Buvusi „Mango“ grupės narė Justė Jančiauskaitė šį sekmadienį pasirodė paskutinėje „Lietuvos balso“ aklojoje perklausoje ir patekusi į Leono Somovo komandą įrodė, kad scenoje yra verta stovėti viena, o aplodismentų sulaukti vien dėl savo balso. Solinę karjerą pradėti norinti mergina delsti neketina, todėl jau šiandien pristato savo pirmąją debiutinę dainą „Apie ką“.

 

nuotrauka (Small)

 

„Esu kūrybinga asmenybė, tačiau dažniausiai savo visas idėjas suguldydavau baltame popieriaus lape – piešdama. Idėjos šauna netikėtai ir ypač tuomet, kada turiu daug laiko pabūti su savo mintimis: ilgai vairuojant, skrendant lėktuvu, prieš užmiegant ir sapnuose. Šįkart dainos fragmentas suskambėjo  paprasčiausiai… maudantis duše. Ir iškart su originalia melodija. Tyliai sudainavau  pirmąjį priedainio sakinį. Tad beliko skuosti ir greitai viską užfiksuoti popieriuje. Taip gimė daina, kurios tekstas greičiau išjaustas ir išgyventas nei specialiai rimuotas tinkančius žodžius, sakinius“, – apie pirmąją dainą pasakoja Justė.

 

nuotrauka1 (Small)

 

Mergina atskleidžia, kad nors ir žino, jog tokios jautrios dainos dažnai kyla iš skaudžių paties autoriaus išgyvenimų, ši daina istorijos kaltininko neturi. „Kad ir kaip norėčiau pasakyti, kad ši daina apie tam tikrą žmogų, tačiau taip nėra. Sukūriau šią dainą iš idėjos, kad ši tema yra absoliučiai palietusi visus, greičiausiai ir mane paauglystėje. Dažnas žmogaus gyvenime patiria tai, ką suguldžiau į savo „pirmagimį“, –  kaip sunku priimti sprendimą, nežinant, ar teks dėl to gailėtis. Patirtis rodo, kad tenka, o prisiminimai niekur nedingsta, jie vėl sugrįžta… Todėl ir pati melodija persmelkta švelnaus liūdesio“, – apie dainoje nugulusius žodžius sako atlikėja, nenorėdama šių žodžių tapatinti su savaisiais išgyvenimais.

 

nuotrauka2 (Small)

 

Paklausta, ar prieš išleisdama šį kūrinį, jį davė perklausyti projekto mokytojui Leonui Somovui, atlikėja sako, jog ne, nes žino, kad ši daina nėra tokia,  kuri jos mokytojui galėtų patikti. „Neslėpsiu, kad knietėjo jam nusiųsti paklausyti, išgirsti jo nuomonę, tačiau to nepadariau. Žinau, kad ši daina ne jo stiliaus. Ar toks bus nuolatinis mano atliekamos muzikos stilius, pasakyti kol kas negaliu. Šis  ruduo „pasufleravo“ būtent tokią mintį. Tačiau esu prijaučianti ir kitokiems stiliams, žanrams. Tad galima laukti staigmenų ir netikėtumų ateityje“, – sako Justė Jančiauskaitė. Ji jau šį sekmadienį pasirodys pirmoje „Lietuvos balso“ „nokautų“ laidoje, kurioje į kovą stos kartu su dar dviem tikromis scenos profesionalėmis – buvusia „Dar“ grupės nare Kristina Mažeikaite ir kartu su grupe SEL koncertuojančia atlikėja KAIA. Kokiu stiliumi ir kokia daina scenoje nustebins mergina, kad atsilaikytų prieš kitas dvi profesionalias atlikėjas, pamatyti bus galima jau šį sekmadienį 19:30 per LNK.

 

nuotrauka3 (Small)
Siūlome pasiklausyti ir įvertinti Justės Jančiauskaitės dainą  „Apie ką“: