Pirmadienio LNK laidoje „Yra, kaip yra“ 17 val. 35 min – pirmoji kandidatų į Lietuvos Respublikos Prezidento postą akistata. Ekonomistas Gitanas Nausėda yra net atsisakęs dalyvauti vienoje televizijos laidoje, nes ten dalyvavo Aušra Maldeikienė, bet šį kartą abu posto siekiantys politikai bus vienoje studijoje.

 

YKY DELFI 1119_Moment (Small)

 

Abu kandidatai nevengs kandžių replikų vienas kito atžvilgiu. A. Maldeikienė laidoje sakys, kad už G. Nausėdą balsuos tie, kurie neprisimena istorijos. Anot jos, G. Nausėda dabar neigia viską, ką yra sakęs anksčiau ir ruošiasi kovoti su sistema, kurią pats atstovavo ir stiprino.

 

YKY DELFI 1119_Moment1 (Small)

 

Tuo tarpu G. Nausėda laidoje kalbės, kad A. Maldeikienės vertinimai yra niekam neįdomūs: „Jūs politikoje esate vienui viena. Jūs „durninate“ tautą ir kalbate lozungais. Jūs parazituojate“.

 

YKY DELFI 1119_Moment3 (Small)

 

Ekonomistas laidoje kalbės, kad didžiausia problema šiuo metu Lietuvoje – socialinė ir regionų atskirtis, ir ekonominė situacija. G. Nausėda teigia, kad dabar gyvename tarsi užburtame rate – algos regionuose mažos, kainos tokios pat kaip ir mieste, švietimas prastas, todėl vaikai negali įstoti į jokį universitetą ir taip prasideda skurdas.

 

G. Nausėda teigia, kad kalbos jog prezidento galio mažos, neteisingos. Anot jo, prezidentas gali daug, tačiau Gitanas pastebi, kad Lietuvoje politikai stokoja pagarbos prezidento institucijai.

 

A. Maldeikienė laidoje kalbės, kad G. Nausėda kalba tai, ką nori girdėti žmonės, jis niekada nekalba apie dalykus iš blogos pusės. Seimo narė teigia, kad dabar ekonomistas kalba tai, apie ką ji kalbėjo prieš daugelį metų, tik tuomet iš viso to jis šaipėsi.

 

A. Maldeikienė įsitikinusi, kad valstybėje bus gera gyventi tik tuomet, kai gerai dirbs viešasis sektorius ir išsilavinę žmonės galės užsidirbti.

 

Ryšių su visuomene specialistas Mykolas Katkus laidoje kalbės, kad šiuo metu pasakyti, kuris kandidatas į prezidentus yra favoritas – labai sunku, kadangi net 40 proc. rinkėjų nėra apsisprendę už ką atiduotų savo balsą. Anot jo, Jungtinėse Amerikos Valstijose šis skaičius siekia vos 10 – 20 procentų.

 

M. Katkus sakys, kad A. Maldeikienė turi savo rinkėją, kuriam patinka griežtumas, tuo metu G. Nausėda yra populiarius visuomenėje ir viešumoje yra matomas jau ne vienerius metus. Politikos apžvalgininkas teigia, kad G. Nausėda kandidatuoti į Prezidento postą galėjo ir 2008-aisiais, kuomet buvo ypač didelis visuomenės palaikymas šiam kandidatui.

 

M. Katkus kalbės, kad dabar reikia laukti premjero Sauliaus Skvernelio ir Kauno mero Visvaldo Matijošaičio sprendimų, kurie yra taip pat vieni iš rinkimų favoritų.

 

Visą laidą žiūrėkite šiandien 17 val. 35 min. per LNK.