Jos balsas užburia ir nepalieka abejingų. Ji drįsta pasakyti tai, apie ką daugelis tik šnabždasi. Dainininkė, kūrėja, mama – taip galima apibūdinti šiuo metu ketvirtosios atžalos besilaukiančią Rūtą Ščiogolevaitę. Šis šeštadienio vakaras garsiai moteriai ypatingas – BTV laidoje „Dainuok mano dainą“ scenos kolegos perdainuos žinomiausias atlikėjos dainas.

 

nuotr_aut_Giedrius_Abromavicius_1 (Small)

 

„Kurti, kiek pamenu, pradėjau vienuolikos metų. Niekada nerašiau tekstų, nors rašydavau eilėraščius. Bet eilėraščiai su dainomis man kažkaip nesueidavo į vieną krūvą. Atskirai rašydavau eilėraščius ir atskirai muziką“, – apie kūrybos pradžią šį šeštadienį pasakos R. Ščiogolevaitė. Gyvos muzikos šou skambės net keturios dainininkės kurtos dainos.

 

Vieną jų atliks dainininkė Liveta Kazlauskienė. Tiesa, tai jai tikrai nebus lengva užduotis – garsi moteris pripažins, kad itin jaudinasi prieš artėjantį šeštadienio pasirodymą. „Ją peršokti šansų nėra. Jai bus sunku įtikti, patikti. Išgyvenu, kad nuotaikos nesugadinčiau, kad nesugadinčiau jos dainos“, – tikins Liveta, atliksianti dainą „Dainuok garsiau“, kuriai R. Ščiogolevaitė parašė tekstą.

 

nuotr_aut_Giedrius_Abromavicius_39 (Small)

 

Liveta sakys, kad kūrinys jai patinka, tačiau jei tik galėtų, dainos žodžiams suteiktų visai kitą prasmę. „Niekaip nesuprantu, kodėl tie poetai rašo tiek daug žodžių keistų. Man daina – ne apie tai, ką valgei ar už ką balsavai, man norėtųsi, kad ją išgirdusi užsimanyčiau šokti“, – nuomonę šeštadienio laidos „Dainuok mano dainą“ metu išsakys dainininkė.

 

„Kad širdis dainuotų – man taip nėra, – tęs Liveta. – Kai nedainuoja širdis, tai tas pats, kas per skyrybas bučiuotis.“ Nepaisant dainininkės nuomonės apie kūrinį, jai vis tiek teks jį atlikti, tačiau panašu, kad jaudulio balse paslėpti nepavyks. „Liveta labai bijojo. Čia jos bruožas – moteriškumas, trapumas, drebėjimas“, – po pasirodymo sakys Edgaras Lubys.

 

Pats E. Lubys atliks kūrinį „United“, D. Gutauskienė-Laisva – „Paskutinis šokis“, J. Miliauskaitė – „Leisk pasidalint“, N. Nekrašiūtė – „Meilės netylėk“, S. Stavickis-Stano – „Niekada“, M. Jampolskis – „Du keliai“, R. Laureckis – „Kai tu galvoji apie mus“, R. Janušas – „Melodija“. Dešimt Lietuvos atlikėjų ir tik gyva muzika laidoje „Dainuok mano dainą“ – šį šeštadienį 19:30 val. per BTV.

 

Nuotraukų autorius – Giedrius Abromavičius