Kada levandų aliejus yra geras ar blogas ir kaip jį naudoti.

 

Levandų aliejus

Violetiniai gėlių žiedai begaliniuose laukuose pravers net tik nuotraukose instagrame. Sužinokite apie šio eterinio aliejaus naudingąsias savybes ir kaip jį teisingai naudoti kasdieniniame gyvenime.

 

Prieš daugelį metų levanda buvo naudojama skalbimui ir drabužiams, taip pat vonioms aromatizuoti, taigi ir jos pavadinimas, išvertus iš lotynų kalbos (lavare) reiškia plovimą arba skalbimą. Šio augalo, apie kurį Hipokratas rašė, kad „levandos šildo smegenis, pavargusias nuo praėjusių metų”, tėvynė yra Viduržemio jūros regionas. Šiandien laukinių levandų galima pamatyti Kanarų salose, Irane ir Pietų Prancūzijoje.

 

Kam naudingos levandos?

 

Levandų aliejus susideda iš 150 komponentų ir turi nepaprastai platų teigiamą poveikį žmogaus organizmui. Jis turi antidepresantų, anestetikų, antioksidacinių, antibakterinių, gydomųjų ir daug kitų savybių.

 

Kaip pagalbinė priemonė ir pasitarus su gydytoju levandų eterinis aliejus gali būti naudojamas, jei vargina:

 
 • širdies aritmija ir hipertenzija;
 • aterosklerozė ir venų varikozė;
 • infekcinės ir peršalimo ligos;
 • erekcijos sutrikimai;
 • menstruacinio ciklo sutrikimai;
 • odos ligos;
 • lėtinis rinitas ir vidurinės ausies uždegimas;
 • opos ir gastritas ir pan.
 

Apskritai reikia pasakyti, kad levandų aliejus teigiamai veikia visas organizmo sistemas. Gerina virškinimą, vidaus organų, įskaitant kepenis ir tulžies pūslę, darbą. Normalizuoja širdies ritmą, mažina kraujagyslių spazmus, mažina kraujospūdį, patinimą. Veikia kaip raumenų ir sąnarių skausmą bei uždegimą mažinanti priemonė. Pašalina paraudimą, dirginimą, pleiskanojimą ir niežtėjimą, net toksinus. Ramina nervus, skatina sveiką miegą. Tai puikus imunostimuliatorius ir netgi antirepelentas.

 

Atsargumo priemonės, naudojant levandų eterinį aliejų

 

Net jei labai mėgstate levandų eterinį aliejų, jį naudodami turite būti itin atsargūs.

 

Nėštumas. Tokioje subtilioje padėtyje venkite naudoti eterinius aliejus. Kilus bet kokiems neaiškumams būtina pasikonsultuoti su ginekologu.

Kūdikiai. Kaip ir anksčiau minėtu atveju, būtina konsultacija su šeimos gydytoju.

Masažai. Geriausia levandų aliejų naudoti kaip vieną iš ingredientų, bet tik ne kaip bazinį (pagrindinį) aliejų. Tai reiškia, kad pakanka įlašinti vos kelis lašus gryno levandų eterinio aliejaus į masažinių aliejų mišinį.

 

5 pagrindiniai levandų eterinio aliejaus panaudojimo būdai

 
 • Geras miegas. Jei vargina nemiga, galima užlašinti vieną levandų eterinio aliejaus lašą ant pagalvės. Teigiama, kad po to miegosis ramiai ir kietai.
 • Vabzdžių įkandimai. Galima sumaišyti kelis lašus levandų eterinio aliejaus su pasirinktu baziniu aliejumi (pavyzdžiui, alyvuogių arba kokosų) ir šiuo aliejų mišiniu patepti įkandimo vietą. Niežulys turėtų praeiti per kelias minutes.
 • Epiliacija. Aliejų mišiniai su levandomis ramina jautrią odą ir sutraukia odos poras, po šios kūno plaukelių šalinimo procedūros.
 • Sausos lūpos. Aliejų mišiniu su levandomis galima patepti suskirdusias, išsausėjusias lūpas, prieš tepant jas įprastu lūpų balzamu. Netrukus pamiršite apie šią nemalonią geros išvaizdos problemą.
 • Plaukų kaukė. Tai tikra greitoji pagalba sausiems plaukams: tiesiog įlašinkite 3 lašus levandų eterinio aliejaus į pasirinktą bazinį aliejų, ištepkite šiuo mišiniu plaukus, palaukite 30 min. ir ištrinkite plaukus su šampūnu kaip įprastai.
 

Chelsea Shapouri nuotrauka