Brazilija garsėja savo nuostabiais paplūdimiais, Rio de Žaneiro karnavalu ir aukšto lygio futbolu, kurį čia gatvėse visada žaidžia būrys vaikų. Kiekvienas, atvykęs į šią šalį, turi savo nepamirštamą istoriją. Rio de Žaneire lietuvių gyvena nedaug. Viena iš jų – Maria, kuri čia jau beveik dešimtį metų. Kūrė verslus, džiaugėsi šeimine laime, deja, šiandien viskas pasikeitė.

 

Bus visko_Maria (Small)

 

Šeštadienį 17.30 val. per LNK laidoje „Bus visko“ – tik filmuose girdėta istorija apie tamsiąją Brazilijos pusę. Moteris papasakos, kaip bendras šeimos verslas gali sužlugdyti šeimą ir privesti prie neištikimybės ir ką reiškia savo kailiu susidurti su tikrų tikriausia Brazilijos mafija, iš kurių pasiskolintų pinigų nėra kaip grąžinti, todėl atsiduri ties mirtino pavojaus riba.

 

vlcsnap-2017-11-24-10h12m09s180 (Small)

 

„Kiekvieną mėnesį neturėdami pajamų privalėjome surasti po du tūkstančius eurų. Jei ne, nukentės – šeima. Paims žmoną, vaikus. Nukirs pirštukus”, – Marios pasakojimas priblokš.

 

vlcsnap-2017-11-24-10h12m27s150 (Small)

 

Taip, Brazilijoje galioja laukinės taisyklės. Todėl laidos metu moteris atskleis daug įdomių detalių apie stebinančią šalies kultūrą. Pavyzdžiui, norėdamos turėti gražius užpakaliukus, vietinės moterys ryžtasi ekstremaliausiems sprendimams: „Moteriai nuo 14 metų gerti vyriškus hormonus yra normalu. Kad koja būtų didesnė, didesnis užpakalis. Ir joms nesvarbu, kad tai turės įtakos jų gimstantiems vaikams. Net jų balsai žemesni dėl vyriško hormono”.

 

Moteris papasakos, ką reiškia šioje šalyje leisti savo vaiką į mokyklą. Pasirodo, Brazilijoje yra normalu iš mokymosi įstaigos parsinešti utėlių. O tam, kad tai įvyktų rečiau, sukurtos specialios technikos: „Vaikas į mokyklą turi eiti stipriai surištais plaukais. Tai sukelia galvos skausmą. Brazilų vaikams, kurių plaukai tvirti, tai ištverti paprasčiau, tačiau atvykus čia su švelniais lietuviškais plonais plaukučiais, įsivaizduojate, koks begalinis stresas”.

 

„Bus visko“ laidoje moteris atskleis ir patį baisiausią išgyvenimą – žinią apie tai, kaip jos vyras išgyveno filme matytą scenarijų. Dėl finansinės krizės iš vietinės mafijos pasiskolintų ir negrąžintų pinigų jis atsidūrė ant mirties slenksčio.

 

„Tai, kas rodoma filmuose apie Braziliją – tikra dokumentika. Vyras pasakojo, kaip buvo vežamas į favelas – vietinius lūšnynus, kaip jam buvo liepta kasti sau duobę. Kaip jis ją kasė. Ir kaip paskutinės mintys sukosi apie šeimą”

 

Kas jos vyrą išgelbėjo iš mirties? Kodėl moteris paprašė skyrybų ir ryžosi būti neištikima?

Kokią misiją Maria turi Brazilijoje? Jau šeštadienį 17:30 per LNK laidoje „Bus visko“.