Remiantis gydytojų prognozėmis, ši žiema nebus lengva. Be COVID-19 pandemijos, kaip ir kasmet, gresia viršutinių kvėpavimo takų ligos bei gripas. Belaukiant žiemos sveikatos specialistai pataria stiprinti imuninę sistemą. Tačiau nebūtina išpirkti visą vaistinės asortimentą – pakaks tik vienos vitaminų bombos – daugelio nepelnytai užmirštų putino uogų. Putino uogų derliaus sezonas – vėlyvas ruduo.

 

putino uogos

Naudingos putino uogų savybės 

 

Šiose uogose yra minimalus kalorijų kiekis ir daug vitaminų! Būtent: vitamino C, kuris stiprina imuninę sistemą, vitamino B2, kuris teigiamai veikia regėjimą, vitamino E, žinomo dėl savo antioksidacinių savybių, vitamino PP, pasižyminčiu kraujagysles plečiančiu poveikiu ir skatinančiu žaizdų gijimą, ir vitaminu K, kuris užtikrina gerą kaulų sveikatą. Taip pat putino uogose yra mikro ir makroelementų: magnio, vario, geležies, cinko ir mangano. Be to, putino uogose geležies yra 3 kartus daugiau nei obuoliuose ir erškėtuogėse. Putino uogų vartojimas padidina raudonųjų kraujo kūnelių kiekį, todėl jų rekomenduojama vartoti, sergant mažakraujyste, taip pat širdies ir kraujagyslių ligomis, ūminėmis kvėpavimo takų virusinėmis infekcijomis ir peršalimo ligomis.

 

Kontraindikacijos

 

Atminkite: labai daug putino uogų negalima suvalgyti! Ypač, jei sergate inkstų ar sąnarių ligomis, podagra. Galų gale, vartojant labai didelį kiekį šių uogų, gali kilti kraujo spaudimo ir inkstų problemų, nes putino uogos turi stiprų diuretinį poveikį.

 

Naudingi patarimai

 

Putino uogos tampa saldesnės po pirmųjų šalnų, todėl geriausia jas rinkti ne iš karto, o atsižvelgus į orų prognozes. Jeigu uogos surenkamas dar prieš pirmąją šalną, tada jas galima palaikyti šaldiklyje, kad natūraliai susidarytų cukrus.

 

Putinos uogos išlieka naudingos, kada nėra labai ilgai termiškai apdorojamos. Todėl mitybos specialistai nepataria virti uogienių ar konservuoti uogas. Iš jų išgaruos visi vitaminai. Specialistai pataria iš putino uogų ruošti arbatą arba pasigamintų uogų gėrimo su medumi. Tada visos jų naudingos savybės bus išsaugotos.

 

Putino uogos žiemai

 

Dėl aitraus skonio ir aštraus aromato putino uogas ne visi mėgsta. Tačiau yra unikalus putino uogų su medumi receptas, kuris tikrai patiks net ir patiems išrankiausiems. Šio recepto pranašumas yra tas, kad putino uogos praranda nemalonų skonį ir aromatą, o tokį medų galima labai ilgai išlaikyti, nesibaiminant, kad jis pradės pelyti. Be to, jo labai lengva pasigaminti. Šiam receptui reikia medaus ir putino uogų. Iš pradžių reikia kruopščiai nuplauti uogas ir atskirti nuo žiedynų, po to uogas sumalti, kad išsiskirtų sultys. Kai uogos bus paruoštos, jas reikia sumaišyti su medumi. Virš garų vonelės pakaitinti medaus ir putino uogų masę, bet stebėti, kad neužvirtų. Taip paruoštose uogose bus išsaugoti visi vitaminai ir mikroelementai. Be to, putino uogos su medumi yra netgi skanu!