2014 metų rugpjūčio 12 dieną, sulaukusi 89-erių, mirė viena pirmųjų Holivudo žvaigždžių Lorena Bekol (originalo kalba: Lauren Bacall). 5 ir 6 XX amžiaus dešimtmečių kino deivė žiūrovus labiausiai žavėjo nepaprastu grožiu ir šiek tiek pakimusiu balsu. Manoma, kad ji ir Marilyn Monroe lėmė naujų aktorių madą.

 

Lauren Bacall

Žiniasklaidoje senojo Holivudo ikona, Lauren Bacall, buvo vadinama vargše, maža žydų mergaite iš Bronkso, kuri atrodo kaip tikra dama. Būsima aktorė gimė 1924 metais. Tikrasis mergaitės vardas buvo Betsy Joan Perske. Jos abu tėvai buvo žydų tautybės – mama rumunė, o tėvas lenkas. Kai mergaitei sukako 5 metai, tėvai išsiskyrė. Nuo tada Betsy nustojo matytis su tėvu, tačiau išliko labai artima motinai, kad net nusprendė pasikeisti pavardę į mamos mergautinę.

 

Karjerą Lauren pradėjo ne kaip kino aktorė, o kaip modelis Niujorke. Sulaukusi 19, ji jau pozavo žurnalo „Harper‘s Bazaar“ viršeliui. Gražią moterį pastebėjo filmo „Turėti ar neturėti“ režisieriaus Howardo Hawkso žmona Slim ir pasiūlė vyrui pakviesti ją į atranką.

 

Po sėkmės filme „Turėti ir neturėti“ kartu su motina išsikraustė gyventi į Holivudą. Šio filmo citata įrašė Lauren į kino istoriją ir ją išgarsino visame pasaulyje: „Juk žinai, kaip reikia švilpti, ar ne, Styvai? Tu tiesiog suglaudi lūpas ir pūti“.

 

Filmuodamasi 1944 metų filme, sukurtame pagal Ernesto Hemingvėjaus „Turėti ar neturėti“ Lauren Bacall susipažino su savo gyvenimo meile, aktoriumi Humphrey Bogartu. Jie susituokė baigiantis II-ajam pasauliniam karui, 1945 metais. Lauren tuo metu buvo tik 20, o jos išrinktajam – 45 metai. Jų santykiams nesutrukdė nė didelis amžiaus skirtumas, nei tai, kad H. Bogartas jau buvo vedęs teatro ir kino aktorę Mayo Methot. Dėl Lauren H. Bogartas paliko žmoną, tačiau, ko gero, niekada dėl to nesigailėjo. Jų santuoka truko 12 metų iki vyro mirties. Kartu jie susilaukė dviejų vaikų. Su H. Bogartu Lauren nusifilmavo trijuose filmuose: „Didysis miegas“, „Tamsioji zona“ ir „Ki Largas“.

 

Po vyro mirties Lauren Bacall buvo trumpam susižadėjusi su amerikiečių dainininku Frenku Sinatra. Palikusi garsų dainininką Lauren pajuto palengvėjimą. „Frenkas padarė man didelę paslaugą. Jis išgelbėjo mane nuo santuokos, kuri būtų tapusi visiška katastrofa. Tiesa ta, kad jis elgėsi lyg visiškas mulkis. Tačiau tai nutiko daugiau nei prieš 20 metų. Dabar, kai sutinku jį, mes mandagiai vienas su kitu pasisveikiname“, – 1979 metais žurnalistams pasakojo Holivudo aktorė. Vėliau Lauren ištekėjo už kito aktoriaus Jasono Robardso Jr., su kuriuo susilaukė dar vienos atžalos. Tačiau santuoka nebuvo sėkminga ir taip pat nutrūko. Oficialiai kalbama, kad pagrindinė skyrybų priežastis buvo ta, kad Jasonas Robardsas labai daug gėrė.

 

Lauren išgarsėjo ne tik dėl subtilios elegancijos, bet ir dėl savo ypatingo žvilgsnio, kai žiūrėdavo šiek tiek palenkusi galvą. Kartą ji yra prisipažinusi, kad taip pradėjo daryti dėlto, kad negalėjo nesinervindama ir nevirpėdama žiūrėti į savo mylimą vyrą H. Bogartą. Todėl ji palenkdavo smakrą beveik prie pat krūtinės ir pakeldavo akis į mylimą vyrą. Paskui toks žiūrėjimo būdas tapo įpročiu.

 

Holivudo Lauren nebuvo gana. Užtektinai pasišildžiusi kino žvaigždės spinduliuose, ji perėjo į Brodvėjaus teatrą. Kaip teatro aktorė ji pelnė keletą garbingų apdovanojimų.

 

Lauren Bacall niekada negavo Oskaro, tačiau 2009 metais buvo apdovanota už viso gyvenimo pasiekimus.

 

Garsiąją ištrauką iš filmo „Turėti ar neturėti“ galite pamatyti paspaudę žemiau esančią nuorodą: