Jau šį vakarą švęsime Lietuvos Sąjūdžio 30-metį. Visuomeninis judėjimas, prikėlęs mūsų šalį dainuojančiai revoliucijai, vėl sutelks visą šalį sostinės širdyje, Katedros aikštėje, vyksiančiame koncerte. Koncertą tiesiogiai nuo 19.30 val. transliuos TV3 televizija.

 

3U3A1383_m (Small)

 

 

Prieš tris dešimtmečius įvyko lūžis mūsų šalyje. 1988 m. birželio 3 dieną iškiliausi šalies mokslininkai, kultūros atstovai susirinko Lietuvos mokslų akademijoje ir pradėjo darbą, kuris atvedė Lietuvą iki Nepriklausomybės atkūrimo. Tais pačiais metais liepos mėnesį įvyko pirmasis Sąjūdžio mitingas, kuriame dalyvavo apie 100 tūkstančių žmonių. Sąjūdis ir tuomet ir dabar lieka vienybės ir buvimo drauge simboliu, todėl TV3 televizija kviečia ir vėl susiburti ir padėkoti žmonėms, kurių darbas ir atsidavimas atvedė mus iki laisvos šiandienos.

 

M. Stasiulis_m (Small)

 

Sekmadienį Katedros aikštėje vyksiančiame koncerte skambės gražiausios ir mintinai žinomos Sąjūdžio dainos ir tuo metu naujam gyvenimui prikeltos lietuvių liaudies dainos: „Laisvė“, „Į Lietuvą“ „Balnokim, broliai, žirgus“, „Žemėj Lietuvos“. Dainas atliks Alvydas Vilčinskas su sūnumi, grupės „Thundertale“, „Biplan“, „Poliarizuoti stiklai“, „Kitava“, Jurgis Didžiulis, „X Faktoriaus“ dalyviai. Koncertą ves Mindaugas Stasiulis ir Gabrielė Martirosianaitė.

 

VI-180-A069, A. Alisauskas (Small)

 

Visus susirinkusius į Katedros aikštę ir prie TV ekranų sveikins Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė ir Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio iniciatyvinės grupės narys, Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo Pirmininkas Vytautas Landsbergis.

 

Koncertas „Lietuvos Sąjūdžiui – 30“ – sekmadienį 19.30 val. tiesiogiai per TV3.