Talentingas ir charizmatiškas dizaineris Aleksandras Pogrebnojus ėmėsi socialinio projekto ir Lietuvos golbolo rinktinės žaidėjams sukūrė unikalią sportinę aprangą. Vienas garsiausių Lietuvos drabužių kūrėjų sako, kad nesijaučia padaręs ką nors ypatingo, tiesiog didžiuojasi sportininkų valia ir džiaugiasi galėjęs prisidėti prie jų patogaus bei stilingo įvaizdžio.

 

Golbolas (Small)

 

Golbolas, arba aklųjų riedulys, yra neregių ir silpnaregių komandinis žaidimas. Šio sporto atstovai parolimpinėse žaidynėse Rio sutriuškino Jungtinių Valstijų rinktinę ir Lietuvai iškovojo aukso medalius. Nepaisant to, neįgalūs sportininkai tokio dėmesio kaip sveikieji Lietuvoje nesulaukia. Čempionų įvaizdžiu susirūpinęs dizaineris negali suprasti, kodėl niekas šio projekto nesiėmė anksčiau.

 

Golbolas1 (Small)

 

„Nežinau, kodėl tuo niekas nepasirūpino anksčiau, nes aš su drabužių gamintojais „JOMA“, vitražistu Nerijumi Baubliu, fotografais ir visais kitais prisidėjusiais susitariau vos per penkias minutes. Visi dirbo iš idėjos, niekas iš šio projekto neužsidirbo. Tikiuosi, situacija pasikeis su naujuoju federacijos vadovu ir neįgalūs sportininkai taps tokie pat svarbūs kaip sveikieji“, – vylėsi Aleksandras.

 

Golbolas2 (Small)

 

Ši patirtis dizaineriui buvo nauja, iki šiol jam nėra tekę kurti drabužių tiems, kurie negali įvertinti jų grožio. „Iki šiol turėjau nedaug reikalų su tais, kurie jaučia drabužį, bet jo nemato, taigi man tai buvo įdomi patirtis. Drabužio kokybė ir pojūtis žaidėjams yra kur kas svarbesni nei išvaizda. Vis dėlto manau, kad man puikiai pavyko ir pirmą kartą šie žmonės atrodo kaip rimti sportininkai“, –kalbėjo Lietuvos aklųjų riedulio rinktinei drabužius sukūręs dizaineris.

 

Golbolas3 (Small)

 

Savo dėmesio Lietuvos aklųjų riedulio rinktinei dizaineris nelaiko ypatingu. „Nesijaučiu padaręs ką nors supergero. Nors į neįgaliųjų sporto šakas visuomenė dažnai žiūri kaip į antraeilį dalyką, man šie vyrai yra tokie patys sportininkai ir žvaigždės, kaip, pavyzdžiui, Jonas Valančiūnas. Golbolo rinktinės žaidėjai, mano nuomone, yra puikus pavyzdys visiems. Neįgalieji neretai užsidaro savyje, suserga depresija, o šie vyrai atstovauja Lietuvai ir yra čempionai. Jie įrodo, kad net susidūrus su didelėmis problemomis ir gyvenimo sunkumais reikia nepasiduoti, – tuomet viską galima įveikti. Aprangas puošia Nerijaus Baublio vitražo fragmentas, kuriame yra riteris. Tai tarsi simbolis šių vyrų kovos. Jie taip pat yra riteriai, kurie kovoja su savimi, su savo negalia, su įvairiomis problemomis ir požiūriu į juos. Golbolo rinktinės žaidėjai yra tikri kovotojai, turintys nugalėti ne tik priešininkus aikštelėje, bet ir save,  aplinką. Jie yra tikri herojai“, – golbolo rinktinės vyrų drąsa ir valia džiaugėsi dizaineris A. Pogrebnojus.

 

Golbolas4 (Small)

 

Daugiau informacijos –

www.pogrebnojus.com

www.golbolas.lt

Nuotraukos - ​Pix Studija