rūpestingi.

 

Sentėvis (birželio 5 – liepos 4) – tai galią ir valdžią mėgstančiųjų ženklas. Neretai žmonės apie juos atsiliepia kaip apie nerūpestingus bei nesuprantančius, ko reikia kitiems, asmenis. Jie natūraliai veda ir vadovauja kitiems, nes yra tarsi nutolę, todėl išsiskiria iš kitų. Kaip sakoma, iš toliau geriau matyti. Pasižymi novatorišku mąstymu, todėl linkę pasiekti daugiau negu kiti ir paskatinti aplinkinius siekti tikslų. Senojoje afrikiečių astrologijoje šis ženklas yra labai gerbiamas.

 

Teisėjas (liepos 5 – rugpjūčio 4) – po šiuo ženklu gimusieji gerbia kitus ir jų nuomones, geba greitai įvertinti skirtingus požiūrius ir priimti teisingą sprendimą. Jie yra žemiški, turi teisingą požiūrį į gyvenimą. Tai labai energingi, draugiški, entuziastingi žmonės, taip pat ir labai dvasingi.

 

Kolos riešutas (rugpjūčio 5 – rugsėjo 3) – energingų, bet nelabai stabilių žmonių ženklas. Tai išskirtinės asmenybės, kurios neretai erzina aplinkinius. Vyresniame amžiuje išlieka jaunatviški, bet sukaupę išminties lobynus. Manoma, kad po šiuo ženklu gimusieji turi išlavintą intuiciją ir aiškiaregystės dovaną.

 

Keliautojas (rugsėjo 4 – spalio 3) – sudėtingų asmenybių ženklas. Vienu metu jie patiria liūdesį dėlto, kad išvyksta ir palieka tai, kas brangu, ir džiaugsmą, kad atranda naujų dalykų. Jiems visą gyvenimą tenka praleisti, sprendžiant šią sunkią dilemą. Jiems labai sunku pasitikėti savo vidiniu balsu, intuicija. Draugų turi nemažai, bet jie retai keliautojų sielą supranta iš tikrųjų, dažniausiai interpretuoja klaidingai. Jie iš prigimties yra labai jautrūs ir kartais dvejoja savimi.

 

Tolis (spalio 4 – lapkričio 3) – tai svajotojų, filosofų, anarchistų, žmonių, turinčių kūrybingą intuiciją, ženklas. Šie asmenys linkę priimti spontaniškus sprendimus, pasinaudoti susiklosčiusiomis palankiomis aplinkybėmis. Jie aistringi ir instinktyvūs. Tai patikimi ir nuoširdūs žmonės, kuriems dažniausiai pavyksta rasti laimę gyvenimo kelyje.

 

Žodžio vaikas (lapkričio 4 – gruodžio 3) – po šiuo ženklu gimusieji dažniausiai gyvena sėkmingą, ramų ir saugų gyvenimą. Jie yra dosnūs ir stiprios valios, todėl mėgstami kitų. Tai ištikimų draugų ženklas. Šie žmonės dažnai tampa savo bendruomenės atstovais visais svarbiausiais klausimais. Tačiau jiems reikėtų stengtis neišpuikti ir netapti arogantiškais, nes tai veda į nesėkmę.

 

Derlius klėtyje (gruodžio 4 – sausio 3) – labai aktyvių, gyvybingų, energingų žmonių ženklas. Jie dosnūs, ištikimi ir gerbiami kitų. Tačiau jie patys dažnai patiki, kad yra išrinktieji ir labai nustemba, kad norint sėkmės, reikia įdėti nemažai pastangų ir darbo.