Prieš tris metus didžiausiame TV3 muzikiniame projekte „X Faktorius“ dalyvavęs dainininkas Martynas Kavaliauskas pergalės neišplėšė, tačiau muzika ir gerbėjai iš jo gyvenimo niekur nedingo iki šiol. Išvaizdus talentingas vaikinas sako, kad visada stengėsi išsiskirti originalumu, idėjomis, o dabar savo patirtį jis perduos Lietuvos sveikatos mokslų universiteto tautinių šokių ansamblio „Avevita“nariams. 23-ejų metų M. Kavaliauskas, šio universiteto studentas, savo bendraamžius ves į pergalę didžiojoje TV3 televizijos premjeroje – tautinių šokių kovose „Kadagys“.

 

TV3_Kadagys_Premjera_Martynas_Kavaliauskas

„Su tautiniais šokiais susipažinau tik dėl šio projekto, todėl viskas nauja, įdomu. Niekada vaikystėje nešokau, bet pirmųjų repeticijų metu, apsivilkęs tautinį drabužį pajutau labai geras emocijas. Kol kas labai daug dirbame, galvojame idėjas ir siekiame visus nustebinti“, – pasakoja Martynas, „Kadagio“ kovose susiremsiantis su dainininkų Agnieškos, Deivio ir kitų žinomų žmonių vedamomis komandomis.

 

Paklaustas, ar jam svarbios tradicijos ir kultūra, Martynas pritariamai linksi galva: „Esu lietuvis, todėl labai gražu, kad didžiausia televizija šalyje nusprendė transliuoti tokį projektą. Jis skatins nepamiršti to, kas visiems turėtų būti svarbu. Galbūt jaunimas galvos, kad tai neįdomu, bet mes savo pasirodymuose liaudies muziką pateiksime įdomiai, moderniai.

 

Vaikinas tikina, kad turint didelį užnugarį – scenoje stovėti kur kas lengviau: „Po repeticijų su studentais pajutau, kad jie yra labai entuziastingi, energingi, pakankamai kūrybingi ir, svarbiausia, pritaria mano nelabai liaudiškoms idėjoms.“

 

Ar Martynui „Kadagio“ projekte padės patirtis, įgyta ant „Šok su manimi“ parketo? „Žinoma! Kiekvieną vakarą su drauge pasikartojame tango žingsnelius ir einame miegoti“, – juokiasi dainininkas.

 

Martynas – vienas iš puikių pavyzdžių, įrodančių, kad dalyvavimas televizijos projekte gali tapti tramplynu karjerai. Jis mano, kad norint būti sėkmingu, reikia būti įdomiu ir išsiskiriančiu iš minios: „Jeigu stebinsi žiūrovus, manau, kad scenoje liksi.“

 

M. Kavaliauską visuomet palaiko jo širdies draugė. Ar santykiams netrukdo viešumas? „Mano antroji pusė man niekada netrukdė siekti karjeros, sulaukti gerbėjų dėmesio. Jei dainininką gerbia dėl jo dainų, jo asmeninis gyvenimas nelems, ar žiūrovai ateis į pasirodymus“, – mano Martynas, pridurdamas, kad gerbėjai po langais ar prie durų nestovi, tačiau tikrai yra žmonių, kurie mėgsta ir gerbia tai, ką jis daro.

 

„Kadagys“ – televizijų istorijoje unikalus ir netikėtas projektas, savo idėja sužavėjęs dešimtis šokėjų ir subūręs kompetentingą komisiją. Įspūdingoje premjeroje varžysis dešimt vienas už kitą talentingesnių tautinių šokių ansamblių, kurių nariai – iš Lietuvos, Latvijos bei Lietuvos lenkų bendruomenės. Visų jų tikslas – ne tik laimėti pagrindinį „Kadagio“ prizą, bet ir prikelti tradicijas naujam gyvenimui, kuo plačiau atskleidžiant jų grožį ir unikalumą.

 

Jau atskleista, kad Martyno konkurentai TV3 projekte bus Lietuvos mažumų lenkų tautinių šokių kolektyvui „Perla“ vadovausianti Lietuvos lenkaitė dainininkė Agnieška Olševska ir Vilniaus Universiteto liaudies šokių kolektyvas su generolu Deiviu. Kas vadovaus kitiems kolektyvams ir kas taps projekto komisijos teisėjais bus atskleista jau netrukus.

 

Tautinių šokių kovos „Kadagys“ – jau greitai tiesiogiai per TV3!